האמנית איריס גת השיקה את ספרה החדש 'מעלה בתנועה' אולימפיאדה בין ארץ לשמים

אולימפיאדה בין ארץ לשמים דרך משיכת המכחול – תערוכת רישומים של האמנית איריס גת והשקת הספר.
האמנית איריס גת מציירת מגיל צעיר. יכולת זו היוותה עבורה עוגן להתבוננות באתגרי החיים עצמם. האמנות עבורה היא השקפת עולם ודרך חיים, בה היא פוסעת כאמנית אקלקטית עצמאית בתחומי הציור, איור ספרי ילדים, עיצוב גרפי ולאחרונה גם בכתיבה יוצרת.
ספר ביכוריה "מעלה בתנועה" – יצירה אמנותית וספרותית, המבטאת את השלם הגדול מסך חלקיו שתמיד נכספה אליו. בספר ובתערוכה מוצגים עשרות רישומי דיו במשיכות מכחול מינימליסטיות, המבטאים שילוב ייחודי בין רוח הספורט האולימפי ובין פסוקי התנ"ך באופן מפתיע ומרומם כאחד.

את עמודי הפתיחה של הספר הקדישה איריס לי"א חללי מינכן. נציגי משפחות הי"א השתתפו בארוע וקיבלו ספרים עם הקדשה אישית מידיה של איריס. בשם המשפחות נשאה דברים אילנה רומנו אלמנתו של יוסף רומנו ז"ל.

הספר החדש שהשיקה מרחיב אופקים ומעניק ביטוי אמנותי לרוח האדם בספורט.
בהרצאתה בערב הפתיחה, תיארה איריס גת את שלבי תהליך היצירה וההשראה האמנותית שספגה ממאמצי הספורטאים, אחריהם עקבה בזמן המשחקים האולימפיים בריו 2016, כשהפכה מצופה פאסיבית למתבוננת אקטיבית .
המתעמלת האמנותית נטע ריבקין, שציור שלה מופיע בחזית הספר, ריגשה את המשתתפים בסיפורה האישי מעורר ההשראה "לנצח את עצמך".
הספר כולל ציורים של ספורטאים אולימפיים וספורטאים פראלימפיים אולימפיים ישראליים ביניהם: אסתר רוט שחמורוב, מורן סמואל, נעם גרשוני, אורי ששון, ירדן ג'רבי, חנה מיננקו, ענבל פיזרו ורבים וטובים נוספים

פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרם: RAMATGANPLUS

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן