צילום: ענת אסא

משאירים טעם של עוד!

המיזם 'טעם של ילדות' יוצא לדרך ברמת-גן

 פורסם: 30 בינואר 2020

"טעם של ילדות" הינו מיזם קהילתי שהוקם ב- 2018 על ידי ירון אייזיק, מתוך הסיפור האישי שלו ושל אביו שחלה.
ירון, ביחד עם מתנדבים שונים בקהילה, חברו יחד לצורך מימוש המטרה של יצירת מפגשי התנדבות עם מבוגרי הקהילה סביב בישול משותף של מנות הילדות שלהם, המלאות בזיכרונות נעימים כחוויה מעצימה ומחייה עבור הקשישים המשתתפים בתוכנית.
החזון ופעילות הליבה שמים בפרונט, את נושא הפחתת הבדידות ויצירת קרבה וחיבורים בין דוריים בין קשישים לבין מתנדבים חובבי בישול מהקהילה. ההשתתפות בפעילות מאפשרת ליצור גשר תרבותי, אנושי וייחודי, המתבסס על מבנה לוגי מוסדר ותחום בזמן, תחת התמקדות בבישול משותף ותיעוד המתכונים וסיפורי הילדות של המשתתפים המבוגרים  סביב כל מנה.
תשעה עשר אזרחים וותיקים מרמת גן יארחו בבתיהם את מתנדבי הפרויקט.
ב"טעם של ילדות" מאמינים ורואים כי השתתפות של הקשישים – בתוכנית ובמחזורי הבישול מהווה ההזדמנות ייחודית עבורם, לארח בביתם ושוב לאכול בחיק אנשים, לטעום ממטעמי הילדות ולהריח בביתם ריחות בישול מעוררי זיכרון, לשתף את סיפורים האישי ואת הידע והניסיון שצברו לאורך השנים, תוך הסתכלות על חוויות וזיכרונות ילדות מנחמים ומעצימים.
כל אלו יחד, מייצרים הזדמנות ייחודית ובעלת ערך ליצור ולעורר תחושת חדשה של רלוונטית בקהילה שלזו אפקט מחייה, משקם וטיפולי.

איך זה עובד?
לכל קשיש מוצמד מתנדב מטעמנו שעמו יעבירו את סדרת המפגשים המשותפים. לכל מפגש יישלח מראש לבית הקשיש סל מזון בהתאם למתכון אותו קבעו מבעוד מועד להכין יחד. סדרת המפגשים בנויה על פי הסדר הבא:
– מפגש היכרות ללא בישול
– בישול מנה ראשונה
– בישול מנה עיקרית
– בישול קינוח
– מסיבת סיום

ירון אייזיק, יזם הפרויקט: "מודל ההתנדבות של המיזם הינו מודל של העולם החדש. האמונה היא כי גם בסיום הפרויקט הזוגות ימשיכו להיפגש ולייצר חוויות חדשות באמצעות בישול מתכונים".


פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרם: RAMATGANPLUS

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן