הושלמו בהצלחה קורסי גישור בקהילה במסגרתם הוכשרו כ-80 מתלמידי רמת גן

במסגרת חודש 'דיבור חדש', הושלמו בהצלחה 4 קורסי גישור במסגרתם הוכשרו כ-80 מתלמידי בתי ספר יסודיים ברמת-גן אשר ישמשו כמגשרים צעירים בבתי הספר בהם הנם לומדים ויפעלו לקידום ערכים של פתרון מחלוקות בהדברות. עם השלמת ההכשרה בהצלחה, לתלמידים הוענקו תעודות מגשרים צעירים מטעם מרכז הגישור 

במסגרת הקורס למדו החניכים שפה לפתרון סכסוכים שכוללת הידברות, הקשבה, הבנת צרכי האחר ושיתוף פעולה החותר להגעה לפתרון מוסכם. החניכים לומדים כיצד להעצים את הצדדים שפנו לגישור "ולתת בידיהם חכה ולא רק דגים" על מת מנת שבמחלוקות עתידיות ידעו להתנהל בהדברות בעצמם. כך מתקיים סיעור מוחות בין כלל המשתתפים במסגרתו דווקא הצדדים שהסתכסכו מתבקשים להציע פתרונות, זאת לאחר שניסו להבין את הסיפור מנקודת מבטו של האחר ומה באמת חשוב לכל אחד.

התכנית המוצעת לבתי הספר כוללת וריאציות שונות ובין היתר לימוד כלים גישוריים במסגרת כיתתית  וביניהם הקשבה, שיקוף, מסגור מחדש, שאילת סוגי שאלות, מעבר מעמדות לאינטרסים, איתור אינטרסים משותפים והגעה להסכמה. שיאה של ההכשרה הוא הקמת נבחרת תלמידים מגשרים של בית הספר המונה כ-20 תלמידים שבחרו להימנות על הנבחרת ונבחרו לשם כך על ידי בית הספר. נבחרת המגשרים מיועדת לגשר בין תלמידים שנקלעו לקונפליקט ולסייע להם לפתור את המחלוקת ולשקם את היחסים ביניהם. הנבחרת נוסף על האמור מעלה, לומדת את שלבי ניהול הליך הגישור באופן קפדני תוך ירידה לפרטים ומתרגלת סימולציות מעולם הילדים בליווי מגשרי מרכז הגישור. שיתוף הפעולה בין בתי הספר ומרכז הגישור, התשוקה המשותפת להם וכמובן הירתמות הילדים עומדים בבסיס הצלחת הפרויקט.

כידוע לכל, מחלוקות הנן חלק בלתי נפרד מחיי קהילה – מרכז הגישור העירוני הנו כאן כדי לסייע. ישנם תושבים אשר לא מדברים שנים ארוכות, בעלי סכסוכים מתמשכים שצברו כעס, תסכול ועלבונות בגלל רעש, רטיבות שגורמת לנזק, לכלוך, ענייני בניה, תפיסת רכוש משותף ועוד המגיעים למרכז הגישור מתוסכלים ויוצאים מסופקים, מרוגשים ואסירי תודה על השירות שהוריד אבן מלבם, פתר הפרעה לאיכות חייהם ואפשר להם לפתוח דף חדש עם הצד השני.

מרכז גישור ודיאלוג בקהילה הנו מרכז עירוני המנוהל ע"י עו"ד ריקי כספי. השירות הניתן במרכז הגישור הנו לכלל תושבי העיר ובעלי העסקים הפועלים בעיר. המרכז מסייע לצדדים במחלוקת בהשגת פתרון מוסכם על הצדדים המעורבים, באמצעות צוות מגשרים מתנדבים מקצועי ומנוסה. ההסדר הנחתם בתום הגישור הנו מחייב. במרכז הגישור מקיימים גם דיאלוג קהילתי ובניית הסכמות בין קבוצות וקהילות כמו התארגנות לתפקוד ועד או התנהלות בבניינים, בעיות שכונתיות שונות ועוד.

צילומים: דוברות עירית ר"ג

פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרם: RAMATGANPLUS

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן