צילום: דוברות עיריית רמת-גן.

הכנס הבינלאומי לנשים באדריכלות ייערך לראשונה ברמת-גן

הכנס יתקיים ב-29 בנובמבר ובמהלכו יהיה פאנל ראשות ערים בישראל אשר תצגנה את חזונן העירוני לקדנציה הקרובה

לראשונה הכנס הבינלאומי לנשים באדריכלות ייערך ברמת-גן, בשת"פ עם התאחדות האדריכלים ובוני ערים בישראל, ובהמשך לכנס זה מיסודה של אדר' בתיה סבירסקי, אוצרת הכנס גם השנה.

בכנס ישתתפו מבכירי האדריכליות ומעצבות מדיניות בישראל ובעולם, אשר ישתתפו בפאנלים בנושאים של זהות והתחדשות עירונית. כמו כן הכנס יפגיש מספר ראשות ערים אשר יחד עם ראש העיר רמת גן ישוחחו בנושאי התפתחות עירונית חדשה ובריאה, והקשיים ליישום . במהלך הכנס יוכרזו גם שמות הזוכים  בתחרות ה"הבית על האגם" בפארק הלאומי רמת גן שהתקיים לאחרונה.

ב-29 בנובמבר, ייערך  הכנס הבינלאומי לנשים באדריכלות בעיר ברמת-גן. בכנס ישתתפו בכירי האדריכליות בישראל שידונו בנושאים של זהות והתחדשות עירונית. יתקיים פאנל של ראשות ערים בישראל אשר תצגנה

את חזונן העירוני לקדנציה הקרובה, שיכלול מתן מענה לגידול הצפוי באוכלוסייה ושאלת דמותה של העיר הישראלית במאה ה-21.

בכנס יתארחו אנוק לג'נדרה מפריז ואואנה סטצ'נסקו מניו יורק, אשר יציגו את עבודותיהן באדריכלות בכלל ובמרחב הציבורי העכשווי בערי העולם בפרט.  באירוע תתקיים  שיחה עם אדר' ברכה חיוטין שתספר על מפעל חייה במקצוע, ובעיקר תכנון מבני ציבור כגון תיאטרון גבעתיים, היכל המשפט בחיפה, בניין מכון ון ליר בירושלים, ועוד, אשר זיכו את בני הזוג חיוטין בשלושה פרסי רכטר.

אדר' רננה ירדני, יו"ר החברה הכלכלית לפיתוח רמת גן, ומחזיקת תיק התחדשות עירונית: " רמת-גן מכילה בתוכה פניני אדריכלות רבים, שתוכננו על-ידי אדריכלים בולטים בארץ ובעולם לאורך תשעים שנות העיר, החל מריכארד קאופמן אשר הוזמן לתכנן את עיר הגנים הראשונה בשנות ה-20. אך הגיעה העת לחדש את פניה כמו את פני ערים ותיקות רבות בישראל. היא אחת מ-15 הרשויות הגדולות בישראל ובעלת פוטנציאל רב, המושך אליה יזמים רבים התורמים להתפתחותה וצמיחתה של העיר. ראש העיר נרתם למשימה לקדם את העיר כבירת עיצוב עירוני וכחלוצה בתכנון עדכני של המרחב האורבאני המתחדש. במסגרת זו פתחנו במסורת חדשה של תחרות אדריכלית שנתית נושאת פרס כספי, בנושא מיזמים ציבוריים נבחרים בעיר. כנס אדריכלים שנתי נערך לראשונה ברמת-גן, יחד עם תחרות אדריכלים שתתקיים מדי שנה, כחלק מיוזמה להפיכת העיר למובילה בהתחדשות עירונית ותכנון אורבני.                                                                                                                                                         האירוע מאורגן ע"י החברה הכלכלית לפיתוח רמת גן עבור העירייה.  החברה מהווה זרוע ביצועית מרכזית לקידום פרויקטים עירוניים מסוגים שונים, מתוך ראייה עסקית ועל בסיס כלכלי. החברה  עוסקת במקסום הפוטנציאל העסקי של העיר רמת-גן שמופנה לפיתוח כלכלי ואורבני לרווחת תושביה ומבקריה. בין יתר היוזמות החדשות בה- פעולות אלו לחיזוק וקידום איכות התכנון העירוני והאדריכלי ברחבי העיר, בשיתוף פעולה מלא עם התאחדות האדריכלים ובוני ערים בישראל ".

במסגרת כנס האדריכלים, יוכרזו הזוכים בתחרות לתכנון "הבית באגם" בפארק הלאומי ברמת-גן, מבנה אייקוני משנות ה-60. המבנה פעל לסירוגין עד שנת 2003 בה נסגר סופית. מתחילת הקדנציה של הנהלת העיר הנוכחית, חזר הבית על האגם להיות על סדר היום הציבורי, במטרה להכשיר את המבנה לשימוש אורחי הפארק.

אדר' דוד קנפו, יו"ר התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל: מדינת ישראל בעשורים הקרובים עומדת לנסח מחדש את האופי העירוני שלה. עיריית רמת גן בראשות כרמל שאמה הכהן מובילה מהלך של הגדרה מחודשת של זהותה העירונית לקראת האתגרים של צפיפות אוכלוסין, לצד משבר אקולוגי, ומקומה במטרופולין גוש דן. ההתאחדות בשותפות עם העירייה, יוזמת דיון לאומי על העירוניות בישראל, בהקשרים של מגורים, תחבורה ותעסוקה, בעידן של טכנולוגיה מתקדמת, רב תרבותיות ויצירת הרמוניה ושיתוף בין הקהילות".

פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרם: RAMATGANPLUS

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן