13/04/2024
13/04/2024
שבת, 13 באפריל 2024
שדה בוקר 17-19 גבעתיים 
07/10/2016
סירקין 2 גבעתיים
08/14/2016

מצחיקולה, דנה סמו – מגזין 13

מצחיקולה

semo2 מוכרת מסדרות הטלוויזיה פולישוק (ערוץ 2) והאחיות המוצלחות שלי (יס) והיא משלנו, מאוהבת בגבעתיים, מגדלת 2 ילדים בנחת, נשואה ליובל סמו מארץ נהדרת, פעילה בהנהגת ההורים בבית ספר כצנלסון, לומדת הוראת אנגלית, אוחזת באג'נדה חינוכית מוצקה ובעיקר מצחיקה

טלי בשוראי יצקוביץ

מוטוsemo6

"כל מה שאני עושה זה משהו שאני גאה בו"

ערך מוסף

"כמורה, יש לי עוד פן של השחקנית"

הגדרה עצמית

"אני בן אדם רגיל. מנהלת אורח חיים בורגני ונוח כמו כולם, מנסה להיות מאושרת, למצוא את הסיפוק האישי וגם לנסות להשפיע על הסביבה החיצונית שלי".

מטרה

"אני מאמינה בשכל הישר ובהגיון בעובדה, שאדם אחראי לרצונות שלו ולאושר שלו ולא צריך להקריב את עצמו לאחר. התמסרות גדולה לתשוקה שלך ממלאת את היעוד. אני רוצה להיות מקצוענית בכל דבר שאני עושה. ולהשאר אדם רגיש ואנושי".

ילדות

"גדלתי ביובלים, ישוב קהילתי בצפון ליד כרמיאל. אבא שלי מהנדס ואמא שלי אחות. תמיד חלמתי להיות שחקנית למרות שהייתי בישנית”

הומור

"הבית שלנו, מלא הומור כי אנחנו כאלה אבל חוץ מזה הכל רגיל, עובדים רגיל. יש תקופות יותר עמוסות אבל אנחנו מסתדרים, שנינו כל כך מבינים את התחום. המשפחה מתגייסת אם צריך. הסביבה שלנו רגילה לגמרי. לא יוצאים להשקות, מקסימום פיקניק בפארק גבעתיים".

semo3האחיות המוצלחות שלי

"אני משחקת את אורית מורה, שיצאה ממערכת יחסים עם גבר וכרגע מנהלת מערכת יחסים עם אישה אבל לא מגדירה את עצמה כלסבית. אני הבכורה בין האחיות אבל לא מגלה כל כך הרבה אחריות. היו הרבה אודישנים לתפקיד כי בדקו חיבור וכימיה בין השחקניות. במהלך הצילומים הפכנו למשפחה אחת גדולה כשגורי (אלפי הבמאי) ידע לתת את הטון ולהשרות את אווירה שמתאימה לקומדיה. הוא ידע לתת הרגשה טובה וביטחון לכולם והצליח ליצור אווירה קהילתית ומשפחתית. אנחנו בקשר מאוד טוב עד היום, למעשה הצילומים הסתיימו לפני כשנה ובחודש מאי שודר הפרק האחרון ביס, אבל אנחנו שומרים על קשר טוב וממש מחכים כבר להפגש בצילומים לעונה השנייה."

כנסת נכבדה

"פרוייקט משותף של הטלוויזיה החינוכית והכנסת. שיחקתי את גולדי, כתבת שאפתנית בתוכנית נוער של הכנסת. גולדי בטוחה שהיא כתבת מובילה אבל מסתבר שאין לה ממש כישורים כאלה, לשמחתה היא מאוד אוהבת את העבודה ואת המנחים שלה לכן היא מצליחה לצלוח את המשימות שלה. הצילומים נערכו בכנסת והיתה לי הפתעה גדולה לצלם שם ולגלות שנעשית שם גם עבודה מקסימה. בכנסת למשל עובדים הרבה בעלי מוגבלויות ובני מיעוטים, וכשאתה שם אתה נוכח באמת לגילוי סובלנות וקבלה שקיימת במשכן עצמו. חברי כנסת שהשתפו בסדרה גילו גם הם המון סובלנות ואנושיות. אני באמת חושבת שחשוב שילדים גם בגיל צעיר יהיו חשופים לפעילות הכנסת ויהיו מעודכנים בצורה שמונגשת להם וזה מה שניסינו לעשות בתוכנית."

גבעתיים

"אנחנו גרים בגבעתיים משנת 2004. אני אוהבת את גבעתיים, בעיקר בגלל האינטימיות שבה, השילוב בין מאפייני העיר הגדולה לפרובינציאליות השקטה היא מקסימה , אבל יותר מכל אני אוהבת וכיף לי בין שכניי ובקהילה שלי. למעשה , אני עדיין שוכרת דירה קטנה ומבליגה על עובש בקירות ומתקפות מקקי ענק נוסח היצ'קוק ולא עוברת דירה כי שכניי יקרים לי ואיני רוצה להחליפם. יש פה אווירה פסטורלית. עיר קטנה אינטימית, אני מרגישה כאן הכי נוח שאפשר. עיר עם אופי פרברי אבל מאוד מתקרב לאופי התל אביבי. אני טיפוס קהילתי עוד מהבית לא עירונית מטבעי, אני אוהבתsemo4 לרדת למטה עם הטרנינג. הכל נורא קרוב, עושה פה קניות. יש את המכולת השכונתית "שיקה" בכיכר רמבם, אלי הספר, הקניון כייפי הוא לא גדול מידי. בגלל שכל כך טוב לי בעיר, אני מוטרדת מהכיוון שגבעתיים הולכת אליו עם הבנייה של הבנינים הגבוהים. יש פה תאוצה של בנייה גבוהה וזה לוקח את הירוק ואת כל פיסות הנוף".

חתונה

"הכרתי את יובל (סמו- כוכב ארץ נהדרת) בבית צבי כל אחד עשה את המסלול שלו. גרנו ביחד והתחתנו בחתונה קצת מצחיקה בזיכרון יעקב".

תיאטרון

"כילדה רציתי לשחק בתיאטרון רפרטוארי איכשהוא אחרי סיום הלימודים זה לא ממש הסתדר. שחקתי בהצגות ילדים, השתתפתי בפסטיבלים בתיאטרון, הייתי בתיאטרון פרינג', עשיתי תפקידי אורח בסדרות. בשלב מסוים התחלתי לברור את הדברים שאני עושה. אני מוכנה לא לעשות הרבה דברים ולחכות לתפקיד טוב, כמו בפולישוק או באחיות המוצלחות שלי."

בית צבי

"הלימודים היו קשים ברמה הנפשית, לא היה פשוט לצלוח את הלימודים. שרדתי בהצלחה את השלוש שנים האלה, קבלתי מלגת הצטיינות בסיום הלימודים. שנה מעלי למדו יובל (סמו) ועדי אשכנזי. שנה מתחתי למד איתי טיראן. במחזור שלי למדו חני פירסטנברג, צביקה לוין".

שחקנית

"אני אוהבת לשחק מאוד אבל קשה לי להיות תלויה. אני צריכה את המקום של הבחירה והשליטה. ההתמודדות עם אודישנים, אם רוצים אותי או לא רוצים היא מורכבת מאוד. הרצון הזה שכל הזמן ירצו אותך, מעייף ומתיש"

אג'נדה חינוכית

"יש לי רגישות מאוד גדולה למערכת החינוך. אנחנו חיים בדור של השגיות ומצוינות שטבוע בתוך התוכנית לימודים, בתי הספר זקוקים לתוצאות ולנתונים סטסטיים. מאז מחאת הסרדינים הצטרפתי להנהגה ההורית בבית ספר כצנלסון, אני מאמינה בלמידה חוויתית. בהמון תחומים מערכת החינוך טיפה נשארה מאחור מול הקדמה הטכנולוגית. אני בעד תחרות במערכת בתי הספר."semo5

מורה

"תפקיד המורה לסייע לילד ללמוד. יש המון שיטות הוראה. החוויה הלימודית יכולה להיות כל כך שונה. הסביבה הלימודית צריכה להשתנות. אני רוצה ללמד בבית ספר סובלני וליברלי. אשמח להשתלב בבית ספר בגבעתיים, בהחלט חושבת על זה כאופציה לשנת הלימודים הבאה"

סטודנטית

"בשלב מסוים הבנתי שאני רוצה לפתח את הפאן האינטלקטואלי להרחיב לעצמי את ההשכלה. מאחר ואני אוהבת את תחום השפות וגרתי שנה באנגליה עם ההורים בצעירותי. התחלתי ללמוד לפני שלוש שנים בסמינר הקיבוצים הוראת אנגלית וחינוך עכשיו אני בסוף שנה שלישית. נשאבתי לתחום החינוך ופתאום הבנתי שזה מרתק אותי ומעניין להיות במקצוע הנחות הזה שנקרא מורה. כמובן שבמקביל אני ממשיכה לשחק. יש לי המון נסיון בהדרכה והוראה, עסקתי הרבה בהדרכה באיחוד החקלאי ובנוער העובד. בצבא הייתי מדריכת גדנע. עבדתי גם עם נוער בסיכון".

מחאת הקייטנות

אני לא הייתי מעורבת במחאת הקייטנות, לא הייתי בקיאה בפרטים, אבל כיבדתי את המאבק ונרשמתי רק לאחר שהושג הסכם. לצערי , אני חושבת שטעון שיפור משמעותי בתכנון וניהול הקייטנות לפחות בגזרת תלמידי בית הספר. ההורים לא מקבלים מידע מפורט על צוות ההדרכה וכן על לוח הזמנים ותוכנית הפעילות, למעט, נתונים כלליים מאוד ופרטי הרשמה בחוברת שמחולקת . גם מידע דרך נציגים טלפוניים לא מספק מידע נוסף להורים, וזאת למרות שאין אפשרות ביטול לאחר תחילת הקייטנה. כיצד יוכלו הורים להחליט אם הקייטנה משביעת רצון? לדעתי דרשו שיפור רציני בגזרה זאת. הפתרון, באופן כללי הוא לשנות את מתכונת החופש הגדול לכזו של חודש אחד. אני מאמינה שזה יפתור הרבה בעיות. כמובן שהקייטנות של החופש הגדול היו יכולות להיות פתרון חלקי לבעיה אבל כפי שאנו נוכחים לגלות, משרד החינוך לא מצטיין בעמידה בהבטחותיו (ובהקשר הזה להרחיב את התוכנית לג' ו ד'). חבל מאוד  שבכל קיץ הורים צריכים להשקיע מכוחם ומזמנם כדי להאבק בבחירות שגויות ולא הגיוניות של משרד החינוך".

semo7השאלון

טלוויזיה – בית הקלפים, משחקי הכס, בלש אמיתי.

מוסיקה –  קאונטרי לומדת לנגן גיטרה.

זמרת – סלין דיון.

שחקנית – רובין רייט.

סופרת – איין ראנד.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן