22/04/2024
22/04/2024
יום שני, 22 באפריל 2024
חדר החדשות

ראש עיריית גבעתיים בפנייה לראשי רשויות: אמצו מתווה צנוע לחגיגות החגים הלאומיים

יוזמה יפה של ראש עיריית גבעתיים אליה הצטרפו ראשי רשויות נוספים: לחגוג בצניעות את יום העצמאות

רן קוניק, ראש עירית גבעתיים

שתפו

ראשי רשויות יוצאים בקריאה: לחגוג בצניעות את יום העצמאות

במכתב שאותו יזם ראש עיריית גבעתיים ואליו הצטרפו ראשי רשויות נוספים נכתב: "איננו רוצים לפגוע ברגשותיהם של המשפחות השכולות, עלינו לכבד ככל האפשר את מותם… להתאחד עם זכר הנופלים ולמען שחרור החטופים"

חגיגות יום העצמאות הן בדרך כלל גרנדיוזיות: במות גדולות עם הופעות של אמנים, זיקוקי דינור, דוכני מזון ומוזיקה עד השעות הקטנות של הלילה בהם משתתפים מיליוני ישראלים בכל רחבי הארץ. השנה, בעקבות אירועי השבעה באוקטובר, "מלחמת חרבות ברזל" והעובדה ש-134 חטופים עדיין מוחזקים בעזה – חגיגות יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל עתידות להיראות מעט שונה במספר רשויות.

במכתב, שאותו יזם ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, המשמש גם כיו"ר ועדת התרבות והספורט של מרכז השלטון המקומי הוא קורא להצניע את חגיגות יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל, לנהוג בסולידריות עם המשפחות השכולות, לכבד את כאבן הטרי ולהתאחד למען החזרת החטופים הביתה בשלום. אל קוניק הצטרפו ראשי ערים נוספים ובניהם, רפי סער, ראש עיריית כפר סבא, ליזי דלריצ'ה, ראשת עיריית גני תקווה, ראשת מועצת קדימה-צורן, קרין גרין וראש עיריית רעננה חיים ברוידא שתומכים ביוזמה וסבורים "שעם ישראל נמצא באחת התקופות הקשות והמורכבות ביותר שידע. השנה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה צפוי להיות מורכב אף יותר, כאשר הצטרפו אלפי משפחות חדשות למעגל השכול, לצד-134 חטופים, ובניהם ילדים, נשים, גברים וקשישים הנמצאים בשבי החמאס, ואנו נמצאים עדיין בתוך מלחמה קשה שלא ברור מתי ואיך תסתיים".

מלבד חגיגות צנועות יותר, קורא קוניק לנהוג באיפוק במהלך יום הזיכרון כולו, לפתוח את בתי הקפה והמסעדות החל מהשעה 12 בצהריים, להימנע מהשמעת מוזיקה במקומות ציבוריים, לרבות מקומות בילוי ופנאי. לדבריו, "זוהי עת לסולידריות חברתית, זמן לאחדות והזדהות עם כאב המשפחות השכולות. שכן, השנה, הקושי של אותן משפחות לנסוע ולצאת מבתי העלמין, לפגוש באזרחים היושבים בבתי הקפה ובמסעדות עשוי להיות קשה במיוחד".

ליזי דלריצ'ה, ראש עיריית גני תקווה, וסגנית יו"ר השלטון המקומי: "מאז אירועי השבעה באוקטובר ופרוץ מלחמת חרבות ברזל כל ישראלי מבין שחיינו השתנו. בגני תקווה אירועי הלאום השנה יתקיימו במתכונת שונה, טקס יום הזיכרון יצוין בצורה רחבה יותר על מנת לתת מקום ולכבד גם את הנופלים והנרצחים במערכה, בניהם גם תושבי העיר. החלטתנו כי את חגיגות העצמאות נקיים באופן מצומצם עם אירועים קהילתיים בדגש על הדור הצעיר וללא אומנים גדולים. ההחלטה התקבלה מתוך הבנה עמוקה כי עד להשבת כל החטופות והחטופים שנמצאים בעזה, זו אינה העת לחגוג והלב שלנו לא שלם. עיריית גני תקווה תמשיך זו השנה הרביעית לממש את ההחלטה לא לקיים מופע זיקוקים רועשים מתוך רצון לשמור על הסביבה ובעלי החיים, ולהתחשב בהלומות והלומי הקרב שחוו מספיק פיצוצים השנה".

צילום: רמי זינגר

חדר החדשות
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן