23/07/2024
23/07/2024
יום שלישי, 23 ביולי 2024
סוזי מילר – תמיד סופרייז
11/25/2018
נחתם סופית ההסכם להפרטת תע"ש מערכות
11/25/2018

 בחורף הקרוב תלבשי סגול – מגזין 47

מדור הגיגי אופנה

בחורף הקרוב תלבשי סגול

דנה וקסלר ספקטור, מלכת יופי ודוגמנית, מנחה סדנאות אופנה וסטיילינג  ובעלת מותג האופנה דה רוקוקו

דנה נולדה וגדלה בגבעתיים, בת יחידה לאב מהנדס ולאם שהייתה בבית, ילדה מפונקת. "הייתי 'ילדה טובה גבעתיים', תלמידה טובה בתיכון קלעי, חניכה בתנועת הנוער העובד והלומד, לא מתאפרת" מוסיפה דנה.

"בגיל 16 הייתי גבוהה ורזה, אמא שלי חשבה שכדאי לקחת אותי לקורס דוגמנות על מנת שאזדקף ולקחה אותי לדוגמנית חניתה צנטנר. בקורס של חניתה לימדו בנות איך ללכת יפה וזקוף וגם נימוסים והליכות. הלכתי לשם בלי שום כוונה להיות דוגמנית וחניתה הציעה לי להתמודד בתחרות מלכת היופי.

זה הגיע משום מקום… אמא שלי הייתה זו ששכנעה אותי לנסות ונרשמתי לתחרות."

בשנת 1981 זכתה דנה שהייתה אז בת 16 וחצי בלבד, בתואר מלכת היופי של ישראל והפכה לנושאת הכתר הצעירה ביותר בתולדות התחרות.

"אחרי הזכייה הייתי באופוריה, אבל חזרתי לשיגרה – לקלעי, לנוער העובד ולחבר גיל בן דב. הייתי הולכת לתצוגות אופנה וחוזרת הביתה לגבעתיים בלי לחיות את החיים של עולם הזוהר – זו הייתה עבודה טובה, נחמדה והרווחתי טוב."

אחרי הזכייה וסיום הלימודים עשתה שירות צבאי מלא כמנהלת לשכתו של אהוד ברק שהיה אז ראש אג"ת. לאחר השיחרור למדה לתואר ראשון – בי-איי כללי ופסיכולוגיה, ואז התפנתה לטפח את קריירת הדוגמנות שלה – כבשה בהצלחה את מסלולי התצוגות של גדולי המעצבים הישראלים באותה תקופה, ביניהם גדעון אוברזון, עודד גרה, יהודה דור ועוד. היא הייתה בדרכה לעזוב את הארץ לטובת חוזה שמן וקריירת דוגמנות בפריז כשהכירה את בעלה, איציק ספקטור, החליטה לשנות את התוכניות וכך הסתיימה קריירת הדוגמנות בחו"ל.

ואחרי שילדה את הילד השני היא הפסיקה לעבוד.

לדנה יש ארבעה ילדים – 2 בנות ו2 בנים: קורל (28) רופאה שזה עתה ילדה בת והפכה את דנה לסבתא, שון (26) סטודנט שהחל את השנה אחרונה בהנדסת תעשייה וניהול, התאומים – רומי (23) לומדת מנהל עסקים ויזמות, ניל (23) השתחרר מהצבא לאחר שירות כקצין ביחידה קרבית לומד משפטים וממשל במרכז הבין תחומי.

 

"אני מאמינה שסטיילינג נכון יכול לשנות את הכל – מגיעה אשה, אני מציעה לה בגד שיהלום אותה, לפעמים עושה יחד איתה שינוי קטן שעושה לה שינוי גדול…"

מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי שלך?

"אני עובדת קשה ובזמן האחרון יש לי מעט פנאי שאותו אני מקדישה לספורט – אני מתאמנת כל יום.

בנוסף, בעשר השנים האחרונות אני מתנדבת בכלביה העירונית של תל אביב ופעם בשבוע אני הולכת לשם – מוציאה את הכלבים לטיול, לוקחת לטיפול רפואי, דואגת לאימוץ ומלווה את המאמצים עד לאקלום.

מה שאני אוהבת מאוד זה לטייל בעולם, כבעלת מותג האופנה דה רוקוקו אני נוסעת לחו"ל לייבא בגדים, אני מאוד אוהבת את הקניינות, לראות דברים חדשים ולדעת לבחור מתוך כל המבחר העצום, וכך מצליחה לשלב את העבודה עם בילויים."

 

ספרי על הבלוג ובמה הוא שונה מאחרים?

"הכל התחיל לפני כשנה וחצי, כאשר הבנות שלי פתחו בלוג אופנה מתוך שעשוע ומהר מאוד הבלוג "de_rococo" תפס תאוצה וראיתי שהן מצליחות – מצאתי את עצמי מצלמת את בתי רומי  עם פריטים מהארון שלי ובמקביל היא התחילה לצלם אותי. הצילומים היו טובים, הייתה התעניינות רבה והחלטנו לפתוח את הבלוג לבנות או נשים בוגרות יותר ובמקביל הקמנו את מותג האופנה שלנו.

מאז ומתמיד אהבתי מאוד אופנה ובגדים, לא ראיתי את עצמי בוטיקאית ולכן זה היה פתרון טוב.

התחלנו לייבא בגדים, פתחנו פופ-אפ, נשים באו לקנות והבנו שאנחנו עושות משהו נכון.

רומי בתי פתחה את האתר ובעלי, שיש לו ניסיון ביבוא עוזר ומלמד אותנו, וזה הפך לעסק משפחתי. כל חודש וחצי בערך, אנחנו עושות פופ-אפ ויש לנו סטודיו בבית אליו מגיעות נשים שלא רוצות לקנות באתר, שמעדיפות יחס אישי ומדידה במקום. הן מתאמות פגישה ובאות לקנות בגדים ולקבל סטיילינג. האפשרות לפגישה אישית היא זו שמייחדת את הבלוג שלי מבלוגים אחרים.

אני מאמינה שסטיילינג נכון יכול לשנות את הכל – מגיעה אשה, אני מציעה לה בגד שיהלום אותה, לפעמים עושה יחד איתה שינוי קטן שעושה לה שינוי גדול, נותנת לה טיפים בנושאי שיער ואיפור וזה נותן לי המון סיפוק.

חלומות לעתיד?

"יש לי חלום קטן – שתהייה לי תכנית לייף סטייל בטלוויזיה. במשך השנים צברתי ניסיון רב בעיצוב ובלייפסטייל על כל המשתמע מכך ואני מרגישה שהייתי רוצה לעשות עם זה משהו…

אולי יחד עם בתי רומי, שילוב דורות, אימהות ובנות."

"הצבע של החורף הקרוב הוא סגול בשילוב של בז', קאמל ומנומרים, המכנסיים הן רחבות ובעלות גיזרה גבוהות, הסוודרים הם אוברסייז"

ולסיום, טיפ אופנתי

"הצבע של החורף הקרוב הוא סגול בשילוב של בז', קאמל ומנומרים. מבחינת הגזרות, המכנסיים הן רחבות ובעלות גיזרה גבוהות, הסוודרים הם אוברסייז, לא צמודים."

www.de-rococo.com, אינסטגרם spectordana פייסבוק: Dana wexler spector fashion blog 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן