פלג ביילין החמוד אלרגי לשומשום

לילד שלכם יש אלרגיה?

גינות שעשועים ברמת-גן יוכרזו כבטוחות לילדים אלרגיים

פורסם: 10.6.2020

גינות שעשועים ברמת-גן יוכרזו כבטוחות לילדים אלרגיים

בישראל כ-8% מכלל ילדי ישראל סובלים מאלרגיה מסכנת חיים לסוגי מזון שונים והמספר עולה משנה לשנה, ההתמודדות של ילדים אלרגיים והוריהם הינה יומיומית ומלווה בסכנות אמיתיות, עליהם לשמור על סביבה סטרילית, בטוחה ונקיה לאורך כל שעות היממה באופן תמידי שכן מדובר בבריאותם וחייהם של הילדים.

לכן חשוב שגם פארקים וגני שעשועים וחשוב יהוו סביבה בטוחה למשחק ובילוי גם לילדים אלרגיים. הצבת שלטים בגינות ובפארקים הקוראים להימנע מהכנסת דברי מאכל העלולים להוות סכנת חיים עבור ילדים אלרגיים הינה צעד קדימה בהתחשבות ובקבלת האחר ותעלה את המודעות בקרב הציבור לאלרגיות מזון והשפעותיהן.

רעות ביילין, תושבת העיר ואם לילד אלרגי לשומשום המדריכה בעמותת יה"ל מונתה לאחרונה כיועצת חיצונית בהתנדבות לילדים אלרגיים, זאת על מנת להבטיח את השתלבותם המלאה של ילדים אלרגיים במערכת החינוך בעיר.

בעבודה המשותפת עם רעות, נעשו שינויים משמעותיים במסגרות החינוך בעיר ביניהם, הדרכות פרטניות לצוותים חינוכיים בגני הילדים, הצהרונים והמועדוניות, תזונת בוקר בכל הגנים, שיתופי פעולה עם הנהגות ההורים לרכישת משלוחי מנות, סופגניות ודברי מאכל במקומות המותאמים לילדים אלרגיים, מעורבות מול חברות הקייטרינג והתאמת מנות לילדים אלרגיים. בנוסף, רעות ביילין משמשת נציגתם את מול זכויותיהם בביטוח לאומי ומעניקה סיוע מקיף, ייעוץ ואוזן קשבת להורים לילדים אלרגיים.

ליעד אילני, מ"מ ראש העיר, יו"ר ועדת החינוך העירונית ויו"ר הפארק הלאומי: "הרחקת דברי מאכל העלולים להוות סכנת חיים זו עבודה קשה ודורשת שיתוף פעולה של כולם, אני קורא לתושבים להקפיד ולכבד על מנת לאפשר לכל ילד ליהנות מבילוי ומשחק בטוח".

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן