16/04/2024
16/04/2024
יום שלישי, 16 באפריל 2024
מנהל התכנון: "העמדה המקצועית של מנהל התכנון הינה, כי לעת הזאת, אין הצדקה להאריך בתקופה נוספת את תוקפה של התמ"א במתכונה הנוכחית"
07/03/2019
בגבעתיים התוצאות בבדיקת המזרקות תקינות לחלוטין
07/04/2019

העתיד כבר כאן? שאטלים אוטונומיים לבאי הקמפוס באוניברסיטת בר אילן

אש עיריית רמת-גן עם מנכל אוניברסיטת בר אילן, צילום: באדיבות עיריית רמת-גן

העתיד כבר כאן? שאטלים אוטונומיים לבאי הקמפוס באוניברסיטת בר אילן לראשונה בישראל

מרכז בר-אילן לערים חכמות, שמקימה כעת אוניברסיטת בר-אילן, משמש נקודת מפגש בין חוקרים ומדענים ובין תושבי הערים, מקבלי החלטות וספקי פתרונות טכנולוגיים לעיר החכמה

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, בשבוע האחרון התארח בבאוניברסיטה הרמת גנית וביקר במרכז לערים חכמות הפועל במקום.

במהלך הביקור הוצגה יוזמה חדשנית של המרכז לערים חכמות: הפעלת שאטלים חשמליים אוטונומיים של חברת NAVYA הצרפתית להסעת באי הקמפוס. המערך יחל לפעול בשנת הלימודים האקדמית הקרובה ובכך אוניברסיטת בר אילן תהיה המקום הראשון בישראל שבו אפשר יהיה להתנסות בנסיעה ברכב ללא נהג. כבר היום מפעילה בר אילן חמישה שאטלים חשמליים, כולל כאלה שהונגשו להסעת נוסעים עם מוגבלויות.

המרכז, בראשות ד"ר איל ניב,  הציג במודל ייחודי המחבר בין חברות טכנולוגיה המציגות במקום, לבין חוקרים מהאוניברסיטה ורשויות מקומיות, במטרה לקדם מחקר יישומי ולחזק את הקשר בין הפעילות האקדמית לקהילה. כמו כן, ראש העיר נחשף למערכות השונות המותקנות במרכז, כדוגמת חיישני חניה, חיישני איכות אוויר ומערכות שליטה ובקרה, ובחן יחד עם ד"ר יניב אפשרויות להעמקת שיתוף הפעולה בתחום הטכנולוגיה לערים חכמות.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "לעיריית רמת-גן ואוניברסיטת בר אילן קשר הדוק ובל ינותק, שרק ילך ויתחזק. אנחנו הולכים לקראת שיתופי פעולה שיקדמו את החדשנות האורבנית ברמת-גן בפרט ובישראל בכלל, בדגש על פיתוחים טכנולוגיים-חינוכיים שיהיו תואמים למאה ה-21. המטרה היא ליישם את ההגדרה של עיר חכמה, שמשתמשת באמצעים טכנולוגיים על מנת להביא לשיפור איכות החיים של התושבים, לייעל את השירותים העירוניים ולעודד פתרונות סביבתיים ותומכי קיימות".

מנכ"ל אוניברסיטת בר אילן, זהר ינון: "ההחלטה לעבור למערכת הסעה אוטונומית היא חלק מההתפתחות של האוניברסיטה כמוסד המאמץ חדשנות והתחדשות, לטובת מיליון תושבי גוש-דן ועבור עשרות האלפים המגיעים לקמפוס מדי יום. אנחנו שמחים להיות בחזית המחקר והטכנולוגיה בתחום ההיסעים האוטונומיים".

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן