18/05/2024
18/05/2024
שבת, 18 במאי 2024
באים מאהבה – ערב הוקרה למתנדבי יחידת ההתנדבות ברמת גן
09/30/2019
שגריר פולין בישראל נפגש עם תלמידי תיכון שמעון בן צבי לקראת יציאתם למסע בפולין
10/01/2019

כמדי שנה מופע חגי תשרי בפארק גבעתיים, והפעם: קרן פלס עידן עמדי תזמורת חיבה

כמדי שנה מופע חגי תשרי בפארק גבעתיים

והפעם עם קרן פלס, עידן עמדי ותזמורת חיבה

למעלה מ- 3000 איש מילאו את פארק גבעתיים ביום חמישי 26.9.19 למופע חגי תשרי המסורתי, והפעם בכיכובם של האמנים הפופולריים: קרן פלס, עידן עמדי ותזמורת חיבה

אלפי הצופים זכו לשמוע את תזמורת חיבה הירושלמית שאירחה את הזמרת קרן פלס ואת הזמר עידן עמדי בעיבודים מקוריים וייחודים לפיוטים ולשירים ישראלים אותנטיים.

תזמורת חיבה ליצירה ישראלית מביאה לקדמת הבמה את היצירה הישראלית-יהודית המקורית, ואת המוסיקה השורשית ממגוון עדות ישראל. התפתחות המוסיקה האמנותית ושירת הפיוטים בישראל הולידה קשת רחבה של יוצרים, מלחינים יהודים מארצות המזרח ומוסיקאים ישראלים בני זמננו. חלקם מוסיקאים יהודים שעלו ארצה מארצות המזרח וחלקם אמנים ישראלים בני דורות חדשים שנטמעו במוסיקה האותנטית ויצרו בה יצירות מופלאות. יחד יצרו מגוון עצום של רפרטואר ישראלי-יהודי איכותי שיסודותיו נטועים במוסיקה המזרחית האותנטית ויצרו ז'אנר שכולו מוסיקה אמנותית ישראלית-שורשית.

התזמורת הוקמה ומנוהלת על ידי המוסיקאי, הפייטן ונגן הקאנון והעוד, אלעד גבאי

המופע אורגן על ידי עיריית גבעתיים באמצעות המדור למורשת ישראל.

מושיק גולדשטיין סגן ראש עיריית גבעתיים: "אנחנו ממש רגעים ספורים לפני תחילתו של יום הכיפורים וכל כך חשוב ברגעים האלה להיות מאוחדים כפי שאנחנו כאן עכשיו ולתת לרגש הזה להוביל אותנו קדימה לעבר השנה החדשה שהחלה.
יהדות, מסורת ומורשת הן גם ההיסטוריה שלנו אשר מהווה חלק חשוב מהזהות שלנו ומעתידנו. מופע "חגי תשרי" משקף בעצם את דמותה של גבעתיים ועם השנים הוביל שילובים של יוצרים דתיים וחילונים בין מזרח למערב, מדודו פישר ועד שרית חדד, כולם יחד הנעימו את חגי תשרי בגבעתיים"

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן