25/04/2024
25/04/2024
יום חמישי, 25 באפריל 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

גבעתיים בחרה את נשות השנה שלה

ראש עיריית גבעתיים: "יזמיות חברתיות שתרמו רבות לקהילה"

שתפו

באירוע הגאלה של חודש האישה הוכרזו חמש נשות השנה של גבעתיים. הטקס התקיים במעמד רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים ואור-לי ניב, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הנשים. במהלך החודש החולף קראה עיריית גבעתיים לתושבי העיר להמליץ על נשות השנה, שנבחרו על ידי ועדה מקצועית. בפתח האירוע אמרה אתי ביטון, יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה: "מאז השבעה באוקטובר ראינו את חשיבותן של הנשים בעשייה הציבורית, הפוליטית, החברתית והאישית והבנו כמה הקול שלנו חשוב."
באירוע, שהתקיים בתיאטרון גבעתיים, התקיים מיצג של 19 כיסאות ריקים ועליהם פרחים ושמותיהן של 19 החטופות שעדיין מוחזקות על ידי חמאס. בנוסף, האירוע נפתח בדקת דומיה למען נשים אלה.
לאחר ההכרזה על נשות השנה נערך החלק האומנותי של הערב במהלכו הדר מרקס אירחה את בני כבודי במופע הקול בחוץ.

נשות השנה של גבעתיים הן:

אפרת ברוך נוי ונועה ישר-אל – אפרת ברוך נוי היא יועצת משפטית בחברת הייטק וגם דולה ומדריכת הכנה ללידה, היא נשואה לדני ואמא לשלושה יונתן, גלעד ורוני.
נועה ישר-אל היא יזמית חברתית, נשואה לדרור ואמא לאלון ואלה, הקימה ומנהלת את קבוצת הורים וילדים בגבעתיים. שותפה למיזמים התנדבותיים שונים בעיר.
אחרי השבעה באוקטובר החליטו אפרת ונועה להקים את סניף גבעתיים של 'עוגן למשפחות המילואים'. הן מחברות בין משפחות משרתי המילואים לבין מתנדבים בעיר, מנסות להקל עליהן את התקופה באמצעות קבלת מזון בסופ"ש, עזרה בפעולות הבית השוטפות, עזרה עם הילדים, תמיכה רגשית וכל צורך אחר שעולה בשוטף.

יאנה מרגולין היא אמא לשתי בנות, דר ומור. יאנה היא הייטקיסטית, מהנדסת בדיקות תוכנה והיא אחת מארבע מייסדות וחברות הועד המנהל של העמותה "גנים טובים"- העמותה למען נשאיות ונשאי מוטציה בגן ה-BRCA. יאנה מנהלת את העמותה בהתנדבות מלאה, מפעילה נקודת השאלת ציוד לניתוחי כריתת שד מפחיתי סיכון וכן מנהלת קהילת אונליין פעילה ומעגלי תמיכה פרונטליים. בנוסף, יאנה מקדמת נושאים הקשורים לבריאות הנשאיות מול משרד הבריאות וקופות החולים, מייצרת שיתופי פעולה עם עמותות חולים נוספות ואחראית על העלאת המודעות לבדיקת BRCA באמצעי המדיה השונים.

ליאור רותם גורדון נשואה לרובי ואמא לשלוש בנות- שיר, גל ורון. היא שותפה ומייסדת את 'היברידיות'- מקימות, מכשירות ומלוות קהילות בארגונים. ליאור הקימה גם את קהילת האימהות, הבוסטריות, ועוד.
לאחרונה מובילה ליאור את תא "בונות אלטרנטיבה" הפועלת לקידום נשים במרחב הציבורי, פוליטי וכלכלי. בתקופה האחרונה עסקה בעידוד הצבעה של תושבות ותושבים בבחירות המקומיות, חשיפת סיעות בהן קיים ייצוג נשי שווה ועוד. בתקופת המלחמה ליאור יזמה קשרים ותרומות לתושבות עוטף עזה במסגרת מיזם "בונות מחדש".

קרן ברנד היא פסיכולוגית עסקית ושותפה בדניאל בית של ייעוץ ופיתוח ארגוני. קרן נשואה לאודי, אמא לאלה ולארז, וסטודנטית שנה א' ללימודי רבנות רפורמית.
קרן הקימה את קבוצת מבשלים סופ"ש. קבוצה שדואגת בסופי השבוע למזון עבור עשרות חיילים בודדים ברחבי גבעתיים ורמת גן. המיזם של קרן מחלק בחגים ובימי הולדת עוגות לאוכלוסייה הקשישה בגבעתיים.
מהיום השני למלחמה פתחה קרן יחד עם אחיותיה, חגית ויעל, חמ"ל שנותן מענה ליחידות צבאיות, משפחות חטופים.ות ומפונים.ות. החמ"ל דואג לציוד, למדים, לאוכל חם ויבש, לציוד רפואי ומנסה לתת מענה לכל בקשה של החיילים והחיילות. החמ"ל עדיין פעיל באופן מלא.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "הנשים שנבחרו לנשות השנה של גבעתיים הן יזמיות חברתיות שתרמו רבות לקהילה. אני בטוח שהבחירה בהן תמשיך להוכיח עצמה גם בהמשך ושהן ימשיכו, כל אחת בתחומה, בפעילות החברתית החשובה שלהן."

אור-לי ניב, סגנית ראש עיריית גבעתיים ומחזיקת תיק הנשים: "השנה הביאה לקדמת הבמה את היכולות הנשיות האדירות, הביאה במלוא הדרן את הלוחמות שסיכנו והקריבו חייהן בדיוק כמו אחיהן הלוחמים, וממשיכות לשמור על ביטחוננו וחיי יקירינו.
השנה בגבעתיים בחרנו להעלות על נס את פעילותן של מספר נשים בעיר, כל אחת מובילה בתחומי העשייה שלה, וכל אחת משקפת דמות של אישה פועלת בחברה שיש לשים עליה את הזרקור ולהביע הערכה, כי היא עושה הרבה בשביל כולנו, נשים וגברים כאחד ובעיקר כי זה מגיע לה, וזה הקול שלה."

אירוע הגאלה במסגרתו הוכרזו נשות השנה של גבעתיים הוא למעשה אירוע השיא של חודש האישה בגבעתיים, אשר מתקיים לאורך חודש במרץ תחת הכותרת "זה הקול שלך". לצד אירוע אשת השנה של גבעתיים מתקיימים אירועים נוספים כגון מופע של סי היימן בגלריה העירונית מכון המים, ערב בנות שרות עם להלי ברגר ועוד.

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
חדר החדשות

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן