28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024

בביה"ח לילדים ספרא בתל השומר נחנך חדר סימולציה שתוכנן לילדים, כדי להכינם לבדיקות CT ו-MRI

החדר נתרם על ידי ג'ודי בוגן, מנכ"לית עמותת מקום מרפא-Place2Heal והוקדש לזכרו של ג'וני בייקר ז"ל על ידי חבריו מבני עקיבא אנגליה

רום אלוף

10/09/2023

שתפו

ליאת שרמן, מיכל רז, גודי בוגן, ופרופ איתי פסח

"סימול פארק" – חדר סימולציה שתוכנן ועוצב במיוחד לילדים, כדי להכין אותם לבדיקות CT ו-MRI נפתח בבית החולים לילדים אדמונד ולילי ספרא במרכז הרפואי ע"ש שיבא ברמת גן.

החדר עוצב כמו פארק שעשועים צבעוני ועליז, על מנת להפוך את תהליך הצילומים הנדרשים לקראת הליכים רפואיים מסובכים לנעים ופחות מאיים.

החדר נתרם על ידי ג'ודי בוגן, מנכ"לית עמותת מקום מרפא-Place2Heal והוקדש לזכרו של ג'וני בייקר ז"ל על ידי חבריו מבני עקיבא אנגליה.

ג'ודי בוגן, חלתה בסרטן השד לפני 14 שנה. היא גילתה שאמנם חולי סרטן בישראל מקבלים טיפול רפואי ברמה גבוהה ביותר, אבל התנאים הפיסיים בהם ניתנים הטיפולים לוקים בחסר. כשהחלימה, הקימה את עמותת מקום מרפא-Place2Heal במטרה לעצב ולשפץ חללים קיימים בתוך בתי חולים בישראל, מתוך התפיסה שכשהסביבה בה ניתן הטיפול היא נוחה, נעימה ונאה יותר, מפלס הלחץ יורד והטיפולים מעט יותר קלים והרבה יותר אפקטיביים.

ג'ודי בוגן סיפרה: "הפרויקט הזה הוא משנה חיים. הרבה מאד מחשבה, דאגה וחמלה מעורבים בחדר, וחשיבה על איך נקל על ילדים את ההתמודדות עם טיפולים מורכבים שעליהם לעבור, לקראת ההחלמה המיוחלת.

אני חוויתי צילומי CT ו-MRI כשהייתי בוגרת ואמא לילדים. אני יודעת כמה קשה התהליך לאישה בוגרת, ואני בטוחה שעבור ילדים, שמתמודדים עם מצב רפואי מורכב, חוסר הוודאות והאיום של חולי קשים יותר.

הצוות הנהדר של בית חולים ספרא וצוות המחנכות הנפלאות במרכז החינוכי אחראים להיבטים הרפואיים והחינוכיים, והן עושות עבודה מצוינת! העמותה שלנו נכנסה לתמונה מהכיוון העיצובי, והבאנו אתנו תפיסות מבוססות מחקר, שמכניסות צבע ואור ומוסיפות נוחות ונראות למשוואה. תענוג גדול עבורנו לעבוד עם נשות מקצוע כאלה, ולדעת שביחד נשפר את איכות החיים של ילדות וילדים צעירים בישראל.
עד כה פעלנו לשיפוץ חדרים למבוגרים, והמעבר לשיפוץ ועיצוב לילדים מביא אתו הבטחה לעתיד טוב יותר."

חדשות העיר רמת גן פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
חדר החדשות

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן