07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

בביה"ח לילדים ספרא בתל השומר נחנך חדר סימולציה שתוכנן לילדים, כדי להכינם לבדיקות CT ו-MRI

החדר נתרם על ידי ג'ודי בוגן, מנכ"לית עמותת מקום מרפא-Place2Heal והוקדש לזכרו של ג'וני בייקר ז"ל על ידי חבריו מבני עקיבא אנגליה

רום אלוף

10/09/2023

שתפו

ליאת שרמן, מיכל רז, גודי בוגן, ופרופ איתי פסח

"סימול פארק" – חדר סימולציה שתוכנן ועוצב במיוחד לילדים, כדי להכין אותם לבדיקות CT ו-MRI נפתח בבית החולים לילדים אדמונד ולילי ספרא במרכז הרפואי ע"ש שיבא ברמת גן.

החדר עוצב כמו פארק שעשועים צבעוני ועליז, על מנת להפוך את תהליך הצילומים הנדרשים לקראת הליכים רפואיים מסובכים לנעים ופחות מאיים.

החדר נתרם על ידי ג'ודי בוגן, מנכ"לית עמותת מקום מרפא-Place2Heal והוקדש לזכרו של ג'וני בייקר ז"ל על ידי חבריו מבני עקיבא אנגליה.

ג'ודי בוגן, חלתה בסרטן השד לפני 14 שנה. היא גילתה שאמנם חולי סרטן בישראל מקבלים טיפול רפואי ברמה גבוהה ביותר, אבל התנאים הפיסיים בהם ניתנים הטיפולים לוקים בחסר. כשהחלימה, הקימה את עמותת מקום מרפא-Place2Heal במטרה לעצב ולשפץ חללים קיימים בתוך בתי חולים בישראל, מתוך התפיסה שכשהסביבה בה ניתן הטיפול היא נוחה, נעימה ונאה יותר, מפלס הלחץ יורד והטיפולים מעט יותר קלים והרבה יותר אפקטיביים.

ג'ודי בוגן סיפרה: "הפרויקט הזה הוא משנה חיים. הרבה מאד מחשבה, דאגה וחמלה מעורבים בחדר, וחשיבה על איך נקל על ילדים את ההתמודדות עם טיפולים מורכבים שעליהם לעבור, לקראת ההחלמה המיוחלת.

אני חוויתי צילומי CT ו-MRI כשהייתי בוגרת ואמא לילדים. אני יודעת כמה קשה התהליך לאישה בוגרת, ואני בטוחה שעבור ילדים, שמתמודדים עם מצב רפואי מורכב, חוסר הוודאות והאיום של חולי קשים יותר.

הצוות הנהדר של בית חולים ספרא וצוות המחנכות הנפלאות במרכז החינוכי אחראים להיבטים הרפואיים והחינוכיים, והן עושות עבודה מצוינת! העמותה שלנו נכנסה לתמונה מהכיוון העיצובי, והבאנו אתנו תפיסות מבוססות מחקר, שמכניסות צבע ואור ומוסיפות נוחות ונראות למשוואה. תענוג גדול עבורנו לעבוד עם נשות מקצוע כאלה, ולדעת שביחד נשפר את איכות החיים של ילדות וילדים צעירים בישראל.
עד כה פעלנו לשיפוץ חדרים למבוגרים, והמעבר לשיפוץ ועיצוב לילדים מביא אתו הבטחה לעתיד טוב יותר."

חדשות העיר רמת גן פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן