25/05/2024
25/05/2024
שבת, 25 במאי 2024
עקב המצב הביטחוני, עיריית רמת-גן בהיערכות לחירום בהתאם להנחיות פיקוד העורף
11/12/2019
עיריית רמת-גן חוזרת לפעילות מלאה בהתאם להנחיות פיקוד העורף
11/13/2019

עיריית גבעתיים מקיימת הערכות מצב שוטפות לאור המצב הביטחוני והמתיחות בעזה

פורסם: 12/11/2019 שעה 15:00

עיריית גבעתיים מקיימת לאורך כל היום הערות מצב שוטפות עם כל בעלי התפקידים בחירום כולל ראש העיר רן קוניק, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הביטחון אור לי ניב, גורמי הביטחון העירוניים וכל הגורמים העירוניים הבכירים.

כבר בהערכת המצב הראשונה נקבע כי לא יתקיימו היום (יום ג') לימודים וכן לא תתקיים פעילות במרכזים הקהילתיים, מועדוני הגמלאים, תנועות הנוער ופעילויות וחוגי הספורט. בנוסף נפתחו כל המקלטים הציבוריים בעיר והם עומדים לרשות הציבור.

יש לציין כי הוראות פיקוד העורף קובעות כי בהישמע אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן ולהמתין בו 10 דקות. ניתן להיכנס  לאתר פיקוד העורף ולבדוק מהו אזור ההתגוננות שלכם וזמן ההגעה למרחב .

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין כי העירייה מקיימת היערכויות מצב שוטפות לאורך כל היום וכי גורמי העירייה נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הצבא ופיקוד העורף. אנו נמשיך לקיים הערכות מצב שוטפות וקוראים לתושבים להתעדכן באמצעי התקשורת ובהודעות העירייה ברשתות החברתיות ודף האינטרנט העירוני.

יש לציין כי לאחרונה אושר לעיריית גבעתיים לקבל את תוכנת השליטה והבקרה החדשה של פיקוד העורף לניהול אירועי חירום הנקראת שוע"ל.

מדובר במערכת חדשה  מבוססת על Windows והיא אמורה להחליף מערכות שו"ב קיימות. היא מאפשרת תיאום מדויק יותר ומהיר יותר בין כל גופי החירום וההצלה ומאפשרת תמיכה בתהליכים המבצעיים בעורף ועובדת בכל טווחי התקשורת – קווית, סלולרית ולוויינית. למרות שהמערכת אינה מערכת מסווגת וסודית, היא תהיה מצוידת במעטפת אבטחת מידע והצפנה לטובת מניעת חדירות ושיבושים.

לאור קליטת המערכת בעירייה התקיימו 3 ימי הדרכה ראשונים למנהלים מקצועיים בעירייה (או כפי שהם נקראים בשעת חירום – מנהלי תאים).

המערכת מייעלת את השליטה בכוחות השונים מרכזת על מערכת אחת את המידע הקיים במערכות נוספות (מוקד עירוני, מצלמות עירוניות, מיקום רכבי הצלה של כל הגורמים, כ"א ועוד).

המערכת נותנת  תמונת מצב אמיתית לפיקוד העורף ולרח"ל (רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון) על מצב הרשות ואופן התמודדותה מול אירועי החירום השונים.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן