29/05/2024
29/05/2024
יום רביעי, 29 במאי 2024
מגזין 64
02/14/2020
הפועל ר"ג גבעתיים הפסיקו את עבודת המאמן בני בן זקן, במקומו מונה עופר טסלפפה
02/16/2020

חגיגה ירוקה בגבעתיים

הפנינג חגיגי לט"ו בשבט התקיים בגן רבקה

ביום שישי 14.2 התקיים בגן רבקה הפנינג ט"ו בשבט חגיגי בהשתתפות מאות ילדים, הורים ואורחים שנהנו מחגיגה ירוקה שהתמקדה בנושא דבורים ופרחים

הפנינג ט"ו בשבט, שכבר הפך להיות מסורת עירונית עמד השנה בסימן היעלמותן המסוכנת של הדבורים בעולם והעלאת המודעות לנושא.

ילדי העיר נהנו משלל סדנאות ובהן יצרו כדורי זרעים, בנו בתי מלון לחרקים, צפו בהצגה בנושא חיי הדבורים ואפילו התנסו בבניית כוורות ביו דינמיות.

לאירוע הגיעו גם ילדי כיתות ח' שמכרו בהפנינג מוצרים פרי ידיהם וגייסו תקציבים לטובת מסיבות הסיום שלהם.

אביעד מנשה מחזיק תיק איכות הסביבה: "בט"ו בשבט יש לנו הזדמנות לדבר לא רק על עצים, אלא גם על הטבע. ובגלל שאנחנו חיים בעיר צפופה,  אנחנו לא תמיד מרגישים את הטבע, אנחנו נוטים להתעלם ממנו. אבל הטבע גם מאוד שברירי. המערכת האקולוגית שלנו נמצאת יותר מתמיד בסכנה של ממש ממש כמו הדבורים –  שהולכות ונעלמות מכדור הארץ. בעיר שלנו, הטבע הוא מצרך מאוד יקר ומאוד נדיר.  אנחנו חיים בעיר שיש בה מעט מאוד ריאות ירוקות ועם לא מעט אתגרים סביבתיים. ודווקא בגלל זה, אנחנו חייבים להיות יותר יצירתיים ויותר מקוריים בכל מה שקשור לשמירה על הטבע ועל איכות הסביבה".

ביום שני 10.2.20 השתתף ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בחגיגת נטיעות של עצי הדר יחד עם ילדי הגנים סייפן ושלדג לרגל ט"ו בשבט.

ילדי הגן הנרגשים נטעו בחצר הגנים יחד עם ראש העיר עצי תפוח וכן שתילים של תבליני הארץ.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך את הילדים וצוותי החינוך וסיפר כי גם בילדותו הוא נטע עצים שהפכו בוגרים וכיום הם מסייעים לשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים של כולנו. כיום אתם הדור הצעיר נוטעים שתילים שיהפכו ברבות הימים לצמחים בוגרים ובכך נשמור כולנו על איכות החיים שכה חשובה להמשך קיומנו על כדור הארץ בדורות הבאים.

יש לציין כי כ- 3500 שתילי אמנון ותמר חולקו לכל ילדי גני הילדים העירוניים בעיר זאת כשי לרגל החג.

אל השתילים צורפה גלויה מאת ראש העיר רן קוניק בה נכתב: "ילדים יקרים, לרגל ט"ו בשבט, אני רוצה לאחל גם לכם לפרוח, לגדול ולצמוח עד לשמיים! אתם האילנות הצעירים אשר ישפיעו על עתיד העיר. חג שמח, רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים".

8000 צמחי תבלין, פרחי נוי, פקעות ועצים נשתלו בגני הילדים העירוניים החל מסוף חודש ינואר לקראת ט"ו בשבט

בנוסף לכך מנהל החינוך בעיריית גבעתיים בשיתוף מחלקת גנים ונוף קיימו  מבצע שתילה של אלפי שתילים מכל הסוגים בגינות הלימודיות והנוי בגני הילדים העירוניים של גבעתיים.

מטרת מבצע השתילה בגנים הוא לרענן ולחדש את חזות הגינות במוסדות החינוך יחד עם ההיבט הלימודי בו ילדי העיר יכולים ללמוד על צמחי ארץ ישראל.

כמו כן כל גן קיבל על פי בחירתו עץ פרי ומבחר שתילי תבלינים בהם: זעתר אורגנו, רוזמרין וגרניום רפואי.

 

 

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן