28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024

כובשת את העולם

המסע של נועה שפיר מבוגרת 8200 ליזמת סייבר

ד"ר נגה רוזנפרב

נועה נולדה בראשון-לציון והספיקה להתגורר גם ברחובות, מיתר, רמת אילן, אנגליה ואפילו שנה וחצי על יאכטה מסביב לעולם. בסופו של דבר התמקמה עם אמא שלה ואחותה בגבעתיים. "היום שתיהן מתגוררות באנגליה, ולמרות המרחק אנחנו קרובות יותר מאי פעם."

היא למדה בתיכון 'בליך', הגבירה את לימודיה במקצועות פיזיקה, מתמטיקה ואנגלית ואת בחינות הבגרות סיימה כבר בכיתה י"א, מה שאפשר לה שנה 'חופשית' בסוף התיכון. "מאז ומתמיד העדפתי לעבוד אקסטרה קשה עכשיו כדי שאוכל לקצור את הפירות אחר כך – work hard, play hard" מוסיפה נועה בחיוך.

בצבא שירתה ב-8200 בירושלים בתור חוקרת רשתות ופרוטוקולי תקשורת, שם למדה לתכנת ופיתחה אהבה למחשבים. לאחר הצבא למדה באוניברסיטת תל אביב לתואר כפול במתמטיקה ומדעי המחשב. "היה מעניין, מאתגר ולעיתים מתסכל, אבל בעיקר מתגמל מאוד." את התואר סיימה בהצטיינות, במקביל למספר פרויקטי מחקר בתחומי אלגוריתמים קריפטוגרפים ותורת המשחקים האלגוריתמית באוניברסיטת תל אביב ובמכון ויצמן.

"בעבר רקדתי המון, ניגנתי בפסנתר וקראתי, אבל למען האמת – העבודה שלי היום כל כך אינטנסיבית שכשיש לי קצת זמן פנוי אני מנצלת אותו כדי לפגוש חברים או להשלים שעות שינה."

היום היא מתגוררת בגבעתיים עם אור, בעלה, שהוא גם אחד מהשותפים העסקיים שלה. וכשאני שואלתם אותה על השילוב בין העבודה והזוגיות, היא עונה שאין באמת נוסחה – כל זוגיות היא אחרת וכל אופי עבודה הוא שונה. "אור ואני הכרנו במהלך התואר, ולאחר מכן נסענו לחצי שנה של טיול באוסטרליה ובניו-זילנד. כשחזרנו כבר צברנו 3 שנים של עשייה משותפת בה בילינו כל היום אחד עם השנייה, אז ידענו שלהקים חברה ביחד קטן עלינו ושהקשר שלנו ישרוד את זה."

"השלושה מצאו טכנולוגיה שהם מאמינים שתכבוש את העולם אך המימוש הנוכחי שלה מוגבל, ובכך שמימשו את הפתרון בענן נפתח בפניהם עולם שלם של אפשרויות והם הקימו את ODO"

כיצד הפכת להיות סטארטאפיסטית מלכתחילה?

"לאחר סיום התואר התלבטתי מאוד לגבי העתיד המקצועי שלי. הבחירה הטבעית הייתה תכנות, ואכן במהלך הלימודים עבדתי כמתכנתת ב-Google. העשייה הייתה מתגמלת, סביבת העבודה הייתה מצוינת ולמדתי המון, אבל הרגשתי שיש לי הרבה מיומנויות שלא באות לידי ביטוי וחיפשתי תפקיד שבו אני ארגיש ממומשת. במקביל למחקר שלי, אור וגיל-עד, שהם חברי ילדות, החליטו ללכת בעקבות החלום שלהם, שעליו הם דיברו ב-15 שנים האחרונות, ולהקים סטארטאפ. הם הציעו לי להצטרף להרפתקה וכמובן שהסכמתי!"

איך הגעתם לרעיון?

"באופן טבעי נמשכנו לתחום אבטחת הרשתות, שהוא תחום ההתמקצעות של שלושתנו. בניגוד לתמונה המוכרת של קבוצת יזמים שיושבים מול לוח מחיק ומעלים רעיונות, אנחנו החלטנו ללכת הפוך: לבדוק קודם כל את השוק. במשך מספר חודשים עשינו מחקר מעמיק על המגמות של התעשייה, החברות המובילות בשוק והתחומים שצופים להם הכי הרבה הצלחה. את המידע הזה הצלבנו עם תחומי הידע שלנו, מחקר מעמיק על התחרות, מקומות שאנחנו רואים לחידושים וכמובן, דעתנו המקצועית על הטכנולוגיה."

בצורה כזו, מצאו השלושה טכנולוגיה שהם מאמינים שתכבוש את העולם אך המימוש הנוכחי שלה מוגבל, ובכך שמימשו את הפתרון בענן נפתח בפניהם עולם שלם של אפשרויות והם הקימו את ODO.

"אני שותפה-מייסדת וסמנכ"לית המוצר ב-Odo Security, סטארטאפ בתחום ה-Zero-Trust Networks. אנחנו בונים פלטפורמת קלאוד שמציבה סטנדרט חדש לחיבור פשוט ומאובטח למשאבים פנימיים של הארגון, בלי הצורך ב-VPN. את Odo הקמתי יחד עם שני השותפים המדהימים שלי, אור זילברמן שממלא את תפקיד המנכ"ל וגיל-עד שטינברג בתפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיה. לפני שנה גייסנו השקעה ראשונה של 5 מיליון דולר מ-TLV Partners, מגמה ו-KDC והיום אנחנו 15 אנשים בצוות, ועובדים עם מספר לקוחות בארץ ובארה"ב."

"אני רואה את עצמי נשארת בתחום ניהול המוצר עוד המון שנים. השילוב בין טכנולוגיה, יצירתיות ועבודה עם אנשים הוא מושלם עבורי, ואני מאמינה שיש לי עוד המון מה לתרום."

ספרי על רגע של אושר מהשבוע האחרון

"לפני כשבוע התבקשתי לדבר על המסע שלי מבוגרת 8200 ליזמת סייבר בועידת Forbes העולמית הכוללת מעל 600 מובילי דעה מ-39 מדינות שונות. כחלק מפאנל בנושא יזמות דנו במספרים הנמוכים של נשים בתחום הסייבר. לאחר האירוע, נגשה אליי מנהלת קרן השקעות אירופאית וסיפרה לי שבעקבות ההרצאה החליטה שהיא מציבה לעצמה רף להגיע ל-50% נשים בפורטפוליו חברות הסייבר שלה. בהתחשב בעובדה ש-98% מההון בשוק מושקע ביזמים גברים מדובר ביוזמה מבורכת, כל הכבוד לה!"

מהן לפי דעתך תכונות האופי החשובות ליזם?

"יצא לי לתהות בשאלה הזו לא מעט למען האמת. אני חושבת שתכונות מאוד חשובות הן תשוקה לעשייה, יכולת להניע תהליכים ודבקות במטרה גם כשנראה שלא הולך. אבל התכונה הכי חשובה היא היכולת לקבל החלטות מהר. יזם ממוצע מקבל מאות החלטות ביום, חלקן קריטיות להמשך החברה, והיכולת להחליט מהר ולעבור הלאה מאפשרת לחברה לנוע מהר ולתקן תהליכים on the go."

האם היה לך מנטור?

היו ועדיין יש לי הרבה מנטורים – יזמים מתחילים או כאלו שכבר מכרו והנפיקו חברות, יועצים, אנשים בכירים בתעשייה ומנהלי מוצר. אני מאמינה גדולה שהדרך הכי טובה ללמוד היא מאנשים שחוו את מה שאתה עובר עכשיו, בצורה כזו נמנענו מכל כך הרבה טעויות. סיבה נוספת להתייעץ עם מגוון רחב של אנשים באופן קבוע היא שלפעמים צריך לשמוע את אותה עצה 10 פעמים, ורק בפעם ה-11 'יפול לך האסימון' שזה בעצם מה שצריך לעשות."

"לפני כשבוע התבקשתי לדבר על המסע שלי מבוגרת 8200 ליזמת סייבר בועידת Forbes העולמית. לאחר האירוע, סיפרה לי מנהלת קרן השקעות אירופאית שבעקבות ההרצאה החליטה שהיא מציבה לעצמה רף להגיע ל-50% נשים בפורטפוליו חברות הסייבר שלה"

איפה את רואה את עצמך ואת ODO בעוד כחמש שנים?

"יש לי תוכניות גדולות מאוד עבור Odo, ונראה שאנחנו מתקרבים לשם בכל יום שעובר. בעוד 5 שנים אני רואה את Odo כחברה גלובלית המובילה בשוק ה-Zero-Trust, עם סניפים ולקוחות בכל העולם. בנוגע אליי – אני רואה את עצמי נשארת בתחום ניהול המוצר עוד המון שנים. השילוב בין טכנולוגיה, יצירתיות ועבודה עם אנשים הוא מושלם עבורי, ואני מאמינה שיש לי עוד המון מה לתרום."

לסיום, משהו על גבעתיים…

"בתור מישהי שעברה לא מעט בתים בחייה, אין שום ספק שגבעתיים היא משהו אחר. אני עוד משוחדת, אבל בעלי הוא דוגמא טובה – כשרק הכרנו, הוא היה משוכנע שהוא יתבגר בעיר שבה הוא גדל. אחרי שהוא עבר לגור איתי בגבעתיים הוא השתכנע והיום אין שום סיכוי שהוא יגור בשום מקום אחר…"

5 דברים על נועה

  1. שיר שאת הכי אוהבת?

"שאלה בלתי אפשרית! אני יכולה לבחור אלבום – Brothers in arms של ה-Dire Straits."

  1. איזה מאכל את הכי אוהבת לאכול?

"חד משמעית שניצל ופירה, אבל ויתרתי על שניצלים לטובת צמחונות, אז נשאר רק פירה."

  1. עם מי היית רוצה לאכול ארוחה של פעם בחיים?

"ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד Amazon. צריך להיות קוסם כדי להפוך חנות ספרים אינטרנטית לאחת מ-10 החברות הרווחיות בעולם."

4. דמות משפיעה בחיים?

"אמא שלי, שלימדה אותי מה המשמעות של עוצמה ועצמאות אישית."

  1. מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה?

"קנדה בקראוון לחצי שנה של ירוק בעיניים."

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
חדר החדשות

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן