28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
בני גנץ הוא המנצח הגדול בגבעתיים וברמת גן במועד ב' בחירות 2019 
09/19/2019
במקום בשבת לים בתל אביב – לסליחות בירושלים ברביעי
09/23/2019

מנציחים בגבעתיים את החייל שון מונדשיין ז"ל שנהרג במהלך מבצע צוק איתן

מנציחים בגבעתיים  את החייל שון מונדשיין ז"ל שנהרג במהלך מבצע צוק איתן

נחנכה האנדרטה לזכרו של שון מונדשיין ז"ל בגינת "הסיטי" החדשה

האנדרטה פסל  "האדם החושב", רפרודוקציה של האמן הצרפתי רודן תרומת הנדבנית רותי עופר

בטקס המרגש שנערך ביום רביעי 18.9.19 בגינת "הסיטי" להנצחת זכרו של החייל שון מונדשיין שנהרג יחד עם חבריו בנגמ"ש במהלך מבצע "צוק איתן" נכחו ראש עיריית גבעתיים רן קוניק וראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי, ההורים נינה ומנחם, האחים שיר לי ושחף, בני המשפחה, נציגי היחידה ואורחים רבים.

שון נולד נולד ב- כ"ז בטבת תשנ"ה 30 בדצמבר 1994 . ילד שני להוריו נינה ומנחם, אח לשחף ושיר לי. ביום 21 ביולי 2013 התגייס שון לצה"ל כממשיך דרכו של אחיו הגדול שחף, כלוחם בחטיבת גולני, בגדוד 13. שון סומן כבעל יכולות גבוהות, אומץ, רוח הקרבה וחברות.

במסגרת מבצע "צוק איתן" נלחמו שון וחבריו לגדוד בקרב בשכונת שוג'אעייה בעזה וביום כ"ב בתמוז תשע"ד  20 ביולי 2014, נפגע הנגמ"ש שבו היו שון וששת חבריו נהרגו בתוכו.שון היה בן תשע-עשרה וחצי שנים בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנחלת יצחק שבתל אביב.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין בטקס כי פסל "האדם החושב" המוצב בגינת הסיטי החדשה, במקום כה קרוב למקום מגוריה של משפחתו של שון הוא נחמה קטנה לאובדן הגדול של המשפחה. הפסל המרשים יהיה מעתה חלק מנוף הגינה והמשפחות והילדים אשר יבקרו בה יסייעו לשמר את זכרו של שון לעד.

בטקס הסרת הלוט נטלו חלק ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, ההורים נינה ומנחם מונדשיין והנדבנית רותי עופר.

רודן היה פסל צרפתי ידוע בסגנונו הריאליסטי ובמיוחד בזכות פסלו המפורסם "האדם החושב .פסל האדם החושב" היושב במרכז מעל שתי דלתותיו של השער הוא בעת ובעונה אחת דיוקנו הדמיוני של דנטה וסמל רוחו החוקרת של האדם, דמותה אומרת כולה אותה פסימיות אינטלקטואלית שהייתה אופיינית לשנות השמונים של המאה ה-19.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן