התלמידים "ממריאים" לחלל

אירוע פתיחת שנה לתכנית "המאיץ המדעי" ב-28.10.19

תכנית "המאיץ המדעי" פותחת שנה חדשה באירוע חגיגי ביום שני 28.10.19 בבית ראשונים במעמד ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק ועיישה בואי, מהנדסת אווירונאוטיקה עטורת פרסים אשר עבדה במכון המחקר איימס בנאס"א וכיום מייסדת ומנכ"לית של חברת STEMBoard המספקת פתרונות לשוק הפרטי בתחום ה-Big Data ומגלגלת מיליוני דולרים.

בואי, נבחרה לאחת מ-40 הנשים מתחת לגיל 40 המצליחות ביותר בעמק הסיליקון, פועלת רבות לקידום נשים ומגוון קבוצות האוכלוסייה בתחום החלל והייטק. בהרצאתה, אשר מתקיימת הודות לשיתוף פעולה הדוק בין המאיץ המדעי לשגרירות האמריקאית, היא תספר לתלמידי/ות התוכנית על דרכה להצלחה.

תכנית המאיץ המדעי מכשירה בני/ות נוער ליזמות חלל. פועלת זו השנה השלישית בעיר גבעתיים, במימון משרד המדע (סל מדע) ומנהל החינוך גבעתיים. בשיתוף פעולה עם מכון המחקר איימס בנאס"א, ורשת בתי הספר iLEAD בארה"ב (המונה 12 בתי ספר בארה"ב ומתמחה בלמידה מבוססת פרויקטים בתחום האווירונאוטיקה והחלל). כיום לוקחים בה חלק תלמידים/ות משני תיכונים בגבעתיים (קלעי, שמעון בן צבי), כפר הנוער החקלאי כנות, רשת בתי ספר iLEAD ותיכון סנט. פרנסיס בקליפורניה.

התוכנית פותחה על ידי 'OUT OF THE BOX' עסק חברתי המקדם חדשנות ויזמות בתחום ה-STEAM  (דגש על חלל ואווירונאוטיקה) במערכת החינוך בהובלה של היזמת החברתית ורד כהן ברזילי.

היא פועלת במתווה של פדגוגית מוטת עתיד ומעניקה לתלמידי/ות כיתות ט ו-י את מכלול המיומנויות ה-21 כפי שנקבעו על ידי ה OECD. במסגרתה התלמידים האמריקאים והישראלים לומדים ועובדים יחד על המצאות שיסייעו לנאס"א במשימותיה בתחום החלל. תחום החלל נמצא בזינוק חד בשנים האחרונות עם ההיערכות של נאס"א, מעצמות העולם ויזמים פרטיים לאייש את הירח כבר בשנת 2024.

שיאה של התוכנית בתחרות בינלאומית אשר תתקיים במהלך מאי במשרדי נאס"א בארה"ב.

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן