אילן רמון מרחף במעבורת החלל קולומביה | צולם על ידי צוות הקולומביה, NASA

אילן, רונה ואסף רמון יונצחו בנטיעת עצי רימון בפארק הלאומי בר"ג בטו' בשבט

במסגרת אירועי נטיעות טו' בשבט ברמת גן, ינטעו עצי רימון בפארק הלאומי להנצחת אילן, רונה ואסף רמון ז"ל.

עבור כל בן משפחה יינטע עץ שבסמוך אליו יהיה שלט הנצחה עם סיפורו האישי מעורר ההשראה.

אילן נולד ברמת גן בשם אילן וולפרמן, בנם של טוניה ואליעזר וולפרמן. משפחתו של אביו נמלטה מגרמניה הנאצית ב-1935. אמו וסבתו הגיעו מפולין, ניצולי שואה אשר שרדו את אושוויץ, ועלו לישראל ב-1949

למד בבית הספר היסודי רמת חן, כשסיים כיתה ב', בשנת 1962, עברה המשפחה לגור בבאר שבע, שם למד בבית הספר בארי ובתיכון מקיף ג' בעיר. עם גיוסו לצה"ל, בשנת 1972, עיברת את שם משפחתו לרמון.

אילן רמון שירת כטייס בחיל האוויר ולאחר מכן כטייס החלל הישראלי הראשון והיה לאגדה, בחייו ובמותו. בין הפריטים שבחר לקחת עמו לטיסה זו היה גם דגלון עם סמל עיר הולדתו, רמת-גן.

כשחזרה המשפחה לישראל, חזרו לגור בביתם בשכונת רמת חן.

בנם, אסף רמון היה בוגר בית הספר התיכון בליך ושבט צופי רמת-חן. כמו אביו, סיים אסף את קורס הטיס כחניך מצטיין, וקיבל את אות ההצטיינות ואת ה"כנפיים" מנשיא המדינה מר שמעון פרס. שניהם מצאו את מותם בנסיבות טרגיות כשאילן נהרג בהתרסקות המעבורת 'קולומביה' טרם הנחיתה בכדור הארץ ואילו אסף נהרג בתאונת אימונים בזמן שהטיס את מטוסו.

לאחר מותם של אילן ואסף, הקדישה רונה רמון את חייה להנצחת אהוביה ולהקניית ערכים של מנהיגות וחינוך תחת "קרן רמון", שהקימה רשת של אנשי חינוך ומעשה, הפועלים ברחבי ישראל כדי לעורר השראה ולחנך בני נוער וסטודנטים, בהשראת דמותם של אילן ואסף רמון. בשנת 2016 נבחרה להדליק משואה בטקס הממלכתי ביום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל כאות על תרומתה לחברה הישראלית. ב-בדצמבר 2018, הלכה לעולמה רונה רמון לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. רונה רמון העמידה בית ומשפחה לתפארת, כזו שהפכה סמל לישראליות, לניצחון הרוח ולהתגברות על כל קושי.

בנם של רונה ואילן רמון, טל רמון, הוא מוזיקאי (זמר, פסנתרן, כותב ומלחין).


פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרם: RAMATGANPLUS

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן