fbpx

"גבר, אל תצא פה פראייר יש מבצע סתכל בפלאייר"

ראיון עם אמיר שורוש או בשבילכם רמאזי עבד ראמזי אחראי פתיתים בכיר

ד”ר נגה רוזנפרב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
אש

"רק כחודשיים לאחר מכן ניגשתי לאודישן ורק אחרי שהתקבלתי, הבנתי שזה בעצם ראמזי. רמאזי תמיד היה שם הוא רק צריך להתגלות"

אם עוד לא נחשפתם לסידרה ‘קופה ראשית’, שהחלה כתופעת רשת והגיעה עד לפרס האמי הבינלאומי – זה הזמן! העונה החדשה משודרת כעת בכאן 11 ובדיגיטל.

מדובר בסיטקום מוקומנטרי שיצרו יניב זוהר ונדב פרישמן, המתרחש בסופר ‘שפע יששכר’ ביבנה ומתוארים בו באופן קומי וסאטירי היחסים היום-יומיים הנרקמים בין עובדי הסניף הסדרה מצולמת בסגנון דוקו-ריאליטי: את ההתרחשויות בסניף מתעד צוות צילום, ובין התרחשות להתרחשות השחקנים מתארים לעיני המצלמה את מה שחוו.

בין שלל הדמויות הסטריאוטיפיות תוכלו לזהות את קרן מור בתפקיד כוכבה הקופאית הצעקנית, דב נבון בתפקיד אמנון טיטינסקי הלקוח הקמצן, נועה קולר כשירה שטיינבוך המנהלת הפתטית ואחרים. ביניהם בולט במיוחד אמיר שורוש במדי הבורדו בתפקיד ראמזי עבד־ראמזי שהחל לעבוד בסופר בגיל 13.

שורוש (35), בן לאמא יהודייה ולאב ערבי־נוצרי, אח לשלוש, נולד והתחנך באילת. הוא שרת ביחידת חרוב ולאחר שחרורו למד משחק בבית הספר ‘בית צבי’.

כיום הוא מתגורר בגבעתיים, נשוי לטלי בן יוסף, שחקנית בבית ליסין, ואב לאורי וליבי.

 

תמיד רצית להיות שחקן?

“כבר מגיל 8 בערך רציתי להיות שחקן. הייתי בחוג תיאטרון כשנתיים ואני זוכר שאהבתי להציג והייתי שר אופרה. ידעתי שמתישהו אני אחזור למשחק וזה קרה בצורה טבעית אחרי הצבא כשהלכתי ללמוד בבית צבי וכמובן שזה קיבל תאוצה עם סיום הלימודים. הלימודים בבית צבי היו תקופה נפלאה עבורי וקיבלתי תפקידים נהדרים בהפקות שיקספיריות ויווניות ובסוף שנה ג’ שיחקתי את דמותו של ברגר במחזה ‘שיער’.”

איך הגעת לתפקיד ראמזי ב’קופה ראשית’?

“לתפקיד הגעתי די במקרה אחרי תקופה בה לא הלכתי לאודישנים לטלוויזיה מפני שהייתי עסוק בתיאטרון ובהקמת המשפחה. הופעתי בעיקר בפרוייקט שנקרא ‘פסטיבל תיאטרון קצר’ – פסטיבל תיאטרון ישראלי המתקיים בצוותא מדי שנה במטרה ליזום ולפתח מחזות קצרים. קודם לכן שיחקתי במספר תפקידי אורח של דמויות ערביות בטלוויזיה כמו למשל ‘אחת אפס אפס’ שהייתה סדרת אקשן משטרתית ששודרה בערוץ 10, ‘מתים לרגע‘ או ’15 דקות’ –  סדרה דרמה קומית-סאטירית ב’יס’ על עולם הריאליטי, בתפקיד אמיר דיראר שבא יחד עם אחותו מנאר לתוכנית על תקן האחים הערביים.

זו הייתה הפעם הראשונה שהופעתי בפסטיבל וקיבלתי דמות של ערבי. בעצם, בניתי את דמותו ראמזי בלי לדעת. במקביל, טלי אשתי הלכה לאודישן, סיפרה להם עלי והמלהקת אסתר קלינג השתוממה שאני לא נבחן לתפקיד. בעקבות כך שלחתי לה מספר קטעים וסרטונים שלי מהטלוויזיה והוזמנתי לאודישן. הדמות שלי כבר הייתה מוכנה בכל היבט – השיער, הלבוש, השפריצר…”

ממשיך אמיר ומספר “חבר שלי שנבחן באותו אודישן, ביקש ממני שאקליט לו את הטקסט במבטא ערבי על מנת שילמד ויתכונן. שלחתי לו הקלטות שלי מההצגות שבהן אני ממש מגלם את ראמזי והוא לא התקבל. רק כחודשיים לאחר מכן ניגשתי לאודישן ורק אחרי שהתקבלתי, הבנתי שזה בעצם ראמזי. רמאזי תמיד היה שם הוא רק צריך להתגלות.

כשיוצרי הסידרה יניב זוהר ונדב פרישמן שלחו לי את הטקסט וקראתי אותו, ידעתי שזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. באודישן כשהייתי כבר מוכן עם הטקסטים המצחיקים והטובים שהם כתבו, טקסטים רגישים וחכמים שהולכים על הגבול בצורה מאוד יפה – ידעתי שזה זה!

כשהתקבלתי לתפקיד מצאתי את עצמי עם שחקנים גדולים וידועים כמו קרן מור או דב נבון.

אף פעם לא עשיתי תפקיד בסדר גודל כזה ולא היה יותר מדי ‘בשר’ בתפקידים הקודמים שלי שהם יכלו להסתמך עליו כך שהבמאי אורן שקדי הלך איתי, עזר לי והוציא ממני את הראמזי.

    "שלום וברכה, בריאות ושמחה [...] אתה בטח אומר לעצמך: ראמזי הגיע לסופר מפואר, קיבל אקדח מחירים מהניילון, קרטונייה מהניילון, ניילון מהניילון, הוא בטח יוצא מגדרו"

“שלום וברכה בריאות ושמחה”

ראמזי עבד ראמזי,  הוא העובד המצטיין והנאמן ביותר בסניף. ילד טוב ירושלים בגוף של צעיר ערבי מהגליל. חנון מנומס המרצה את הזולת ומוכן להקריב את נפשו למען הסניף. הוא רואה את העולם במשקפיים ורודים מדי. לעולם אינו מאבד סבלנות. הוא מכיר את כל הלקוחות בשמם, במצבם המשפחתי וברשימת הקניות שלהם. אם תבקש ממנו משהו, הוא עשוי לחזור אחרי חודש עם מה שביקשת ושכחת מזמן שביקשת, אבל הוא לא נרדם בגללו. הוא ינסה לרצות אותך עד שתאבד סבלנות ותצרח עליו. והוא ימשיך לחייך. יש לו עברית רהוטה באופן מיוחד, ולמרות תמימותו הוא כנראה האיש הכי חכם בסניף. ראמזי הוא יד ימינה של שירה, שבעיקר מתנשאת עליו וגונבת ממנו קרדיט מתוך חוסר ביטחון תהומי. אבל לראמזי לא אכפת כל עוד הסניף הרוויח.

“על הפתיתים ועל השומשום”

כשאני אומרת לאמיר שאני חושבת שיש דמיון בינו לבין ראמזי, הוא צוחק ומשתף את טלי אשתו ברעיון. נדמה שכמו ראמזי גם שורוש הוא בחור חייכן ומפרגן, אוהב את עיסוקו ומופתע מההצלחה.

האם קורה לך שאתה מתבלבל בין אמיר לראמזי?

“בחיים שלי אני לא ראמזי. אני מאוד שונה ממנו כמעט בהכל. אפשר לומר שיש לנו רק דבר אחד שהוא משותף – רגישות לפרטים ורגישות לזולת שמתבטאת במיוחד בנתינת שירות לאנשים. בבית אני יכול להכין סלט לארוחת ערב במשך שעתיים. עבדתי שנים כברמן, מלצר, טבח, והייתי טוב בזה מפני שידעתי מראש מה אנשים רוצים, למה הם זקוקים… כמו למשל דוגמא קטנה – ידעתי להגיש להם את הקיסם לפני שהם ביקשו אותו.”

מה כל כך מיוחד בדמות של ראמזי שכולם מתחברים אליה?

“הרגישות, טוב הלב, האכפתיות ומעל הכל – האהבה האמיתית שלו למה שהוא עושה. הוא לא עושה בשביל לרצות אחרים אלא קודם כל בשביל לרצות את עצמו. לאחרונה הייתי באיזה סופרמרקט וראיינו שם את אחד העובדים – שאלו אותו מדוע הוא אוהב את ראמזי. התשובה שלו הייתה – ‘מפני שראמזי אוהב את הסופר יותר מהכל בחיים’. זו הנקודה החזקה שלו – הוא נמצא בעבודה שהוא הכי רוצה להיות בה, לובש את המדים שהוא הכי אוהב, הוא באולימפוס.”

 

"יגידו כולם - הנה ראמזי. רק הגיע לסניף מפואר וכבר התחיל להסתאב, לעגל פינות, להפסיד לשקע תקול. אסור לי לתת לזה לקרות. לא באלף רבתי."

לאחרונה הצטרף שורוש לפאנל הפוליטי של ‘ארץ נהדרת’ בתפקיד יו”ר הרשימה המשותפת איימן עודה.

איך הגעת ל’ארץ נהדרת’?

“מולי שגב העורך של התוכנית שלח לי הודעה וביקש להיפגש איתי. משם הכל היסטוריה”

בשבילי להגיע לארץ נהדרת זה להגיע למקום הכי גבוה שיכול להיות. אלו אנשים שגדלתי על הקומדיה שלהם, על תכניות ההומור והסאטירה כמו ‘חלומות בהקיציס’ או ‘הרצועה’. חלק ממי שאני כקומיקאי קשור אליהם באופן זה או אחר.”

איך האוירה על הסט? ספר…

“כולם אנשים מקסימים ומחבקים. עשו לי קבלת פנים חמה ומרגשת מאוד וכולם ממש גרמו לי להרגיש בנוח. רועי בר נתן עשה סוג של משחק ניחושים ואמר שהוא ואני קרובי משפחה. חשבתי שהוא סתם צוחק עליי אבל התברר שהוא קרוב משפחה רחוק של אשתי”.

איזה תגובות אתה מקבל?

“תגובות מדהימות! בזמן האחרון מתחילים לעצור אותי ברחוב אבל חג פורים האחרון היה סוריאליסטי, לא משהו שאפשר להתכונן אליו… המוני ילדים ומבוגרים התחפשו לדמות של ראמזי. זה היה מאוד מרגש במיוחד לאור העובדה שלא הייתה תחפושת של ראמזי בחנויות התחפושות ואנשים יצרו את התחפושת בעצמם, החל מהחולצה עם הלוגו של סופר ‘שפע יששכר’ ועד לאקדח המחירים שאין לי מושג איפה רכשו אותו. אפילו הבן של החבר הכי טוב שלי התחפש לרמזי ונתתי לו את החולצה שלי.”

הסדרה הייתה מועמדת לזכייה בפרס האמי הבינלאומי בקטגוריית “סדרת הקומדיה הטובה ביותר”, הופתעתם?

“כולנו היינו מופתעים לגלות שהתכנית מועמדת. יש לנו קבוצת ווטסאפ מאוד פעילה שבה אנחנו צוחקים ומסתלבטים אחד על השני והיינו בטוחים שזה סתם. כשגילינו שזה באמת באמת, ואנחנו נוסעים לאיימי, זה היה אחד הרגעים הכייפים והמרגשים בהם הבנו שאנחנו עושים משהו טוב.”

היכן אתה משחק עוד?

“אני משתתף עם יניב סוויסה בקומדיה ‘ביעור חמץ’ בצוותא, כתב אותה חנן פלד וביימה תמר קינן וממש עכשיו התחלתי חזרות להצגה על אלי כהן בתיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער. החזרות נעצרו בגלל המצב עם וירוס הקורונה. אני מגלם את דמותו של אלי. מבחינתי זה סוג של סגירת מעגל מפני שזו אחת ההצגות הראשונות בהן צפיתי כילד בבית הספר. אני מעדיף לעשות אותה לנוער כי זה סיפור חשוב של הקרבה.”

אתה נכנס לנעליים גדולות מאוד, איך אתה מתכונן לתפקיד?

אני עובר על הביוגרפיה שלו, אני קורא את הספר ‘בודד בדמשק’. יש משהו בסיפור הגבורה שלו שהוא אולי הסיפור הכי גדול שאני שמעתי עליו בעולם. צריך המון אומץ ויכולות לעשות את מה שהוא עשה, הקרבה שנתפסת כמשהו לא הגיוני… ההישגים שלו שהיו כל כך חשובים ועוד בנוסף, להשאיר כל פעם מאחוריו את אשתו כשהיא בהריון. דפנה אנגל הצליחה להכניס את כל הסיפור הענק הזה, את הסיפור הרגשי הזה לשעה והבמאי הוא עמית אפשטיין.”

ולסיום, משהו טוב על גבעתיים…

“בעברי, כסטודנט בבית צבי, גרתי ברמת גן שהיא עיר מקסימה. כמשפחה התגוררנו ביד אליהו החלטנו לעבור לדירה יותר גדולה בגבעתיים הסמוכה. אנחנו גרים בשכונה נהדרת, כמו קיבוץ, יש חצרות גדולות ושקט שלא היה לנו לפני כן, מאוד נעים לנו, יש קצב אחר ודינאמיקה טובה. ממש איזור שצריך לשמר.”

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
דצמבר 24, 2021

רמת גן פלוס 88

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 89

בדצמבר 2021 , הזמינה האקדמיה ללשון העברית את הציבור לבחור ת מילת השנה. תשע מילים הועמדו להצבעה, והן נבחרו מתוך מאות הצעות שהגיעו מן הציבור. אלפים רבים נענו לפנייה, השתתפו בהצבעה ובחרו במילה טרלול,
אכן זו הייתה שנה מטורללת למדי. שלוש המילים שהתחרו על המקומות הבאים מייצגות את
מגפת הקורונה שמלווה אותנו זה
שנתיים: חיסון, תשנית (מוטציה)
ודחף (בוסטר).
גם המילים הנוספות משקפות את השנה שחלפה: אקלים – לאור משבר האקלים שנכנס למודעות הציבורית; שינוי – מילה המתקשרת לשנה הפוליטית
שחווינו; שגרה; פקקים ומדליית זהב, שמזכירה לנו את ההישגים הנאים של המשלחת הישראלית באולימפיאדה האחרונה

קראו עוד»
מתגלגלים

רומיאו ויוליה גרסת וולוצ’ה

“אחיזת הכביש המופתית שלה משכנעת אותך להעז יותר ממה שאתה רגיל […] נהג מיומן ומרוכז ישאב אל קרבו ברגעים אלו ממש אדי ניקוטין מזוקקים, ויחוש איך אי שם בתחתית הגב שלו בועט כל עדר הסוסים המופלא הזה אל האינסוף ומעבר לו”

קראו עוד»
כתבות השער

זו הייתה השנה שהייתה – סיכום שנת 2021

זו הייתה השנה שהייתה סיכום שנת 2021 בפלוס תקשורת הקליקו לכתבה ינואר אשת החדשות – דניאל רוט אבנרי “אני חיה, נושמת וחולמת את העבודה שלי” הקליקו לכתבה פברואר עומדת בחזית המאבק בקורונה – ד”ר לימור

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

הכירו את תנועת הזהב! התנועה שהוקמה בגבעתיים ונציגיה השתתפו בכנס ארצי לאזרחים וותיקים

שחר כהנא וישראל נתנאל בכנס על הקשר הבינדורי הכירו את תנועת הזהב! התנועה שהוקמה בגבעתיים ונציגיה השתתפו בכנס ארצי לאזרחים וותיקים את התנועה החברתית הקימו יחדיו הילי שנפ, לונה שנפ ועמית בן וקיל פורסם: 26/12/2021

קראו עוד»
דוד פייל עו"ד רשלנות רפואית

לא פשוט להתמודד לבד מול חברות הביטוח

לא פשוט להתמודד לבד מול חברות הביטוח המדריך לטעויות השכיחות של בני משפחה בתביעות סיעוד עו”ד דוד פייל אִילוּסְטְרַצְיָה  ביטוח סיעודי הוא קרש הצלה של משפחות הנקלעות לבעיה כלכלית קשה בעקבות מצבם הרפואי של ההורים.

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

הוועדה המקומית בגבעתיים אישרה את מגדל כורזין

חדשות הנדלן דן הדמייה: מילוסלבסקי אדריכלים הוועדה המקומית בגבעתיים אישרה את מגדל כורזין המגדל יתנשא לגובה של 40 קומות ויכלול 10 קומות למגורים, 25 קומות למשרדים, סקיי לובי  שטחי ציבור וקומת מסחר פורסם: 10/1/2022 שתפו

קראו עוד»
מתנות ומארזים

המתנה המושלמת בעיצוב אישי – להיט שמשגע את הרשתות החברתיות!

המתנה המושלמת בעיצוב אישי – להיט שמשגע את הרשתות החברתיות! אם אתם צריכים מתנה מיוחדת או רוצים להנציח את הכלב האהוב שלכם הגעתם למקום הנכון! בסטודיו נורמן יעצבו עבורכם מגוון רחב של מוצרים בהתאמה אישית

קראו עוד»
החיים הטובים

חופשה צפונית בדרך לחרמון

הטבה חופשה צפונית בדרך לחרמון שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter החורף בעיצומו, זוהי העונה היפה של הצפון ההופך למעניין ואטרקטיבי וגם אתר החרמון נפתח למבקרים. משפחות ומטיילים

קראו עוד»
Shape
Shape

במבצע מיוחד

מנוי למגזין מתנה!

רק למצטרפים חדשים
ניתן לבטל בכל עת

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן