31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024

מיגון בתי הספר והגנים בגבעתיים

רן קוניק, ראש העירייה, התייחס וענה לשאלות הרבות שעולות בעניין המיגון ברחבי גבעתיים

מערכת Gplus

30/10/2023

שתפו

לאור השאלות והדיונים הרבים בנושא המיגון, רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, פירט וריכז את עיקרי המידע והתשובות בנושא.
רן קוניק בפנייה לתושבים: "זה ארוך אבל חשוב, אנא השקיעו כמה דקות לקריאה!"
"המצב נכון להיום בכל ערי ישראל הוא שמבני ציבור וחינוך שנבנו לפני עשרות שנים הם ללא ממ״ד שעוד לא ״הומצא״ בימים ההם, חלקם עם מקלט בגודל מוגבל וחלקם ללא מקלט וללא ממ״ד. בגבעתיים למשל, בתי הספר הם עם מקלטים, חצי מגני הילדים עם מקלט/ממ"ד אולם לחצי אין. מרכזי העשרה למשל (שדה בוקר, בית אלון, שז״ד ובית ראשונים – מבנים ישנים ללא מקלטים).
במעט המבנים החדשים שניבנו בעיר נטולת השטחים שלנו, יש מיגון וכל כך אני שמח כי על כל בניה כזו היו התנגדויות רבות. כך באגפים החדשים של שמעוני, בורוכוב, שב״צ שבבניה, אשכולות הגנים בגונן ובפטאי, שבט הצופים החדש, אולם הספורט החדש בשמעוני ועוד.
חשוב לדעת כי עד המלחמה הזו אישר פיקוד העורף את כל המחסות הקיימים בכל גני הילדים מה שנקרא ״מחסה הכי מוגן שיש״ ולכן בצוק איתן למשל למדו הילדים בשגרת החירום והאזעקות.
הפעם, הוחמרו ההנחיות ואושרו רק מבנים שיש בהם ממ״ד או מקלט שאליו חייבים להגיע תוך דקה וחצי.
מה שלמדה המדינה (אני מקווה) שמעתה והלאה סדרי העדיפויות חייבים להשתנות, המדינה חייבת לשנות דיסקט, לתקצב כל רשות במאות מיליוני שקלים כדי להציב ממדים בחצרות של גני ילדים ולבנות ממדים לצידי האגפים בבתי הספר. מעבר לכסף שהוא הבעיה הגדולה, גם הבניה עצמה תהיה לא פשוטה במבנים הישנים.
עד היום כל מחשבה על בניית משהו נוסף בשטח הפתוח של מוסד חינוכי נתקלה בהתנגדויות הורים, ובצדק כי לא רצו לקחת מחצר המשחקים של הילדים, שלא לדבר מצב לא פחות בעייתי על פועלי בנין שחודשים שלמים ייבנו בתוך מבני הלימוד בבית הספר. הפעם לא תהיה ברירה ככל הנראה ושיקול הביטחון ייגבר על שיקול חצרות המשחק, הבניה הזמן הלימודים וכדומה.
זו אחת הסיבות שאני כבר עשור מתעקש ובפועל ביצענו, לתכנן את הבניה העתידית וההתחדשות העירונית של העיר במתחמים גדולים שיתרונם הוא בכך שהם מפנים לעיר שטחים חדשים (להבדיל מתמא 38 שמחדשת בנין ספציפי אבל לא את העיר) ולדוגמה, שכונת ההסתדרות מאפשרת בתכנית החדשה בניית גני ילדים חדשים וממוגנים מתחת לכל בנין מגורים, בניית שני בתי ספר חדשים וממוגנים, מתנ״ס חוגים חדש וממוגן, שבט צופים חדש וממוגן, וחניון תת קרקעי חדש וממוגן שיאפשר עוד אפשרות מיגון לתושבים.
גם מבחינת מקלטים ציבוריים, הפתרון העתידי שחלקו קיים כבר כעת, אלו חניונים תת קרקעיים. החניונים של הקניון, פרנדלי, בנין פלאפון וכו׳ מיועדים לשמש כמקלטים גדולים להרבה אנשים במידה ויהיה חו״ח מצב של שהייה ארוכה בהם.
נקודה לסיום, ביקשתי ממהנדס העיר לבחון עלות והיתכנות לבנייה של חלל תת קרקעי גדול( מתחת לשטח הטנקים שבפארק) שיחולק לעשרות חללים שביום יום יייפעלו בהם חוגים למינהם ובשעת חירום יפונו ויהיו מיועדים לפתרון עבור הגנים הפרטיים, פעילות פרטית/חוגים/מועדוני גימלאים וכל מה שכיום פועל במתקן ללא ללא פתרון מיגוני.
מקווה שקראתם/ן עד הסוף, מי שכן, שאפו ומקווה שהדברים קצת עשו סדר והוסיפו מידע חשוב.
בשורות טובות ויום טוב לכולנו."
חדשות העיר גבעתיים פלוס

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן