28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
הוכרזו שמותיהם של עשרים ושלושה יקירי העיר רמת גן לשנת תש"פ
12/16/2019
גבעתיים אלופה במחזור! העיר המובילה בישראל בנושא מיחזור אריזות לפח הכתום
12/17/2019

יום הוקרה לפצועי צה"ל ונפגע פעולות האיבה בגבעתיים,

"יחד כל הדרך"

הרצאה של אורן בליצבלאו לתלמידי שכבת י"ב

ביום ראשון ה- 15.12.19, כ"ז בכסלו, ציינה מדינת ישראל את יום ההוקרה השנתי לפצועי צהל ונפגעי מערכות האיבה בישראל. לרגל ציון יום ההוקרה יזמה עיריית גבעתיים באמצעות מחלקת הנוער העירונית הרצאה של נכה צה"ל אורן בליצבלאואשר גולל,  בפני כל תלמידי שכבת י"ב בעיר ,את סיפורו האישי על פציעה, משבר, שיקום, חזרה לחיים והותיר את התלמידים בתחושה מעוררת השראה בצורה יוצאת דופן.

אורן, נכה צה"ל, איש הברזל העיוור הישראלי הראשון ,אתלט ספורט נכים ישראלי וסגן אלוף אירופה בפאראטריאתלון בקטגוריית עיוורים (טריאתלון נכים).

יום ההוקרה השנתי לפצועי צהל ונפגעי מערכות האיבה בישראל הוא יוזמה שצמחה מהארץ, ובקיץ 2014 עברה החלטת ממשלה  שהפכה אותה ליום ממלכתי רשמי מדינת ישראל.

בישראל, חיים כבר למעלה מ -70,000 פצועי צהל ופעולות האיבה. היום הזה זו הזדמנות ללמוד ולהכיר את התמודדות, להוקיר תודה על המאבק היומיומי שמהווה השראה לכולנו כי אנחנו, כולנו, חזקים ביחד!

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה מצוין בבתי הספר בארץ  באמצעות מערכים חינוכיים ובטקסים ייעודיים שנבנו במיוחד לטובת היום.

מטרת היום אשר הופק על ידי מחלקת הנוער במנהל החינוך העירוני, הייתה לחשוף את בני הנוער לנושא, להכיר את התמודדות ולהוקיר תודה על המאבק היומיומי שמהווה השראה לכולנו.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן