16/05/2024
16/05/2024
יום חמישי, 16 במאי 2024

"גבר, אל תצא פה פראייר יש מבצע סתכל בפלאייר"

ראיון עם אמיר שורוש או בשבילכם רמאזי עבד ראמזי אחראי פתיתים בכיר

ד"ר נגה רוזנפרב

אש

"רק כחודשיים לאחר מכן ניגשתי לאודישן ורק אחרי שהתקבלתי, הבנתי שזה בעצם ראמזי. רמאזי תמיד היה שם הוא רק צריך להתגלות"

אם עוד לא נחשפתם לסידרה 'קופה ראשית', שהחלה כתופעת רשת והגיעה עד לפרס האמי הבינלאומי – זה הזמן! העונה החדשה משודרת כעת בכאן 11 ובדיגיטל.

מדובר בסיטקום מוקומנטרי שיצרו יניב זוהר ונדב פרישמן, המתרחש בסופר 'שפע יששכר' ביבנה ומתוארים בו באופן קומי וסאטירי היחסים היום-יומיים הנרקמים בין עובדי הסניף הסדרה מצולמת בסגנון דוקו-ריאליטי: את ההתרחשויות בסניף מתעד צוות צילום, ובין התרחשות להתרחשות השחקנים מתארים לעיני המצלמה את מה שחוו.

בין שלל הדמויות הסטריאוטיפיות תוכלו לזהות את קרן מור בתפקיד כוכבה הקופאית הצעקנית, דב נבון בתפקיד אמנון טיטינסקי הלקוח הקמצן, נועה קולר כשירה שטיינבוך המנהלת הפתטית ואחרים. ביניהם בולט במיוחד אמיר שורוש במדי הבורדו בתפקיד ראמזי עבד־ראמזי שהחל לעבוד בסופר בגיל 13.

שורוש (35), בן לאמא יהודייה ולאב ערבי־נוצרי, אח לשלוש, נולד והתחנך באילת. הוא שרת ביחידת חרוב ולאחר שחרורו למד משחק בבית הספר 'בית צבי'.

כיום הוא מתגורר בגבעתיים, נשוי לטלי בן יוסף, שחקנית בבית ליסין, ואב לאורי וליבי.

 

תמיד רצית להיות שחקן?

"כבר מגיל 8 בערך רציתי להיות שחקן. הייתי בחוג תיאטרון כשנתיים ואני זוכר שאהבתי להציג והייתי שר אופרה. ידעתי שמתישהו אני אחזור למשחק וזה קרה בצורה טבעית אחרי הצבא כשהלכתי ללמוד בבית צבי וכמובן שזה קיבל תאוצה עם סיום הלימודים. הלימודים בבית צבי היו תקופה נפלאה עבורי וקיבלתי תפקידים נהדרים בהפקות שיקספיריות ויווניות ובסוף שנה ג' שיחקתי את דמותו של ברגר במחזה 'שיער'."

איך הגעת לתפקיד ראמזי ב'קופה ראשית'?

"לתפקיד הגעתי די במקרה אחרי תקופה בה לא הלכתי לאודישנים לטלוויזיה מפני שהייתי עסוק בתיאטרון ובהקמת המשפחה. הופעתי בעיקר בפרוייקט שנקרא 'פסטיבל תיאטרון קצר' – פסטיבל תיאטרון ישראלי המתקיים בצוותא מדי שנה במטרה ליזום ולפתח מחזות קצרים. קודם לכן שיחקתי במספר תפקידי אורח של דמויות ערביות בטלוויזיה כמו למשל 'אחת אפס אפס' שהייתה סדרת אקשן משטרתית ששודרה בערוץ 10, 'מתים לרגע' או '15 דקות' –  סדרה דרמה קומית-סאטירית ב'יס' על עולם הריאליטי, בתפקיד אמיר דיראר שבא יחד עם אחותו מנאר לתוכנית על תקן האחים הערביים.

זו הייתה הפעם הראשונה שהופעתי בפסטיבל וקיבלתי דמות של ערבי. בעצם, בניתי את דמותו ראמזי בלי לדעת. במקביל, טלי אשתי הלכה לאודישן, סיפרה להם עלי והמלהקת אסתר קלינג השתוממה שאני לא נבחן לתפקיד. בעקבות כך שלחתי לה מספר קטעים וסרטונים שלי מהטלוויזיה והוזמנתי לאודישן. הדמות שלי כבר הייתה מוכנה בכל היבט – השיער, הלבוש, השפריצר…"

ממשיך אמיר ומספר "חבר שלי שנבחן באותו אודישן, ביקש ממני שאקליט לו את הטקסט במבטא ערבי על מנת שילמד ויתכונן. שלחתי לו הקלטות שלי מההצגות שבהן אני ממש מגלם את ראמזי והוא לא התקבל. רק כחודשיים לאחר מכן ניגשתי לאודישן ורק אחרי שהתקבלתי, הבנתי שזה בעצם ראמזי. רמאזי תמיד היה שם הוא רק צריך להתגלות.

כשיוצרי הסידרה יניב זוהר ונדב פרישמן שלחו לי את הטקסט וקראתי אותו, ידעתי שזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. באודישן כשהייתי כבר מוכן עם הטקסטים המצחיקים והטובים שהם כתבו, טקסטים רגישים וחכמים שהולכים על הגבול בצורה מאוד יפה – ידעתי שזה זה!

כשהתקבלתי לתפקיד מצאתי את עצמי עם שחקנים גדולים וידועים כמו קרן מור או דב נבון.

אף פעם לא עשיתי תפקיד בסדר גודל כזה ולא היה יותר מדי 'בשר' בתפקידים הקודמים שלי שהם יכלו להסתמך עליו כך שהבמאי אורן שקדי הלך איתי, עזר לי והוציא ממני את הראמזי.

    "שלום וברכה, בריאות ושמחה [...] אתה בטח אומר לעצמך: ראמזי הגיע לסופר מפואר, קיבל אקדח מחירים מהניילון, קרטונייה מהניילון, ניילון מהניילון, הוא בטח יוצא מגדרו"

"שלום וברכה בריאות ושמחה"

ראמזי עבד ראמזי,  הוא העובד המצטיין והנאמן ביותר בסניף. ילד טוב ירושלים בגוף של צעיר ערבי מהגליל. חנון מנומס המרצה את הזולת ומוכן להקריב את נפשו למען הסניף. הוא רואה את העולם במשקפיים ורודים מדי. לעולם אינו מאבד סבלנות. הוא מכיר את כל הלקוחות בשמם, במצבם המשפחתי וברשימת הקניות שלהם. אם תבקש ממנו משהו, הוא עשוי לחזור אחרי חודש עם מה שביקשת ושכחת מזמן שביקשת, אבל הוא לא נרדם בגללו. הוא ינסה לרצות אותך עד שתאבד סבלנות ותצרח עליו. והוא ימשיך לחייך. יש לו עברית רהוטה באופן מיוחד, ולמרות תמימותו הוא כנראה האיש הכי חכם בסניף. ראמזי הוא יד ימינה של שירה, שבעיקר מתנשאת עליו וגונבת ממנו קרדיט מתוך חוסר ביטחון תהומי. אבל לראמזי לא אכפת כל עוד הסניף הרוויח.

"על הפתיתים ועל השומשום"

כשאני אומרת לאמיר שאני חושבת שיש דמיון בינו לבין ראמזי, הוא צוחק ומשתף את טלי אשתו ברעיון. נדמה שכמו ראמזי גם שורוש הוא בחור חייכן ומפרגן, אוהב את עיסוקו ומופתע מההצלחה.

האם קורה לך שאתה מתבלבל בין אמיר לראמזי?

"בחיים שלי אני לא ראמזי. אני מאוד שונה ממנו כמעט בהכל. אפשר לומר שיש לנו רק דבר אחד שהוא משותף – רגישות לפרטים ורגישות לזולת שמתבטאת במיוחד בנתינת שירות לאנשים. בבית אני יכול להכין סלט לארוחת ערב במשך שעתיים. עבדתי שנים כברמן, מלצר, טבח, והייתי טוב בזה מפני שידעתי מראש מה אנשים רוצים, למה הם זקוקים… כמו למשל דוגמא קטנה – ידעתי להגיש להם את הקיסם לפני שהם ביקשו אותו."

מה כל כך מיוחד בדמות של ראמזי שכולם מתחברים אליה?

"הרגישות, טוב הלב, האכפתיות ומעל הכל – האהבה האמיתית שלו למה שהוא עושה. הוא לא עושה בשביל לרצות אחרים אלא קודם כל בשביל לרצות את עצמו. לאחרונה הייתי באיזה סופרמרקט וראיינו שם את אחד העובדים – שאלו אותו מדוע הוא אוהב את ראמזי. התשובה שלו הייתה – 'מפני שראמזי אוהב את הסופר יותר מהכל בחיים'. זו הנקודה החזקה שלו – הוא נמצא בעבודה שהוא הכי רוצה להיות בה, לובש את המדים שהוא הכי אוהב, הוא באולימפוס."

 

"יגידו כולם - הנה ראמזי. רק הגיע לסניף מפואר וכבר התחיל להסתאב, לעגל פינות, להפסיד לשקע תקול. אסור לי לתת לזה לקרות. לא באלף רבתי."

לאחרונה הצטרף שורוש לפאנל הפוליטי של 'ארץ נהדרת' בתפקיד יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה.

איך הגעת ל'ארץ נהדרת'?

"מולי שגב העורך של התוכנית שלח לי הודעה וביקש להיפגש איתי. משם הכל היסטוריה"

בשבילי להגיע לארץ נהדרת זה להגיע למקום הכי גבוה שיכול להיות. אלו אנשים שגדלתי על הקומדיה שלהם, על תכניות ההומור והסאטירה כמו 'חלומות בהקיציס' או 'הרצועה'. חלק ממי שאני כקומיקאי קשור אליהם באופן זה או אחר."

איך האוירה על הסט? ספר…

"כולם אנשים מקסימים ומחבקים. עשו לי קבלת פנים חמה ומרגשת מאוד וכולם ממש גרמו לי להרגיש בנוח. רועי בר נתן עשה סוג של משחק ניחושים ואמר שהוא ואני קרובי משפחה. חשבתי שהוא סתם צוחק עליי אבל התברר שהוא קרוב משפחה רחוק של אשתי".

איזה תגובות אתה מקבל?

"תגובות מדהימות! בזמן האחרון מתחילים לעצור אותי ברחוב אבל חג פורים האחרון היה סוריאליסטי, לא משהו שאפשר להתכונן אליו… המוני ילדים ומבוגרים התחפשו לדמות של ראמזי. זה היה מאוד מרגש במיוחד לאור העובדה שלא הייתה תחפושת של ראמזי בחנויות התחפושות ואנשים יצרו את התחפושת בעצמם, החל מהחולצה עם הלוגו של סופר 'שפע יששכר' ועד לאקדח המחירים שאין לי מושג איפה רכשו אותו. אפילו הבן של החבר הכי טוב שלי התחפש לרמזי ונתתי לו את החולצה שלי."

הסדרה הייתה מועמדת לזכייה בפרס האמי הבינלאומי בקטגוריית "סדרת הקומדיה הטובה ביותר", הופתעתם?

"כולנו היינו מופתעים לגלות שהתכנית מועמדת. יש לנו קבוצת ווטסאפ מאוד פעילה שבה אנחנו צוחקים ומסתלבטים אחד על השני והיינו בטוחים שזה סתם. כשגילינו שזה באמת באמת, ואנחנו נוסעים לאיימי, זה היה אחד הרגעים הכייפים והמרגשים בהם הבנו שאנחנו עושים משהו טוב."

היכן אתה משחק עוד?

"אני משתתף עם יניב סוויסה בקומדיה 'ביעור חמץ' בצוותא, כתב אותה חנן פלד וביימה תמר קינן וממש עכשיו התחלתי חזרות להצגה על אלי כהן בתיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער. החזרות נעצרו בגלל המצב עם וירוס הקורונה. אני מגלם את דמותו של אלי. מבחינתי זה סוג של סגירת מעגל מפני שזו אחת ההצגות הראשונות בהן צפיתי כילד בבית הספר. אני מעדיף לעשות אותה לנוער כי זה סיפור חשוב של הקרבה."

אתה נכנס לנעליים גדולות מאוד, איך אתה מתכונן לתפקיד?

אני עובר על הביוגרפיה שלו, אני קורא את הספר 'בודד בדמשק'. יש משהו בסיפור הגבורה שלו שהוא אולי הסיפור הכי גדול שאני שמעתי עליו בעולם. צריך המון אומץ ויכולות לעשות את מה שהוא עשה, הקרבה שנתפסת כמשהו לא הגיוני… ההישגים שלו שהיו כל כך חשובים ועוד בנוסף, להשאיר כל פעם מאחוריו את אשתו כשהיא בהריון. דפנה אנגל הצליחה להכניס את כל הסיפור הענק הזה, את הסיפור הרגשי הזה לשעה והבמאי הוא עמית אפשטיין."

ולסיום, משהו טוב על גבעתיים…

"בעברי, כסטודנט בבית צבי, גרתי ברמת גן שהיא עיר מקסימה. כמשפחה התגוררנו ביד אליהו החלטנו לעבור לדירה יותר גדולה בגבעתיים הסמוכה. אנחנו גרים בשכונה נהדרת, כמו קיבוץ, יש חצרות גדולות ושקט שלא היה לנו לפני כן, מאוד נעים לנו, יש קצב אחר ודינאמיקה טובה. ממש איזור שצריך לשמר."

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מתגלגלים

הטר(י)ק החדש של סובארו

לסובארו יש מוניטין רב שנים ביצירת רכבים עם יכולות שטח מופלאות, לכן בדקנו את הקרוסטרק החדש – דגם שהחליף את דגם XV המוצלח והפופולארי

קראו עוד»
חדר החדשות

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן