24/04/2024
24/04/2024
יום רביעי, 24 באפריל 2024
ראש העיר רמת גן והמועמד לכהונה נוספת,ישראל זינגר, מממש את זכות ההצבעה שלו
11/13/2018
בתום ספירה של 35% מהקולות, שאמה מוביל 58% מול 42%
11/13/2018

הצעירים והליכוד מצטרפים, הקואליציה תזכה ברוב קשיח

הצעירים והליכוד מצטרפים, הקואליציה תזכה ברוב קשיח

רן קוניק, ראש עירית גבעתיים: "בשעה טובה, יש קואליציה.

את ציבור בוחרי מרצ אני מבקש ליידע ולהרגיע: אני מודע היטב לנושאים החשובים לכם ואטפל בקדנציה הקרובה בצורה רצינית ומקצועית, לשביעות רצונכם כפי שגם עשיתי בחמש השנים האחרונות"

הצעירים והליכוד מצטרפים, הקואליציה תזכה לרוב קשיח ותמנה 13 חברים לאחר שהליכוד יצטרף: גבעתיים שלנו (6), בית יהודי/יש עתיד (3), הצעירים (2), הגימלאים (1), הליכוד (1) 
סיעת הליכוד תצטרף, כשראש הסיעה טלי ארגמן תשמש כמ״מ וסגנית ללא שכר.
סיעת 'מרצ גבעתיים החופשית' שקיבלה 4 חברי מועצה, השניה בגודלה, נשארה מחוץ לקואלציה
להלן עיקרי חלוקת התפקידים:
1. ״גבעתיים שלנו״: סגנית בשכר הגב׳ אור-לי ניב.
תיקים לסיעה: חינוך, תכנון ובניה, גימלאים, שורדי שואה, נוער, תחבורה, חירום וביטחון, איכות סביבה, ספורט, קהילת הלהט״ב, אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים, תרבות קהילה ופנאי, קשרי חוץ.
2. ״הצעירים״. סגן בשכר חצי קדנציה, מר סיוון גולדברג,
תיקים: צעירים, קרן מלגות לסטודנטים, עסקים קטנים וחיי לילה, רישוי עסקים, מבני ציבור ונכסים.
3. הבית היהודי. סגן בשכר חצי קדנציה, מר מושיק גולדשטיין.
תיקים לסיעה: רווחה ושירותים חברתיים, חברה כלכלית יע״ד, מורשת ישראל ובתי כנסת.
4. גימלאים, מר בני רייך משנה לראש העירייה.
תיקים: תאגיד המים, אגד ערים לאיכות סביבה וחבר ועדת התיכנון והבניה.
5. יש עתיד, מר אלעד רוזגוביץ, מחזיק תיק שיפור פני העיר (שפ״ע) וחבר ועדת תיכנון ובניה, חברת יע״ד ודירקטוריון ״קהילתיים״ ועמותת הספורט.
קוניק: "לצערי המו״מ עם סיעת מרצ, שהיה רציני ועניני, לא צלח וראש הסיעה סירבה אמש סופית להצעת צוות המו״מ של ״גבעתיים שלנו״, לקבל סגנות בשכר לחצי קדנציה (כפי שהיה הקדנציה הזו) ולקחת אחריות על התחומים שהוצעו לה: התחבורה/חניה/ שבילי אופניים, איכות הסביבה, רישוי עסקים ונכסים, קהילת הלהט״ב, קהילה שויונית ועוד. הסיעה דרשה כתנאי, סגנות מלאה בשכר ל-5 שנים, כמו גם את תיקי החינוך והתיכנון ובניה/ שהיו ונשארו בידיי ״גבעתיים שלנו״.
אינני רוצה לפגוע באף אחד וודאי לא לחשוף מידע פנימי משיחות המו״מ, אבל לתחושתי, מרצ העדיפה מראש לשמש כאופוזיציה, (שזה בסדר גמור, חשוב ולגיטימי) מאשר לקחת חלק בעשייה הציבורית החשובה, ועוד בתחומים שהיו מאז ומעולם לב העשייה של הסיעה והוצעו לה כאמור כעת.
את ציבור בוחרי מרצ אני מבקש ליידע ולהרגיע: אני מודע היטב לנושאים החשובים לכם ואטפל בקדנציה הקרובה בצורה רצינית ומקצועית, לשביעות רצונכם (כפי שעשיתי בחמש השנים האחרונות), אם זה בשמירה על צביונה של העיר, ואם זה בכל הקשור לאיכות הסביבה, תחבורה ציבורית, שבילי אופניים, קהילת הלהט״ב ועוד
מבחינתי, כולנו ( קואליציה ואופוזיציה) מחויבים כעת רק לדבר אחד, טובתה של העיר גבעתיים ותושביה.
החל מהיום רק בזה אעסוק! הבחירות ותהליך הרכבת הקואליציה, מאחורינו, וטוב שכך"
תגובת ויוי וולפסון, יו"ר 'מרצ גבעתיים החופשית': "ראש העירייה סיים את הרכבת הקואליציה, והבחירה שלו הייתה להתעלם מהבחירה של התושבים, ולהשאיר אותנו, מרצ גבעתיים חופשית, שמייצגת כרבע מהבוחרים – בחוץ, באופוזיציה. זכותו להחליט שהוא לא רוצה אותנו בקואליציה. קצת חבל שהוא לא אומר את האמת לגבי ה"משא ומתן", ועל כך שמראש לא הייתה לו כל כוונה לתת לנו סמכויות.
לתושבי ותושבות העיר, אלה שבחרו בנו ואלה שלא: אנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו נמלא את הבטחות הבחירות שלנו במלואן. נדרוש מראש העיר שימלא גם הוא את הבטחותיו. לא היינו מוכנים לוותר על העקרונות וההבטחות שנתנו לכם/ן רק כי מערכת הבחירות הסתיימה. זאת הסיבה שאנחנו לא בקואליציה. אנחנו מבטיחים לעשות הכל למען תושבי גבעתיים מתוך האופוזיציה"

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן