19/06/2024
19/06/2024
יום רביעי, 19 ביוני 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

תקציב עיריית גבעתיים לשנת 2024 אושר ברוב קולות

רן קוניק, ראש העירייה: "הכנת התקציב היא משימה כמעט בלתי אפשרית בימים אלו של מלחמה וניתוב עשרות מיליוני שקלים מתקציב העירייה לטובת מיגון ובטחון תושבי העיר"

צילום: ישראל מלובני

שתפו

תקציב עיריית גבעתיים לשנת 2024 אושר בישיבת המועצה ברוב קולות. התקציב יעמוד על 556,000,000 ₪ לעומת תקציב 2023 שעמד על 526,600,000 ₪. בתקציב 2024 נרשם גידול של 5.59% ביחס לתקציב שנקבע אשתקד. מדובר בתוספת זהירה ושמרנית לצורך עמידה ביעדי התקציב, נוכח אתגרים ואילוצים כלכליים שגבתה מלחמת "חרבות ברזל".

עם פרוץ המלחמה באוקטובר 2023, עיריית גבעתיים הקצתה תקציבים לתחזוקה ואבטחה של מקלטים, תגבור אבטחה במוסדות חינוך, הצטיידות מחסני חירום, היערכות למקרה של הסלמה וכן תקצוב של פעילויות הפגה ושירותים לתושבים. במקביל, בחודשי המלחמה הראשונים, העירייה התמודדה עם אובדן הכנסות מחנייה, תשלומי חוגים ופעילויות וכן מהנחות שניתנו בהתאם לתקופה. יש לציין כי במקביל לתקציב הרגיל, נרשמה השנה השקעה מסיבית של כ-60 מיליון שקלים במיגון מוסדות חינוך ומבני ציבור, במסגרת תקציב פיתוח מיוחד.

הכנת התקציב התבססה על ניתוח מפורט של נתוני ביצוע התקציב בשנת 2023 למול תוכניות עדכניות, תוך שקלול מקדמי התייקרות ובהם עליית מדד המחירים לצרכן, תעריף הארנונה ע"פ החוק ועליות שכר בהתאם להסכמי שכר קיבוציים ועדכונים שנתיים. התקציב נבנה בקפדנות ומתוך הבנה של יעדי העירייה לשנה זו ביניהם הגדלת ההשקעה בחינוך וברווחה, שיפור השירות לתושב, קידום פרויקטים בסיטי, בכורזין ובהסתדרות, שיפור הביטחון האישי הכולל סיום פרויקט בניית המרחבים המוגנים במוסדות חינוך וכן שיפור תהליכי רישוי הבניה במנהל ההנדסה.

התושבים הוזמנו להגיע לישיבת התקציב או לצפות בה בשידור חי באתר העירייה.

תקציב החינוך הוא הגדול ביותר ומהווה 41% מהתקציב הכולל של העירייה. אוכלוסיית החינוך מונה בשנת תשפ"ד 11,271 תלמידים, מהם 53% בבתי הספר היסודיים, 26% בבתי הספר התיכונים ו-21% בגני הילדים. תחום לידה עד שלוש יקבל בולטות בשנה הקרובה, עם הקמת מחלקה ייעודית לשכבות גיל אלו במנהל החינוך, אשר תיתן מענה להורים לפעוטות, וכן תעניק ליווי והדרכה למעונות היום. עוד במסגרת תקציבי החינוך, יקודמו פרויקטים בתחומי חדשנות, ספורט, יזמות וחוסן בבתי הספר. לטובת חיזוק החוסן הנפשי והעצמת התלמידים, יופעלו תכניות חברתיות אשר יסייעו לתלמידים בתהליכי קבלת החלטות והתמודדות עם מצבי כישלון. יינתן דגש לעידוד מעגלי יזמות בקרב מורים ותלמידים וכן יורחבו תוכניות לביסוס עתודת מנהלים ומורים, לצד מהלכים לשימור כוח האדם בקרב צוותי החינוך בעיר. בנוסף, בשנת הלימודים הקרובה תיפתח תכנית ייחודית ללימודי העשרה עירוניים לתלמידי כיתה ז' במהלך יום הלימודים.

תחום הרווחה מהווה כ-11% מסך התקציב העירוני. בין הפרויקטים המתוכננים לשנה הקרובה: הקמת מרכז מיצוי זכויות למען תושבי העיר, הרחבה ומיסוד של מרכז למטפלים בבני משפחה, הרחבת מענים למשפחות במצבי משבר והמשך פיתוח של "מרכז פלא", תוך ביסוס מועדונים חברתיים לבוגרים עם מוגבלויות.

תקציב שיפור פני העיר עומד על כ-9% מהתקציב העירוני. תחום זה כולל שדרוג גינות ציבוריות והיבטים הנוגעים לאחזקת העיר, לרבות ניקיון רחובות, פינוי אשפה, תברואה, מחזור, הדברה ועוד.

בתחום הביטחון ושירותי החירום, עיריית גבעתיים תמשיך להשקיע בחיזוק מעטפת הביטחון העירונית, תוך שדרוג מערכת המצלמות במוקדים מרכזים ובגינות ציבוריות, והגברת נוכחות של השיטור העירוני ברחבי העיר. בנוסף, העירייה תמשיך בשדרוג ותחזוקת המקלטים הציבוריים. במסגרת התקציב החדש, יירכשו אמצעים רבים לשעת חירום, בהם אמצעי חילוץ והצלה וגנרטורים לשימוש הרשות וכן ציוד בסיסי לתושבים בעת  פתיחת מחסה המוני.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אני מודה לחברי המועצה על אישור תקציב העירייה לשנת 2024 ומודה לגזבר ולצוות על הכנתו, משימה כמעט בלתי אפשרית בימים אלו של מלחמה וניתוב עשרות מיליוני שקלים מתקציב העירייה לטובת מיגון ובטחון תושבי העיר. התקציב גדל בכ-30 מיליון ₪, אך גם בשנה הקרובה אנו נפעל תחת השלכותיה הכלכליות של המלחמה ואי הוודאות במשק. הצלחנו לבנות תקציב מאוזן המבוסס על שיקולים מקצועיים כשרווחת התושב עומדת תמיד לנגד עינינו. למרות הקיצוץ הרוחבי הגדלנו גם השנה את ההשקעות בתחומי החינוך, החינוך המיוחד והרווחה, במקביל להשקעה מוגברת בתחום הביטחון ובמיגון כל גני הילדים ובתי הספר בעיר. ביקורת מהאופוזיציה תמיד תהיה, זה תפקידה, אנחנו נמשיך להתמקד בעובדות ובעשייה למען תושבי גבעתיים״.

חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
חדשות הרכב פלוס

הפנדה חוזרת

פיאט גרנד פנדה החדשה, הזוכה לעיצוב מושך עין מראה קופסתי עם מנוע חשמלי וגם היברידי

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן