23/04/2024
23/04/2024
יום שלישי, 23 באפריל 2024

"אם הכל ילך כמו שאני רוצה, בעוד כמה שנים אני רוצה להיות ראש העיר של העיר המדהימה הזו. למה לא בעצם?"

כשאתה מסתובב עם ליהיא גרינר בגבעתיים, אתה נחשף לכמויות אהבה מדהימות מהתושבים. בבית הקפה בו אנחנו יושבים, מסתכלים עלינו מכל עבר הקשישות שמכירות אותה מהמסך הקטן, מחמיאות לה ודורשות לראות את התינוקת בעגלה, המארחת מיד מפנה לנו מקום במסעדה וליהי, כמו ליהי, זורחת

מאת: דודי טל
צילום אוהד קב

?LIHI GRINER FINAL-3160

חמש שנים עברו מאז השתתפה גרינר בתכנית "האח הגדול". היא הייתה הכוכבת של העונה השלישית של התכנית, ולמעשה היא מינפה את הפופולאריות שלה למגוון תחומים אחרים, בהם נגעה. בחמש השנים הללו היא הספיקה להתחתן, ללדת שני ילדים, לפתוח עסק ולסגור אותו, לרוץ מהשקה להשקה וליהנות מהפופולאריות העצומה, בנסיון לטעום מהכל. היא הצליחה ובענק.

בכל בית בישראל שמעו עליה. היא ביקרה בכל מלון אפשרי בישראל, הצטלמה עם כל תינוק, וחילקה באופן חופשי פיסות מידע מחייה בידיעה שאלו הם כללי המשחק.

אבל ליהיא גרינר מודל 2016 היא שונה. היא כבר אמא לילדים ש"פחות עושה שטויות". היא כבר לא מתרוצצת בהשקות "כי כבר לא מזמינים אותי" והיא מלאת ביקורת על התעשיה שיצרה אותה כי "כולם מזוייפים וצבועים, ואני ממש לא כזו". נפגשנו כדי לדבר איתה על העיר, על התעשיה, על אביבית בר-זהר והמאבק המשפטי שלהן, וגם על החזרה לאנונימיות והיחס מהסביבה, שכמעט שכחה ממנה.

עסק משלה

רגע לפני שאנחנו מתחילים, היא מקבלת שיחה בנייד. על הקו לקוחה שמאוד רוצה לנסות את האיפור של גרינר שכבר לא במדפים. למי שלא זוכר, נזכיר שגרינר הייתה הבעלים של רשת בתחום האיפור שנקראה "סאנשיין". "סגרתי את העסק כי אי אפשר לעבוד עם עובדים בישראל. הם זילזלו בי ויצא ששילמתי להם, בזמן שאני בכלל לא הכנסתי כסף לעסק" היא אומרת מיד וממשיכה: "תעשיית העובדים בישראל היא נוראה. אנשים פה בלי מוסר עבודה, ויצא שהייתי צריכה להיות שוטרת או גננת ולא בוסית. לעולם לא אעשה את זה יותר".

אפרופו עסק, גם תניה גרבר מהאח הגדול החליטה למנף את הפופולאריות שלה לטובת פתיחת משרד, וגררה ביקורת על זה. מה דעתך על זה?

"אני חושבת שתניה אולי לא מבינה הרבה ביחסי ציבור, אבל מצד שני היא הבינה מהר מאוד את כללי המשחק, והבנתי שהיא כבר דורשת כסף כדי להגיע להשקות. אין ספק שהיום לומדים מהר מאוד איך להתנהל מול משרדי יחסי ציבור, וזה מדהים איך זהו משהו שלא משתנה. אבל מצד שני היא חברה לבחורה שיש לה נסיון בתחום, וזה מה שעושה את ההבדל. אולי הם יצליחו. מי יודע".

אבל זה בדיוק מה שאת עשית: ניצלת את הפופולאריות שלך, חברת למישהי שעוסקת באיפור והתרסקתן. אולי בכל זאת זה לא היה ראוי?

"לא לא לא. לא פשטנו רגל או משהו כזה, ועכשיו אנחנו מנסות לכסות את כל החובות שנשארו. פשוט הבנו שלגדול כל כך מהר ולצאת ל-4 חנויות זה טיפשי. היינו צריכת להישאר עם רגליים על הקרקע, ולהיות בחנות אחת. אין ספק שזו הייתה טעות לגדול ככה, אבל למדתי וזה מה שחשוב. אני לא אחזור על זה שוב".

ומה תגידי לרוסלנה שפתחה עכשיו מכון קוסמטי פה בעיר ?

"מה אני יכולה להגיד: שיהיה לה בהצלחה. אני חושבת שזה יעבוד לה הכי טוב אם היא תלמד את התחום ותעסוק במתחם בעצמה"

השתמשו וזרקו2ליהיא גרינר

ובמעבר חד, את  מלאת ביקורת על התעשיה שגידלה אותך. למה?

"שמע, אני בעיקר צוחקת עליה. נכנסתי לכל העולם הזה בתקופה שלא באמת ידעו מה עושים עם פליטי ריאליטי. מינפתי את זה הכי למעלה שאפשר ובעיקר נהניתי מזה. אבל בדרך תמיד חשפתי את האמת מאחורי הקלעים, את העובדה שמחלקים מתנות ואפילו משלמים לסלבס על הגעה לארועים, וזה עצבן לא מעט אנשים. אולי זה מה שהרס לי ושם אותי במקום בעייתי. היום כמעט ולא מזמינים אותי לארועי יחצ, והרבה פעמים גם מתייחסים בזלזול. אני לא מתחרטת על זה. להיפך – הייתי עושה את אותו הדבר גם היום."

באמת לא  מזמינים אותך לארועים? זה בטח קצת קשה ליפול למטה

"ממש לא. יש לא מעט משרדי יחסי ציבור שהשתמשו בי לאורך כל הדרך, והיום הבעלים שלהם בקושי אומרים לי שלום. אני אמא לילדים היום. התפכחתי ואני רואה דברים אחרת"

ומצד שני, יש מי שיגידו שאת סחטת את הלימון עד תום

"אני עשיתי בדיוק מה שהייתי צריכה לעשות. כולם רצו שאגיע לאירועים ואני הייתי שם. נהניתי מזה לא פחות, אבל זה לחלוטין משהו שכולם הרוויחו ממנו: משרדי היחצ ובעלי העסקים, וגם אני. נכון שאולי הייתי בכל מקום ופתחתי את החיים שלי בכל מדור, אבל אני לא רואה בזה משהו פסול".

ואז הייתה המריבה שלך עם אביבית בר זהר שקיבלה הרבה תהודה

"חשוב לציין שהיום אנחנו כבר חברות טובות, ואני באמת מתה עליה. היה לנו משפט ורבנו, והיא יצרה לא מעט כותרות מזה שלמעשה הועילו לשנינו ובזה זה נגמר. אני מתחרטת על מה שהיה שם אבל כמו שאמרתי קודם למדתי מכל דבר".

אמא במשרה מלאה

3ליהיא גרינרגרינר מתגוררת כבר שלוש שנים בגבעתיים. היא באה בעקבות הסבתא שלה, ונשארה בגלל איכות חיים. "אני מתה על העיר הזו. כאן נולדו הילדים שלי, ומבחינתי אשמח לגור פה עד סוף ימי. עיר מקסימה, אנשים מקסימים, יש לי הכל ליד הבית ומערכת החינוך מצויינת. אני לא רואה סיבה או צורך לעבור דירה".

ממש כמו ברושור לעיר.

"שמע, אם הכל ילך כמו שאני רוצה, בעוד כמה שנים אני רוצה להיות ראש העיר של העיר המדהימה הזו. למה לא בעצם?"

באמת למה לא?

"אני לא רואה סיבה. ואתה?

בימים אלה היא מתפקדת כעקרת בית במשרה מלאה: "אני אימא לשני ילדים, מייקל כבר בגן וג'ולין בת חצי שנה. אני מבשלת, מנקה את הבית ורוב היום עם הילדים. יוסי אמר לי שאני לא צריכה לעבוד, ואני נהנית מכל רגע. מה אכפת לי? הוא עובד בתיווך דירות בכל בוקר, שם לי כסף בארנק ואנחנו חיים באושר". בקרוב היא תתחיל ללמוד במרכז ברס תחומי ללימודי הקוסמטיקה ברמת גן, ואם ירצה השם וגם ליהיא, כשתסיים היא תעסוק בתחום. בינתיים היא מתפעלת עמוד אינסטגרם פעיל ונותנת טיפים להורים אחרים מנסיונה, מבלה עם הילדים בבריכה של סבתא ונהנית מהחיים".

וזה באמת ממצה?

"שמע, אני לא יכולה להבין איך הורים לילדים במשרה מלאה, יכולים גם לצאת לעבוד. זה מאוד קשה ואני שמחה שיש לי אפשרות כלכלית להיות עם הילדים. אני רוצה להביא עוד שני ילדים לפחות וזה לא יקרה עוד הרבה זמן"

ומה אם יקראו לך לעוד ריאליטי?

"בגדול אשמח, אבל לא משהו כמו האח הגדול. אני לא יכולה לחשוב על תכנית שתרחיק אותי מהילדים לפרק זמן ארוך. זה לא בא בחשבון"

ואם וכאשר תהיי קוסמטיקאית מדופלמת, תביאי סלבס בחינם?

"ממש ממש לא. אני רוצה לעבוד ממש בקטנה, ולקבל אולי לקוחה אחת בשבוע. לא משהו גרנדיוזי ולא סלבס שיבואו בחינם. תודה אין צורך, אני אשת יחסי הציבור של עצמי"


הכתבה התפרסמה במגזין 'גבעתיים פלוס' 14

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן