31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
חשוב לזכור! חופשת קיץ מרוכזת בעירית רמת גן
08/14/2019
מאות ילדים בילו בהפנינג מתנפחים בגן הזיכרון
08/14/2019

הרשות להתחדשות עירונית מתכננת אלפי דירות חדשות ברמת גן ובגבעתיים

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תשקיע 12 מיליון שקלים בתכנון פרויקטי התחדשות עירונית בגבעתיים ור"ג ובשש ערים נוספות

האם אנו עומדים לפני הוספת אלפי דירות ברמת גן וגבעתיים – הערים הצפופות כבר היום?

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תשקיע 12 מיליון שקלים בתכנון של מעל 50 אלף יחידות דיור בגבעתיים ורמת-גן ובשש ערים נוספות ברחבי הארץ: טבריה, צפת, חיפה, כפר סבא, פתח-תקווה וחולון

במסגרת השקעה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במסלול תכנון שכונתי הכולל תכניות מתאר ומסמכי מדיניות להתחדשות עירונית, תתקצב הרשות תכנון של 32,289 יחידות דיור חדשות שיתווספו ל-20,057 יחידות דיור קיימות בשמונה ערים ברחבי הארץ. הערים שנבחרו הן בעלות פוטנציאל להתחדשות עירונית, או כאלה בהן קיים סיכון סיסמי ואין כדאיות כלכלית. לאחר תכנון התכניות או מסמכי המדיניות בשכונות הוותיקות של הערים, יזמים פרטיים יקדמו תכנון מפורט ויוציאו לפועל את הבנייה בשיתוף עם הרשויות המקומיות, ולאחר קבלת הסכמה מבעלי הדירות.

גבעתיים

בגבעתיים יתוכננו 5,400 יחידות דיור חדשות לצידן של 1,800 קיימות, בשכונת בן גוריון בצפון מזרח העיר. שכונה זו סומנה בתכנית המתאר הכוללנית לעיר המתגבשת בימים אלו, כאזור להתחדשות עירונית אינטנסיבית.

שטח השכונה- 240 דונם

שטחי מסחר קיימים- 8000 מ"ר

מספר מבנים- 235

שטח כולל של המגרשים המיועדים למגורים בשכונה- 2000 דונם

מספר תושבים בשכונה- 4500

מבנים שנבנו עד 1980- כ- 75% ממבני השכונה

לאורך רחוב בן גוריון מתוכננת רכבת קלה, הקו הצהוב, ובנוסף מתוכנן קו מטרו בקו מזרח מערב, ובמסגרתו תחנה באזור צומת בן גוריון כצנלסון.

רמת גן

העיר רמת גן מעוניינת לחדש את שכונת רמת עמידר, הנמצאת בסמוך לכביש 4 ולאוניברסיטת בר-אילן, עם 9,000 יחידות דיור, מתוכן 6,090 תוספתיות, והשאר קיימות.

שטח השכונה- 437 דונם

שטחי מסחר קיימים- 2 דונם ביעוד קרקע מסחרי מעורב מגורים

מספר מבנים- 344 מבני מגורים + 63 מבני ציבור

שטח כולל של המגרשים המיועדים למגורים בשכונה- 232

מספר תושבים- 9,199

מבנים שנבנו עד 1980- 66% ממבני השכונה

חיים אביטן, יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "לשמחתי הרבה בסבב זה הגישו בקשה ערי פריפריה הנמצאות בסיכון סיסמי גבוה, ואני שמח שההתחדשות העירונית תתאפשר גם בהן. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שמה לה למטרה להגיע לכל מקום בארץ, בין אם במרכז ובין אם בפריפריה, בכדי לחדש את השכונות הותיקות ולהפוך את המבנים בהן לבטוחים ונעימים יותר למגורים. אני מאמין שהשקעתנו תיתן זריקת מרץ לערים הללו, להמשיך ולקדם תהליכי התחדשות עירונית ביתר שאת".

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים אמר: "אני מברך על השינוי התודעתי שחל בחודשים האחרונים ביחס לתהליכי התחדשות עירונית. אני רואה בהתחדשות עירונית כלי חשוב להתפתחות הערים בטווח הארוך ובהתאם לכך התכנון הנכון הוא ברמה שכונתית ובהסתכלות לטווח ארוך ולא נקודתי כפי שקורה בתמ"א 38 לסוגיו. לשם כך, הרשויות ובעיקר אלו הצפופות כמו גבעתיים, זקוקות לתמיכה ולאמצעי תכנון מהמדינה. אנו מודים ומברכים זכייתנו בקול הקורא ונעשה כל שביכולתנו על מנת לפתח את השכונות ולחדשן, כשבמקביל יתוכננו ויוקמו תשתיות מתאימות לקליטת התושבים שיתווספו לעיר, כך שאיכות החיים הגבוהה בעיר לא תיפגע."

 

פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרםRAMATGANPLUS

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן