23/04/2024
23/04/2024
יום שלישי, 23 באפריל 2024
דוקטור תצחיק אותי – מגזין 22
03/12/2017
בית-ספר שהוא גם בית – מגזין 22
03/14/2017

משחקים לומדים ונהנים – מגזין 22

משחקים לומדים ונהנים

משחק מונופול ענק בבי"ס אלון

מתי הייתה לכם אפשרות לקנות את סליק אלדמע או את גבעת קוזלובסקי? לפגוש מקרוב את מנחם שינקין ושמעון בן צבי ולבלות בחדר החלומות של בית ספר אלון?

צילום: איציק רובין

לכבוד יום ההולדת ה95 של גבעתיים, התכנסו תלמידים, מורים והורים בבית ספר אלון למשחק מונופול ענק ייחודי ומקורי. השחקנים יצאו ל"דרך צלחה" מהעמדה של יעקב השומר, עברו בארבע הגבעות של העיר ורכשו את אתרי העיר השונים במחיר שווה לכל כיס, תוך שהם לומדים פרק נוסף בהיסטוריה של העיר גבעתיים. בין קניית הצרכנייה למגדל המים, קנו גם חדרים אסטרטגיים בבית ספר אלון כמו חדר המורים (היה מבוקש במיוחד!), חדר המחשבים וחדר החלומות ויצאו "לנוח תור" בחדר של עדנה המנהלת. למשחק הצטרפו ראש העיר רן קוניק, מנהלת מחלקת מוסדות החינוך עתידה יערי ומנהלת בית הספר עדנה גלעדי.

המשחק תוכנן ונכתב על ידי נגה רוזנפרב ועוצב על ידי טליה ספיבק בסיועה של מעצבת בית הספר דוריס מורה.

אורית פרלמן שמסיאן, אמא לנועם שמסיאן בת 7 מכיתה ב2 ולשחר שמסיאן בן 10 מכיתה ד1 בבי״ס יגאל אלון בגבעתיים: "הכל התחיל לפני מספר שבועות כשקיבלתי קופסא מסתורית עליה היה כתוב ״הזמנה למשחק מונופול ענק״ ובתוכה קובייה. הייתי מסוקרנת מאוד. היום, במסגרת חגיגות 95 לעיר גבעתיים, הייתי חלק ממשחק מונופול שנערך בספריית ביה״ס אשר מטרתו הייתה ללמוד על העיר ומתקניה,

להכיר אתרים היסטוריים בה ואישים חשובים הקשורים אליה ואף להכיר יותר טוב את ביה״ס ופועלו המיוחד. מיד כשראיתי את לוחות הענק הצבעוניים ואת כרטיסי המשחק הייחודיים לעיר ולביה״ס הבנתי שמדובר ברעיון מקורי ומשגע.

שיחקנו הורים, ילדים ומורים בשיתוף והנאה. קנינו אתרים ואישים תוך שאנו קוראים ולומדים עליהם. אפילו השתתפנו בהפסקה פעילה ובבוקר של שוקו שמיוחדים לביה״ס שלנו.

חשבתי שאני מכירה את העיר שלי אבל מודה שלמדתי המון. ביליתי שעת איכות עם ילדיי תוך למידה בהנאה. מזל טוב עיר יקרה. זכיתי."

יונתן בן אדיבה מכתה ה'2: הלוחות הענקיים של המשחק עוצבו מאוד יפה, ממש כמו במונופול אמיתי ותלמידים מכל שכבות הגיל בבית הספר שיחקו יחד. מטרת המשחק הייתה לצבור נכסים וכמובן לא לפשוט את הרגל. על כל נכס שנקנה קיבלנו כרטיס מידע, אותו התבקשנו להקריא בקול רם. היו מקומות שקניתי, שקודם לכן לא ידעתי בכלל שהם קיימים בגבעתיים! כמו כן, היה מאוד מהנה לקנות חלקים מבית הספר… כמו חדר המורים. מאוד נהניתי לשחק וזו חוויה שבהחלט לא אשכח!"

 

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן