fbpx

עם סיום שנת הלימודים התקיימה בתיכון שמעון צבי בגבעתיים, תערוכת צילום של תלמידי כיתה י”א במגמת צילום סטילס, כבגרות על פרויקט גמר.
נושא התערוכה – דיוקן. כלומר, צילומי פורטרט. פורטרטים מציגים לרוב את פלג הגוף העליון ובדרך כלל אינם מקושטים מאוד. מטרתם היא להציג את החזות הכללית של האדם, ולעיתים להוסיף לו תובנה אמנותית לגבי אישיותו.

בתחילת התהליך התלמידים קיבלו משימה – לחפש אדם או קבוצת אוכלוסייה כלשהי – שיש לתלמידים נקודת מבט ייחודית עליה. התלמידים הביאו את הרעיונות לכיתה, ועל מנת לבסס את נקודת המבט הייחודית – התפתח דיון של כיצד הם מסתכלים באופן מיוחד על האדם/התופעה המיוצגת דרך אדם זה. נקודת המבט הייחודית, הייתה הבסיס לכתיבת הטקסט המלווה של התערוכה, ושל הפיצוח של מה הם מחפשים בהתבוננות על הדמויות, כשייגשו לצלם את התמונות עצמן.

לאחר מכן ביצעו התלמידים תחקיר מקיף על התופעה ועל הדמויות, ככל שהתאפשר – ואז – יצאו לצילומים.

התמונות שילבו נושאים של צילום חברתי וצילום תרבותי, והתערוכה אשר הוצגה ברחבת חצר ביה”ס, עוררה התפעלות רבה. כל תלמיד עמד ליד הפרויקט שלו – כאשר סגל הוראה, תלמידים רבים ונוספים הגיעו והסתובבו בין הפרויקטים – מתבוננים בתמונות, קוראים את הטקסטים ושואלים שאלות. 

התלמידים נדרשו לשלוט היטב בנושא ובמסר של התערוכה, ובמיוחד בנקודת המבט הייחודית על האוכלוסיה המצולמת. ההגעה למעמד זה, הייתה לאחר כשנה וחצי של לימודי צילום סטילס – בהם למדו התלמידים לתפעל מצלמה מקצועית באופן ידני מלא, שלטו בטכניקות של עיצוב פריים ותרגלו כיצד לספר סיפור דרך תמונות.

בשנה הבאה, יצטרך כל תלמיד לבחור נושא לתערוכה עבור עצמו ועל כך ייגשו לבגרות. פרטים בנוגע למקום התערוכה ניתן לקראת האירוע.

מורה מעשי ומנחה הפרויקטים: שי דואני
רכזת מגמת תקשורת: שרית דרוקמן
מחנכת הכיתה ורכזת מב”ר: שרון קורלנד

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
אבחון וטיפול מוטורי

איך לטפח את הדימוי עצמי

מה אני חושב שחושבים עלי? האם אהיה פעם טוב במשהו? מתי יפסיקו לבקר אותי? אין ילד שלא עסוק בשאלות אלה, אך הן מעסיקות בעיקר ילדים עם צרכים מיוחדים שחווים כשלונות על בסיס יומי

קראו עוד»
אירועי ה-100 לגבעתיים

תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים “עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע”

חגיגות ה-100 תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים“עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע” שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter במסגרת חגיגות המאה לעיר גבעתיים, עמותת קהילתיים ותיאטרון גבעתיים מעלים תערוכה

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

מה ייתן לכם יותר עצמאות?

זה לא סוד שעליית מחירי הדירות מקשה על ציבור גדול בישראל. המחירים עולים, המשכורת לא עולה בהתאם, ופה מתחילה התלבטות מוכרת: מגורים או השקעה?

קראו עוד»
אירועי ה-100 לגבעתיים

100 בחידון

גמר החידון העירוני התקיים בהשתתפות 13 תלמידים מכיתות ז’-י’ מבתי הספר בגבעתיים. החידון, עסק בהיסטוריה העירונית של גבעתיים, שמציינת 100 שנה להיווסדה

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

גבעתיים פלוס מגזין 94

השבוע נציין את יום הזיכרון לחללי צה”ל ואת יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. השבוע, נרכין ראש ונתעצב ולאחר מכן נחגוג יום הולדת למדינה שלנו. אחרי שנתיים בהם לא יכולנו לקחת חלק בטקסים המנציחים את הנופלים ולא יצאנו ליהנות בבימות העיר, נוכל סוף סוף לעשות זאת. יצאנו לחירות בכל המובנים.
ביום העצמאות נניף בגאווה את דגלי המדינה על מרפסות הבתים, ככבוד והוקרה שאנו מעניקים לששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה, לשורדים היקרים שזכו לנקום את מות יקיריהם, למשפחות השכולות ולחללי צה״ל אשר מסרו נפשם למען הגנה על המדינה היחידה שיש לנו.
קריאה מהנה,
ד”ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן