23/04/2024
23/04/2024
יום שלישי, 23 באפריל 2024
בין גבעתיים, באר שבע לטוסקנה – מגזין 6
02/29/2016
פתאום קם אדם בבוקר – מגזין 6
02/29/2016

מטר של פרסים

שגיא דובב אלוף אירופה ואלוף אמריקה בג'ו ג'יטסו, תושב גבעתיים הוא אחד הספורטאים הישראלים המצליחים ביותר, על תרומתו לספורט קיבל את פרס הספורטאי הישראלי המצטיין לשנת 2015, שהוענק לו בטקס חגיגי במעמד שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, ושודר בשידור חי בערוץ הספורט / עומר כהן.

שגיא בן 37, בעבודתו היומית הוא משמש כקצין קרב מגע וכושר בכוחות הבטחון, נשוי טרי לעינב עורכת דין . אחרי שעסק בענפי ספורט רבים הגיע לג'ו ג'יטסו ומצא את הענף בו הוא רוצה להתמיד. דובב הוא אלוף ישראל בתשע השנים האחרונות, אלוף אירופה ארבע פעמים ופעמיים אלוף אמריקה.

 

קבלת פרס ספורטאי מצטיין משרת הספורט. מה ההרגשה לקבל הכרה ממסדית בענף ספורט שפחות מסוקר תקשורתית?

 

"ההרגשה נפלאה. הרבה שנים אני מייצג את המדינה על חשבון הכסף והזמן שלי ואף פעם לא ביקשתי שום דבר מהמדינה. לאחר שהוקמה נבחרת ישראל התחלנו לקבל תמיכה ממשרד הספורט ומאילת (ההתאחדות לספורט תחרותי לא אולימפי). אחרי הרבה שנים אני זוכה להכרה ועבורי זה משהו יוצא דופן. אני לא עושה את זה בשביל ההכרה, אבל כיף לדעת שמכבדים ומוקירים את הדרך בה אני תורם למדינה".

 

מה סדר היום של ספורטאי ברמה הגבוהה ביותר, כמה אתה משקיע בספורט?

 

"אני מתחיל להתאמן כל בוקר ב-6 וחצי, עוד לפני שאני יוצא לעבודה. באימון הזה אני מתאמן במשך שעה על מצב מסוים שיכול לקרות בקרב. בתום האימון אני נוסע לעבודה, כשבצהריים אני עושה אימון כוח במשך שעה וחצי. בסיום יום העבודה אני מתאמן עם אנשים נוספים והאימון הזה כולל קרבות. כלומר, אני מתאמן שלוש פעמים ביום, שבעה ימים בשבוע".

 

כאחד שזכה בתארים רבים, מה הרגע הכי זכור לך בקריירה?

"יש הרבה רגעים, כל זכייה היא רגע מיוחד. אני זוכר במיוחד זכיות בתחרויות שלא זיכיתי בהן קודם. אבל אם יש תחרות אחת שאני לא אשכח זו אליפות גרמניה הפתוחה. זכיתי באליפות ביום השנה לליל הבדולח. להניף את דגל ישראל בגרמניה על הפודיום ביום כזה מול איצטדיון מלא זה היה רגע מאוד מיוחד עבורי".

 

אילו ערכים וכלים לחיים ענף הג'ו ג'יטסו מעניק לילדים הבאים לעסוק בו?

"קודם כל העיסוק באמנות לחימה מפתח ביטחון עצמי גם בשל העובדה שילד יכול להגן על עצמו, אך גם בשל העובדה, שהוא מתגבר על קשיים ומתנסה בדברים חדשים. העיסוק באמנויות לחימה מפתח ילדים ברמה האישית והם מקבלים כלים חברתיים. ילד שעוסק באומניות לחימה לומד במקביל דרך ארץ, לכבד את המאמן , את חברי הקבוצה ואת היריבים. בנוסף, אמנויות לחימה מעודדות את ילדים להשקיע ולהתמיד, דבר שהם יכולים לקחת איתם לתחומים נוספים בחיים".

 

מה מצב הג'ו ג'יטסו בישראל לעומת המצב במדינות אחרות שבהן יצא לך להתחרות?

"הג'ו ג'יטסו בישראל התפתח מאוד בשלוש השנים האחרונות. יש היום המון מכונים וילדים שעוסקים באומנוית לחימה. יש נבחרות לילדים, לנוער ולנשים והספורט הזה נמצא במגמת התפתחות מאוד משמעותית. בנוסף, נבחרת ישראל חוותה קפיצת מדרגה בשנתיים האחרונות. אנחנו טסים לתחרויות ולמחנות אימונים ברחבי העולם בתור נבחרת ישראל. אמנם אנחנו לא ברזיל או ארצות הברית אבל אנחנו נמצאים בשורה הראשונה של מדינות אירופה. היום ניתן לראות ספורטאים ישראלים מגיעים להישגים משמעותיים בתחרויות באירופה".

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן