19/06/2024
19/06/2024
יום רביעי, 19 ביוני 2024
חדשות העיר רמת גן פלוס

גאווה מקומית! עידו קמחי מרמת גן בין מסיימי קורס החובלים היוקרתי

פורסם: 27.9.2021

שתפו

אחרי שנתיים וארבעה חודשים של חוויות, אתגרים וקושי תמידי התקיים טקס סיום קורס חובלים 143 בבסיס חיל הים שבחיפה. בין מסיימי הקורס סגן עידו קמחי מרמת גן.

קורס החובלים מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הבט"ש והצוללות, ולעמוד בחזית הלחימה הימית. הקורס מורכב משלוש מגמות: שייט, מכונה ואלקטרוניקה.
בקורס האחרון הוכשרו 38 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים ועם סיום הקורס שובצו על כלי השייט השונים וביניהם סגן עידו קמחי המתגורר ברמת גן, חגג את יום הולדתו ה-21 יום לאחר סיום הקורס, אותו סיים במגמת אלקטרוניקה ושובץ בספינת הטילים אח"י מגן.

עידו קמחי בוגר בית הספר התיכון "בליך", שם הרחיב את לימודיו במקצועות ביולוגיה ורובוטיקה. במהלך שנותיו במגמה, השתתף וזכה במקום הראשון בתחרות רובוטיקה לאחר שהרובוט שהוא וצוותו בנו יחד, עבר את מסלול המכשולים בתחרות בזמן הקצר והמהיר ביותר!

מעבר לשעות הלימודים, עידו שיחק במשך שלוש שנים כדורגל בקבוצת "ביתר רמת גן" ולקח חלק בתנועת "הצופים" מכיתה ד' עד כיתה י'.
את ההכנה לצבא לקח עידו באופן רציני ומקצועי מאוד, ובמשך שנתיים, מגיל 16 עד גיל 18, התאמן במרכז ההכנה לצבא – "יובל עילם" 3 פעמים בשבוע. החוויה במרכז תרמה לו המון והשפיעה עליו. עידו מספר כי במסגרת ההכנה לצבא הוא שמע הרצאות רבות, סיפורים וחוויות ממפקדים לשעבר ודמויות ששירתו בתפקידים משמעותיים בצבא, הוא התאמן בים וביבשה ואף בשלב מסוים במרכז החליט לתרום מניסיונו ונשאר שעות נוספות על מנת לקחת חלק בהדרכה ואימון צעירים אחרים במרכז. "ב"יובל עילם", עידו משתף, "פיתחתי את תחושת המסוגלות הנדרשת על מנת לצלוח את קורס החובלים".
סגן עידו קמחי מגיע ממשפחה לוחמת! אביו שירת כלוחם בגולני ונלחם במלחמת לבנון השנייה ובאינתיפאדה השנייה ואמו שירתה גם היא בחטיבה, שם הכירו. סביו שירת כלוחם בחיל השריון ונלחם במלחמת יום כיפור ודודו ז"ל היה לוחם בסיירת מטכ"ל אשר קיבל צל"ש על פעולותיו ונפל במלחמת יום כיפור.
מאז ומתמיד שמע עידו חוויות ממשפחתו על שירותם הקרבי ובמרכז ההכנה לצבא למד ושמע על אירועים וסיפורים מפי מפקדים בכירים לשעבר, שיחד עם הרצון לשרת בתפקיד משמעותי ומשפיע המשלב לוחמה ופיקוד, גרמו לו להגיע להחלטה להתגייס לקורס החובלים.
עידו מספר על הקורס שמדובר בחוויה מאתגרת ולא פשוטה, אך משמעותית ביותר. בתחילה היה מורכב, עמוס ואינטנסיבי מאוד, ועם הזמן למד את המקום ואת המצב.
במהלך הקורס, לקח עידו חלק במבצע "שומר החומות" – אירועים בהם הבין לעומק את משמעות התפקיד והאחריות המוטלת עליו
פרט מיוחד ונוסף על עידו – הוא אחד מ – 16% קצינים שסיימו את הקורס ששמם עידו!
בעתיד, שואף עידו לעסוק כמנתח מוח אך כרגע מתמקד בקריירה הצבאית המשמעותית הצפויה לו, ואת החוויות בקורס והאתגרים שחווה בדרך הוא מסכם במסר "מה שלא עושים טוב עושים שוב".
ב ה צ ל ח ה  לעידו ולכל סיימי הקורס !

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות העיר רמת גן פלוס​
06/18/2024

שבט צופי רמת גן חוגג 80 שנה להקמתו

שבת 15/6/2024, התקיים בשבט צופי רמת גן, שחוגג 80 שנה להקמתו, מפגש בוגרים, שאליו הגיעו מעל ל-2,500 בוגרות ובוגרי השבט לדורותיו,
06/15/2024

האם הבניין שלכם יכול לעבור התחדשות עירונית?

מה הסבירות לביצוע התחדשות עירונית בבניין שלכם, ואיך תבטיחו את חזרתכם לדירה החדשה עם סיום העבודות? כך תוכלו לדעת
05/27/2024

מהן הטעויות הנפוצות ביותר של בעלי דירות במיזמי התחדשות עירונית?

מהן הטעויות הנפוצות ביותר בקרב בעלי דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית וכיצד ניתן להימנע מהן?
05/21/2024

הזמרת הצעירה והמוכשרת טל גירטלר מאחורי השיר החדש והעוצמתי "רגעים"

בימים אלו יצא הסינגל החדש של הזמרת הצעירה והמוכשרת טל גירטלר 'רגעים'. את המילים והלחן כתבה טל ביחד עם דניאל משה שגם עיבד והפיק מוסיקלית.
05/20/2024

המוזיקה החזקה גברה על הנאום של האם השכולה

המוזיקה החזקה גברה על הנאום של האם השכולה מפסטיבל נובה. תקרית מביכה בבר 'המוניציפל' השייך לקבוצת אבידן. הבעלים התנצלו בפני האם
05/06/2024

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.
04/22/2024

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.
03/18/2024

למרות הדרמות בבחירות ברמת גן: שאמה הכהן כרמל נבחר לכהונה נוספת

קמפיין הבחירות לרשויות המקומיות היה אמנם קצר בעקבות דחיית הבחירות פעמיים כתוצאה מהמלחמה – אמנם קצר בזמן אבל ברמת גן הפך ללוהט במיוחד.

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן