29/05/2024
29/05/2024
יום רביעי, 29 במאי 2024

ב  ל  א  ג  ן

ראיון עם השחקן, כוכב הנוער והיוטיובר רז ספני

ד"ר נגה רוזנפרב

צילום: אור דנון

אם זיהיתם אותו לאחרונה בוילת המושבעים בהישרדות VIP לא טעיתם! רז ספני בן ה-23 הוא כוכב נוער ויוטיובר הכותב ויוצר תוכן ייחודי ומקורי. הוא מצלם, עורך ומביים קליפים לרשתות החברתיות ולערוצים הדיגיטליים עבור חברות מסחריות גדולות. יש לו כ-370 אלף מנויים בערוץ היויטיב שלו וכ-186 אלף עוקבים באינסטגרם. הוא מתחזק זוגיות צמודה עם מלכת היופי של גבעתיים אמה איתן בת ה-20.

הוא נולד וגדל ברמת גן, בן לגדעון ובטי, ואח צעיר לארז וזוהר; למד בבית הספר היסודי רמת חן ובתיכון בליך ברמת גן במגמת חוק ומשפט; היה מדריך בתנועת הנוער הצופים, בצופי רמת חן; כנער, שיחק כדורגל בקבוצת הכח עמידר רמת גן. 

"לאורך כל הדרך, היו לי חוקים ברורים  – לעולם אל תעשה מה שלא היית רוצה שהאחיינים שלך יראו ויקחו דוגמא. בעצם בהיותי כוכב נוער, כל התכנים בהם אני לוקח חלק וגם החיים הציבוריים שלי הם מאוד שמרניים"

אז איך הכל התחיל, איך הפכת לאושיית רשת?

"מאז ומעולם אהבתי ליצור את האווירה המצחיקה ולהופיע בפני החברים ובני המשפחה עם חיקויים ובדיחות, הרי אין כמו הומור ליצירת אווירה חיובית מושלמת. כשהגעתי לצבא, נתקלתי בסיטואציות מאוד לא שגרתיות ובלי תכנון מוקדם פשוט פתחתי מצלמה והתחלתי לתעד. אחד מהסרטונים שיצרתי, רק כדי לבדר את החברים, הגיע לעמוד של חיילים באינסטגרם והפך ויראלי. כשהוא הגיע ל-3 וחצי מיליון צפיות, הבנתי שיש לזה פוטנציאל וכך מצאתי את עצמי כותב ומצלם, כל יום סרטון אחר שמופנה לחיילים, ובא להרים להם את המורל ולהקטין להם את השביזות בצבא", מחייך רז וממשיך לספר, "מהר מאוד כמות העוקבים עלתה, והבנתי שיש סיכוי שהחלום הקטן שלי כבר מילדות, להיות שחקן יכול להתגשם. הרשת החברתית העניקה לי את הביטחון, והקהל נתן לי את הדחיפה. גם כשהסרטונים היו פחות טובים, כמות העוקבים המשיכה לעלות, עד שיום אחד החלטתי שאני הולך על זה בכל הכוח, וחשבתי איך אפשר לעשות יותר מסרטונים ולהתפתח בעולם הזה. אז הגיע הרעיון של 'רדיו חארטא', שהוא לא באמת רדיו אלא פורמט של שידור חי (לייב) באינסטגרם שמשלב שיחות עם הקהל, עם דמויות ואורחים מעולם הרשתות החברתיות והתוכנית צברה קהל גדול מאוד של מעריצים. כך הכרתי את את יניב ויצמן – בעל חברת הפרסום TEENK ואת קווין רובין שהשותפות איתו הניבה וולוגים יומיים של 'חיים בחארטא' (ההמשך של 'רדיו חארטא'). 

בשלב הזה, סוף סוף הלכתי ללמוד משחק והתחלתי לכתוב ולביים עבור חברות מסחריות."

"הגעתי לתחום הזה מתוך רצון לעשות שינוי, להוביל אחרי אנשים והדרך שלי היא פשוט לגרום לאנשים להבין שאפשר ליהנות ולצחוק גם בלי לפגוע במישהו אחר"

איך אתה מרגיש עם זה שבחרו בך לכוכב נוער ומה זה בעצם דורש ממך? 

"זה כבוד ענקי! במיוחד אחרי שעבדתי וחלמתי המון זמן להיות במקום שבו אני נמצא היום. לאורך כל הדרך היו לי חוקים ברורים  – לעולם אל תעשה מה שלא היית רוצה שהאחיינים שלך יראו ויקחו דוגמא. בעצם בהיותי כוכב נוער, כל התכנים בהם אני לוקח חלק וגם החיים הציבוריים שלי הם מאוד שמרניים. לעולם לא יופיעו אלכוהול, סמים, אלימות מילולית ופיזית, חרמות, עלבונות, סקס ודברים משפילים שמעוררים מחלוקות בתכנים שלי, וכמובן שלא פוליטיקה כי זה לא תפקידי. זה דורש ממני להיות מאוד שמרן ולהיות כל הזמן אחראי למעשיי מתוך הבנה שמעבר להשלכות שלהם עלי, יש לכך השלכות חברתיות על הנוער שצופה בי ולוקח דוגמא. זה כיף, כי אני יכול להראות לעולם שאפשר אחרת אבל לפעמים זה גם מאוד קשה כי אני מרגיש שכל הזמן שופטים אותי."

ספר על המעריצים ואיזה תגובות אתה מקבל?

"בגלל שאני מגיע מהעולם של הרשת החברתית אז המעריצים והקהל שלי הם משפחה אחת גדולה שמלווה אותי בדרך שלי. הם לא חוסכים ממני ביקורות כשצריך אבל הם תמיד שם בשביל להרים אותי ולגרום לי להמשיך ליצור עבורם. אני אוהב אותם מאוד ומשתדל לתת יחס ומענה לכל אחד כי בלעדיהם אני כלום."

 

מה אתה חושב שמייחד אותך מכוכבי רשת אחרים? 

אני בא מבית חם ומשפחה תומכת ואני כותב ומצלם את התוכן לפי הערכים שעליהם חונכתי וגדלתי. אני בן הזקונים של הורי, ואצלינו במשפחה תמיד אומרים ׳כולם בשביל אחד, ואחד בשביל כולם׳, כשהמטרה היא תמיד לחייך ולעזור אחד לשני. הגעתי לתחום הזה מתוך רצון לעשות שינוי, להוביל אחרי אנשים והדרך שלי היא פשוט לגרום לאנשים להבין שאפשר ליהנות ולצחוק גם בלי לפגוע במישהו אחר."

האם היית רוצה לשחק תפקיד בתיאטרון או בסרט?

"מאוד! עשיתי כמה אודישנים שלא הבשילו לכדי תפקיד. יש בי רעב לכבוש עוד חלומות ויעדים, למדתי משחק ואני רוצה להראות עוד צדדים שקיימים בי."

רז באי ההשרדות

"… בגלל שההפקה של הישרדות VIP מאוד האמינה בי, הם החליטו לתת לי את ההזדמנות לצלם שם פורמט שילווה את הישרדות, תוך שאני משדר סרטונים מ'וילת המודחים' מנקודת המבט שלי"

איך הגעת להישרדות VIP ומה בעצם התפקיד שלך בהפקה? 

"לפני כשנה, נפרדתי מכולם ויצאתי להתמודד בתכנית הישרדות VIP. טסתי לפיליפינים על מנת לעבור את החוויה הכי מטורפת שיכולתי לחשוב עליה, אבל בעקבות בעיה רפואית שהתגלתה אצלי, הצוות המקצועי החליט שעדיף לא לקחת סיכונים מיותרים וויתר על השתתפותי במשחק. בגלל שהם מאוד האמינו בי, הם החליטו לתת לי את ההזדמנות לצלם שם פורמט  שילווה את התוכנית, תוך שאני משדר סרטונים מ'וילת המודחים' מנקודת המבט שלי. בנוסף, השתתפתי בתוכנית ה'ספיישל' שהם שידרו. מאוד נהניתי מהחוויה ובעיקר למדתי מאנשי התוכן המצויינים שפגשתי על הסט."

תכניות לעתיד?

"להמשיך לחדש ולהתחדש ולכבוש את החלומות שלי בעולם התוכן, להתפתח בתחום המשחק ולהגיע לקולנוע, להמשיך להשתפר ביצירה ובימוי ולא להפסיק לחייך. והכי חשוב – לשמור על הזוגיות שלי ולקחת אותה לשלב הבא ולהקים משפחה – כי זה הכי חשוב!"

השאלון המהיר שלנו:

  1. שיר שאתה הכי אוהב? 'הלב שלי' של ישי ריבו.
  2. איזה מאכל אתה הכי אוהב לאכול? המבורגר. 
  3. עם מי היית רוצה לאכול ארוחה של פעם בחיים? אלוהים. 
  4. דמות משפיעה בחיים? ציון ברוך. 
  5. מוטו לחיים/ציטוט שבא לך לשים עליו את הספוט? 'תנו חיוך הכל לטובה'.
  6. מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה? תאילנד. 
  7. אם לא היית שחקן/יוטיובר היית רוצה להיות? ספר.

הקליקו כאן למעבר לערוץ היוטיוב 'רז ספני – בלאגן TV'


הכתבה פורסמה במגזין 71

למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 


לחזרה

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן