17/07/2024
17/07/2024
יום רביעי, 17 ביולי 2024
חדשות הנדלן מחוז דן

בגבעתיים 74% מהתחלות הבנייה החלו להבנות במסגרת התחדשות עירונית

ברמת גן ברבעון האחרון רוב של 78% מהתחלות הבנייההחלו להבנות במסגרת התחדשות עירונית

התמונה לצרכי הדמייה בלבד

שתפו

ברבעון הראשון של שנת 2024 כ-20% מסך התחלות הבנייה היו במסגרת התחדשות עירונית. בתקופה המדוברת  החלו להבנות 3,234 יח"ד במסגרת פרוייקטי פינוי בינוי ותמ"א 38. כך עולה מנתוני התחלות הבנייה של הלמ"ס בסקירה מיוחדת שנערכה לרגל כנס הנדל"ן הארצי השנתי של אתר מגדילים.

במסגרת הסקירה נבחנו נתוני התחלות הבנייה בפרויקטים של פינוי בינוי ושל תמ"א 38 בחמש השנים האחרונות ביחס להתחלות הבנייה הכלליות בכל עיר וכך, למרות התלונות של היזמים הפועלים בערים, מתברר שרוב מוחלט של התחלות הבניה בגבעתיים ורמת גן היו במסגרת התחדשות עירונית.

בגבעתיים 1,551 מהתחלות הבנייה היו בפרויקטים של פינוי בינוי ושל תמ"א 38, המהווים רוב מוחלט של 74% מהתחלות הבניה

ברמת גן החלו להבנות 6,171 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית שהיוו 66% מהתחלות הבנייה בעיר בחמש השנים האחרונות ביחס להתחלות הבנייה הכלליות.

מהנתונים עולה כי בתל אביב החלו להבנות 10,856 יח"ד במסגרת פינוי ותמ"א 38 שהיוו 46% מסך התחלות הבניה בעיר, ובקריית אונו  2,790 יח"ד המהוות 55% מהתחלות הבנייה בעיר, 

נתוני התחלות הבנייה של התחדשות עירונית ברבעון הראשון של 2024 מגלים כי בתל אביב 1022 יח"ד מהתחלות הבנייה היו בפרויקטים של התחדשות עירונית, המהווים 54% מהתחלות הבנייה בעיר ברבעון. ברמת גן החלו להבנות 323 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית המהוות 78% מהתחלות הבנייה בעיר ברבעון. 

התחלות הבנייה בפרויקטים של התחדשות עירונית בחמש השנים האחרונות

עיר

התחלות הבניה

אחוז מסך ההתחלות

גבעתיים

1,551

74%

רמת גן

6,171

66%

קרית אונו

2,790

55%

תל אביב

10,856

46%

כרמלה קופר, העורכת הראשית במגדילים: "פרוייקטי ההתחדשות העירונית הולכים וצוברים תאוצה בעיקר במרכז הארץ ובשרון. לכן, למרות שהשיעור הארצי הממוצע של התחלות בנייה במסגרת התחדשות עירונית בחמש השנים האחרונות עומד על  17%, בחלק מערי המרכז והשרון יותר ממחצית הדירות החדשות נבנות במסגרת התחדשות עירונית והמובילה בניהם היא גבעתיים עם 74% מהתחלות הבנייה בחמש השנים האחרונות"

עוד חדשות הנדל"ן מחוז דן
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

"גבעתיים כובשת את לבבות הישראלים"

דרור דבאח הוא מנכ"ל 'יעד' החברה לפיתוח גבעתיים המסכם בימים אלו חמש שנות כהונה ● מהנדס אזרחי ובעל תואר שני במנהל עסקים הרואה בעשייה הציבורית שליחות ● נשוי ואב לשלושה, מתגורר ביבנה

קראו עוד»
החיים הטובים

איזה קיץ לוהט

הגיע הקיץ, חם כל כך בחוץ ומצב הרוח ירוד. אספתי עבורכם מספר מנות חדשות שיספקו לכם רגעים טעימים במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
כתבות השער

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן