29/05/2024
29/05/2024
יום רביעי, 29 במאי 2024
אוטובוס השבת החל לפעול, האם כרמל שאמה הכהן הצית את סערת השבת בר"ג?
08/05/2019
מחפשים בילוי עם הילדים בחופש? סעו ליער הקופים ביודפת – מומלץ
08/06/2019

הועדה המחוזית בלמה את תכנית עיריית בני ברק להעביר לרשותה שטחי ציבור

הועדה המחוזית בלמה את תכנית עיריית בני ברק המחייבת יזמי תמ"א 38 להעביר לרשותה שטחי ציבור

החלטת הועדה המחוזית התקבלה במסגרת דיון בהתנגדות לתכנית שהגישה התאחדות הקבלנים בוני הארץ

שיטת מצליח בעירית בני ברק. ועדת המשנה להתנגדויות שנערכה בשבוע שעבר במשרדי הוועדה המחוזית תל אביב פרסמה החלטתה הבולמת את תכנית עיריית בני ברק לחייב יזמי תמ"א 38 להעביר לרשותה שטחי ציבור. ההחלטה התקבלה במסגרת דיון בהתנגדות שהגישה התאחדות הקבלנים בוני הארץ באמצעות משרד עוה"ד אגמון ושות רוזנברג כהן ושות'.

בהתנגדות טענה ההתאחדות כי התכנית חורגת מהוראות תמ"א 38 כך שלמראית עין היא מוצגת כתכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, אולם בפועל מדובר בתכנית שמטרתה הפקעת שטחי ציבור והגדלת תשלומי היטל השבחה.

כאמור, הועדה המחוזית קיבלה את ההתנגדות וציינה בהחלטתה, כי שטחי הציבור יועברו לרשות העירייה כנגד תוספת של 2.5 או 3 קומות בהתאם לאזור המגורים. כמו כן קבעה הוועדה כי "יוסרו הסעיפים המשיתים את בניית השטח הציבורי בבניין על היזם", כך שהפרויקט יהפוך לכלכלי דיו עבור היזמים.

טענותיה הנוספות של התאחדות בוני הארץ בהתנגדות שהוגשה התקבלו גם הן. הועדה המחוזית קיבלה את טענת ההתאחדות המתייחסת לתוספת זכויות הבנייה בפרויקט. בהחלטתה היא מציינת, כי העירייה לא תגביל את היזמים לתוספת קומה אחת בלבד, אלא במבנים בני 2 ו- 3 קומות עליה לאפשר ניצול תוספת מלוא הזכויות שנקבעו בתמ"א 38 במסלול של בניה והריסה מחדש. כמו כן קיבלה הועדה המחוזית גם את טענת ההתאחדות בנוגע לתחולה רטרואקטיבית של התכנית 3 שנים אחורה. למעשה כבר היום עיריית בני ברק מממשת את התוכנית, על אף שלא אושרה. לפיכך, לאור החלטת הוועדה, יהיה עליה להשיב את השטחים לידי הבעלים.

האתר המרכזי נדל"ן מחוז דן

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן