האם נשלם בקרוב פחות על המקלחת?

סוף לתאגיד המים 'מי רמת גן'?

פורסם: 2.3.2020

מן הידועות הוא שתושבים רבים ברמת גן מתלוננים על חשבונות מים מנופחים מתאגיד המים העירוני 'מי רמת גן'.

לטענת התאגיד מדובר במספר אפסי יחסי של תלונות מתוך למעלה מ-90,000 לקוחות, וגם אותן תלונות נובעות מנזילות בדירה או ברכוש המשותף וכן מהגדלת מצריכה בשל הקורונה שכופה שהייה ארוכה בבית וצריכה מוגברת.

עם הקמת 55 תאגידי המים העירוניים ב-2007, נופחה המערכת הפקידותית ועליית המחירים החדה שבאה עימם, עוררה זעם רב בציבור. בעבר, גם ממצאי הביקורת של מבקר המדינה הצביעו על ליקויים בתפקודם של תאגידי המים והיחסים שלהם עם הרשויות.

תאגידי המים זו סוגיה כואבת לתושבים, ובאפריל 2019 כתב חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי לשר הממונה "במקום לממן את רשות המים המנופחת יש לבטל את כל תאגידי המים, ולהחזיר את משק המים לניהול עצמאי של הרשויות המקומיות, מה שיטיב עם התושבים ויוריד את התעריפים בכ-20% באמצעות התייעלות והפחתת המע"מ".

עוד בדצמבר 2018 הכנסת דנה בחוק צמצום תאגידי המים שאושר בוועדה משותפת לוועדות הכלכלה והפנים לקראת קריאה שנייה ושלישית.  ויצאה בקריאה לתאגידי המים לצמצם את הוצאותיהם ולשפר את רמת השירות.

ראש עירית רמת גן כרמל שאמה הכהן, נתן גם הוא את דעתו לעיוות והבטיח עוד בתחילת הקדנציה לבטל את תאגיד המים העירוני – הכדור בידיים שלו…

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן