20/06/2024
20/06/2024
יום חמישי, 20 ביוני 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב

"בשבעה באוקטובר איבדתי את בני בכורי, עומרי. עומרי גדל בבית שוויוני ונהרג בקרב שוויוני, של לוחמות ולוחמים"

שתפו

עיריית גבעתיים מברכת את אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הקהילה הגאה, על זכייתה בעיטור הגאווה לשנת 2024. עיטור הגאווה יאיר השנה זרקור על גיבורי הקהילה הגאה אשר מאז השבעה באוקטובר לקחו חלק פעיל בכל החזיתות האפשריות, כדי לשמור על החוסן הלאומי ועל הביטחון של כולנו.

 

אור לי ועומרי

במעמד בחירתה, מסרה האגודה למען הלהט"ב את הנימוקים לבחירה באור לי והרחיבה אודות בנה של אור לי, עומרי ניב פיירשטיין, שנהרג בקרב גבורה על בסיס זיקים מול מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר. בין היתר נאמר כי "מאז שנהרג עומרי,  עוסקת אור-לי בהנצחתו, תוך ייצוג בגאווה גדולה את התא המשפחתי שבו הוא גדל. בזכות התעקשותה, נכתב לראשונה אי פעם על מצבתו שמות שלושת ההורים. בנוסף היא מסייעת בשיח והדרכה עם גורמי הצבא ומערכת הבטחון כיצד יש לפנות למשפחות שכולות המשתייכות לקהילה הגאה." עוד הדגישה האגודה למען הלהט"ב כי "בזכות פועלה של אור לי לקידום הקהילה הגאה בעיר זכתה גבעתיים במקום הראשון במדד הגאווה לשנת 2023."

אור לי-ניב, מ"מ וסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הקהילה הגאה בגבעתיים: "אני רוצה להודות לאגודה למען הלהט"ב על הזכות בקבלת עיטור הגאווה יחד עם קבוצה מכובדת של גיבורים וגיבורות אשר ראויים להכרה זו. בגבעתיים הצלחנו ליצור עיר שהיא בית לקהילה עם מענה מדויק לצרכים, קבוצות חברתיות, פעילות ענפה ויותר מכך, ייצוג פומבי ובלתי מתנצל.

בשבעה באוקטובר 2023 איבדתי את בני בכורי, עומרי. עומרי גדל בבית שוויוני ונהרג בקרב שוויוני, של לוחמות ולוחמים. לאור ולאחר נפילתו יצרנו שני תקדימים, האחד באישור משפחתינו כמשפחה שכולה ובה שתי אימהות והשני באישור כיתוב שמות שלושה הורים על מצבתו. בני הקהילה הגאה ובני המשפחות הגאות משרתים את המדינה, נותנים מעצמם ואף נהרגים בעבורה ובעבורנו כולנו, מן הראוי שיזכו כולם לשוויון זכויות ושוויון הזדמנויות. אני קוראת מכאן להחזרת החטופים והחטופות במיידי ומבקשת שנהיה ראויים להם ולהן."

חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
חדשות הרכב פלוס

הפנדה חוזרת

פיאט גרנד פנדה החדשה, הזוכה לעיצוב מושך עין מראה קופסתי עם מנוע חשמלי וגם היברידי

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן