29/05/2024
29/05/2024
יום רביעי, 29 במאי 2024
מיצב אומנותי 'עץ החזיות' מגיע לגבעתיים לרגל חודש המודעות למאבק בסרטן השד
09/17/2019
דורית ווליניץ נבחרה להיות יו"ר חטיבת מוזיאוני הטבע באיגוד המוזיאונים הבינלאומי
09/18/2019

ברית ערים תאומות עם אוחריד שבצפון מקדוניה

 

ברית ערים תאומות עם אוחריד שבצפון מקדוניה

מ"מ וסגנית ראש העיר טלי ארגמן יחד עם יו"ר וועדת קשרי חוץ וחבר מועצת העיר אלי הולצמן ומנהל קשרי החוץ בעירייה שלום חנניה ביקרו בעיר אורחיד שבצפון מקדוניה וקיימו פגישות עבודה לקראת מיסוד קשרי ברית ערים תאומות עם גבעתיים.

לאחר שבוועדה לקשרי חוץ הציעה טלי ארגמן מ"מ וסגנית רה"ע  ליצור קשר ערים תאומות עם אוחריד שבצפון מקדוניה,  המכונה גם ירושלים של הבלקן ויחד עם חבר הוועדה ד"ר יצחק דגני יצרו קשר עם דן אוריאן, שגריר ישראל במקדוניה.

עיריית אוחריד הביעה עניין והזמינה את נציגי הוועדה לדון בקשר עתידי. במהלך הסיור בצפון מקדוניה נפגשו עם יו"ר הפרלמנט( מועצת העיר)  של אוחריד ועם סגן ראש העירייה לדיון מקדים, ולמחרת נערכה פגישה עם רה"ע אוחריד, דר' קונסטטנטין גאורגסקי, שהוא גם רופא במקצועו.בפגישה סיפרה  מ"מ וסגנית ראש העיר טלי ארגמן על העיר גבעתיים ומדינת ישראל, ומסרה את ברכותיו של ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ואת רצונו לקדם שיתוף פעולה עם העיר אוחריד, שמס' תושביה כ-60,000, כמספר תושבי גבעתיים.

ראש עיריית אוחריד הטיל על מנהלת קשרי החוץ בעירייה להפעיל תכנית יצירתית לשיתוף פעולה עם גבעתיים. כמו כן מסר ראש עיריית  אוחריד, שהוא מתכנן להגיע לישראל בפברואר לכנס מרכז השלטון המקומי. במהלך הכנס ייפגשו ראשי העיר של גבעתיים ואוחריד כדי לבחון את המשך שיתוף הפעולה בין שתי הערים.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך על המפגש וציין כי גבעתיים רואה חשיבות רבה בחיזוק הקשרים עם ערים ותרבויות נוספות ולחלוק את הידע בענייני חינוך ותרבות .

צפון מקדוניה, לשעבר חלק מיוגוסלביה, נחשבת למדינה ידידותית מאוד לישראל, והיא נמצאת בתהליכי כניסה למדינות האיחוד האירופי.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן