28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024

עם סיום שנת הלימודים התקיימה בתיכון שמעון צבי בגבעתיים, תערוכת צילום של תלמידי כיתה י"א במגמת צילום סטילס, כבגרות על פרויקט גמר.
נושא התערוכה – דיוקן. כלומר, צילומי פורטרט. פורטרטים מציגים לרוב את פלג הגוף העליון ובדרך כלל אינם מקושטים מאוד. מטרתם היא להציג את החזות הכללית של האדם, ולעיתים להוסיף לו תובנה אמנותית לגבי אישיותו.

בתחילת התהליך התלמידים קיבלו משימה – לחפש אדם או קבוצת אוכלוסייה כלשהי – שיש לתלמידים נקודת מבט ייחודית עליה. התלמידים הביאו את הרעיונות לכיתה, ועל מנת לבסס את נקודת המבט הייחודית – התפתח דיון של כיצד הם מסתכלים באופן מיוחד על האדם/התופעה המיוצגת דרך אדם זה. נקודת המבט הייחודית, הייתה הבסיס לכתיבת הטקסט המלווה של התערוכה, ושל הפיצוח של מה הם מחפשים בהתבוננות על הדמויות, כשייגשו לצלם את התמונות עצמן.

לאחר מכן ביצעו התלמידים תחקיר מקיף על התופעה ועל הדמויות, ככל שהתאפשר – ואז – יצאו לצילומים.

התמונות שילבו נושאים של צילום חברתי וצילום תרבותי, והתערוכה אשר הוצגה ברחבת חצר ביה"ס, עוררה התפעלות רבה. כל תלמיד עמד ליד הפרויקט שלו – כאשר סגל הוראה, תלמידים רבים ונוספים הגיעו והסתובבו בין הפרויקטים – מתבוננים בתמונות, קוראים את הטקסטים ושואלים שאלות. 

התלמידים נדרשו לשלוט היטב בנושא ובמסר של התערוכה, ובמיוחד בנקודת המבט הייחודית על האוכלוסיה המצולמת. ההגעה למעמד זה, הייתה לאחר כשנה וחצי של לימודי צילום סטילס – בהם למדו התלמידים לתפעל מצלמה מקצועית באופן ידני מלא, שלטו בטכניקות של עיצוב פריים ותרגלו כיצד לספר סיפור דרך תמונות.

בשנה הבאה, יצטרך כל תלמיד לבחור נושא לתערוכה עבור עצמו ועל כך ייגשו לבגרות. פרטים בנוגע למקום התערוכה ניתן לקראת האירוע.

מורה מעשי ומנחה הפרויקטים: שי דואני
רכזת מגמת תקשורת: שרית דרוקמן
מחנכת הכיתה ורכזת מב"ר: שרון קורלנד

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
חדר החדשות

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד»
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן