25/05/2024
25/05/2024
שבת, 25 במאי 2024
שירות ה-WIFI החינמי בפארק הלאומי, בפארק מרום נווה ובמתחם הבורסה יוצא לדרך
03/09/2020
תוצאות סופיות בגבעתיים של הבחירות: כחול לבן עלו ל-55% מ-50%, העבודה-מרץ מתרסקת
03/11/2020

ילדי בית ספר כצנלסון ליד מתקן החיטוי החדש

עיריית גבעתיים נערכת למשבר הקורונה,

הוקם מטה עירוני לטיפול במגיפה

‏פורסם: 10/03/2020

בהנחיית ראש העירייה, רן קוניק, עיריית גבעתיים הקימה מטה עירוני לטיפול במגיפה בראשות מנכ"ל העירייה עו"ד יורם פומרנץ ובעלי תפקידים רלוונטיים, אשר מקיימים דיונים רבים, מצויים בקשר עם גורמים במשרד הבריאות, מקבלים החלטות הנוגעות לקיום אירועים ועוד

המטה מתכנס על בסיס יומי ובהתאם לצורך ומקבל החלטות על בסיס ההתפתחויות בכל יום והנחיות גורמי המקצוע ובראשם משרד הבריאות.

בנוסף, רכשה העירייה 100 ערכות מיגון לעובדים חיוניים שכוללות ביגוד, כפפות ומסכות. הערכות נרכשו מבעוד מועד על ידי בעלי תפקידים חיוניים בחירום בעירייה לטובת שימור השגרה, עד כמה שניתן, במקרה של התפרצות רחבה יותר במדינה.

בטרם היציאה לחופשת פורים, מנהל החינוך העביר לכל מנהלי בתי הספר הנחיה לכנס כנס את צוותי החינוך ולהסביר את הנחיות משרד הבריאות והנחיות משרד החינוך ולדאוג לכך שלכל מנהל תהיה רשימה מסודרת ועדכנית בזמן אמת של תלמידים ומורים בבידוד. בנוסף הונחו המנהלים לעמוד בקשר קבוע עם התלמידים בבידוד לתמוך והנגיש חומרי למידה.

בהחלטת ראש העירייה, רן קוניק, העירייה אף רכשה עשרות מתקני חיטוי לידיים והם יוצבו בכל מוסדות החינוך העירוניים (בתי ספר וגני ילדים) וכן במשרדי העירייה וביחידות שירות בהם מבקרים תושבים, לטובת שמירת ההיגיינה של הצוותים והעובדים המקבלים קהל. בנוסף מחטאים בבתי הספר, פעמיים ביום את מעקות המדרגות וכל ידיות הכיתות, ולאחר כל שיעור את מקלדות חדר המחשבים והעכברים.

באירועי פורים של המרכזים הקהילתיים ושל האגף לשירותים חברתיים (אירועים, פעילויות ומועדוני הגמלאים) לא ניכרה מגמת ירידה בשל הקורונה מאחר ומדובר באירועים נקודתיים. מהאגף לשירותים חברתיים דווח כי הגמלאים הגיעו למסיבות הפורים ומגיעים באופן רציף למועדונים ואף יש הרשמה ערה לטיולים אותם עורכים מועדוני הגמלאים בעיר.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים : " מגיפת הקורונה ההולכת ומתפרצת ביותר ויותר מדינות בעולם, מחייבת אותנו לצעדים אחראיים שיסייעו לנו לשמור על בריאות הילדים במערכת החינוך והעירייה נערכת לכל תרחיש במטרה למזער את הפגיעה בשגרת החיים של תושבי העיר ובשבוע הקרוב אף נערוך הסברה נרחבת הנוגעת לשמירה על הגיינה ונספק כאמור לכלל מוסדות החינוך בעיר מתקני חיטוי. אנו כמובן מצויים בקשר מתמיד עם הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות וממליצים לתושבים להמשיך לעקוב אחרי ההוראות המתפרסמות באמצעי התקשורת למען הבריאות של כולנו ובמטרה לצמצם ככל הניתן את התפשטות המחלה בקהילה."

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן