23/04/2024
23/04/2024
יום שלישי, 23 באפריל 2024
נחנכה גינת משחקים – גינת נווה יהושע ע"ש רחל לוין
04/06/2019
גבעתיים העיר הכי ממחזרת בארץ
04/07/2019

הבניין הגבוה בישראל יוצא לדרך

רמת גן אישרה את הקמת המגדל הגבוה בישראל, בן 120 קומות, במתחם הבורסה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן אישרה את הקמת המגדל הגבוה בישראל, "מגדל 120" ושני גורדי שחקים נוספים, במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן.
מדובר בתוכנית להרחבת מתחם הבורסה ליהלומים, שבעבר נועדה לכלול שני מגדלים חדשים בנוסף לשלושת הקיימים. ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, החליט עם כניסתו לתפקידו להרחיב את התוכנית ולהקים שלושה מגדלים חדשים, מגדל בן 120 קומות, מגדל בן 88 קומות ומגדל בן 77 קומות, בשטח בבעלות הבורסה ליהלומים שנמצא בין מתחם הבורסה הנוכחי לתחנת הרכבת ארלוזורוב. חלק משטחי הבניינים החדשים לא ישמשו את היהלומנים חברי הבורסה אלא יושכרו לגורמים עסקיים אחרים.
שאמה הכהן החליט גם להגדיל את "מגדל 120", שבמקור נועד לכלול "רק" 111 קומות, ל-120 קומות. "מגדל 120" יהיה בכל מקרה המגדל הגבוה ביותר בישראל, ויעבור גם את "מגדל בין ערים" המתוכנן לקום סמוך לבורסה בגבול רמת גן וגבעתיים ולהיות בן 100 קומות. התוכנית אמורה לעבור בקרוב לאישור בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.
לדברי ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן:"המתחם החדש יכלול את מגדל הדגל של מדינת ישראל ויהיה שער הכניסה לרמת גן. כולנו רגילים לברך 'עד 120' כל מי שחוגג יום הולדת המגדל החדש יכלול בקומה האחרונה שלו לצד התצפית, מסעדה ומתחם אירועים שבהם יחגגו משפחות וחברים ימי הולדת וירגישו בשמיים תרתי משמע"
נשיא הבורסה ליהלומים, יורם דבש, אומר: "יש לנו חזון להרחבה ושדרוג של מתחם הבורסה למרכז עסקים שוקק ולמרכז עירוני שוקק לעיר רמת גן שהוא לא פחות גדול ושאפתני מהחזון של בוני הבורסה בשנות ה-60, ושמחתי לגלות שראש העירייה שותף לחזון הזה. ישראל היא אחד מארבעת המרכזים הגדולים בעולם למסחר ביהלומים במתחם הבורסה, ובבנייני הבורסה עוברים מדי יום יותר מעשאת אלפים בעלי עסקים ועובדים, והמספר צפוי לגדול עם הקמת מפעלי הליטוש החדשים שמתוכננים לקום בתוך מתחם הבורסה. היהלומנים זקוקים לסידורי האבטחה הקפדניים של הבורסה, הטובים מסוגם בעולם, ומעדיפים לבצע את כל עסקיהם במתחם עסקים גדול אחד שבו עומדים לרשותם כל השירותים. התוכנית החדשה של ראש העיר תאפשר לנו לממש את החזון הזה. שגשוגו של ענף היהלומים הוא שגשוגה של העיר רמת גן".
התוכנית, שהכין משרד האדריכלים "ישר אדריכלים", מיועדת לחבר בין תחנת הרכבת ארלוזורוב לבין קו הרכבת הקלה המתוכנן לעבור בציר ז'בוטינסקי ולהפוך את כל המרחב שבין תחנת הרכבת, ציר ז'בוטינסקי ושדרות אבא הלל סילבר למתחם עסקים מודרני רציף אחד.

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן