23/04/2024
23/04/2024
יום שלישי, 23 באפריל 2024
שומר הסף – מגזין 27
08/01/2017
פתרון תשבץ מגזין 26
08/01/2017

מגרש ביתי

סמוך על שמחון

את עמית שמחון אני מכיר עוד מתקופת הילדות, גדלנו יחד בשכונת ארלוזורוב בעיר, למדנו באותו בית ספר – כצנלסון, ויצא לנו לבלות יחד לא מעט כילדים. עמית לא השתנה הרבה, תמיד היה בחור וילד טוב, אחד שמחייך, חברותי, "אחד משלנו"

יהונתן מלכין

נכון שזה יישמע כחכמה בדיעבד, אבל כבר אז, בסביבה הקרובה של עמית הצלחנו להרגיש את הבגרות המסוימת שהייתה לו, ביחס לאחרים, ולא רק בגלל הנתונים הפיזיים המרשימים. בנוסף לזאת, תמיד זכורה לי המשפחה הקרובה והתומכת שנתנה גב לרצון הפנימי של עמית להצליח ובגדול, ותמכה בו לאורך כל הדרך.

עם השנים הכדורסל הפך מתחביב של שעות בין הערביים לחלק בלתי נפרד מחייו וכיום בגיל 27, הוא משחק מגוון תפקידים על המגרש, ומתנשא לגובה של 1.98 מ'.

אז כשרון יש, רצון גם יש, ונתונים פיזיים לחלוטין יש, עכשיו נשאר רק להכיר לכם את האדם קצת יותר…

גדלת בעיר, שיחקת שנים ארוכות במחלקת הנוער של הפועל גבעתיים, איך אתה רואה את התרומה של המועדון להצלחה בקריירה שלך?

"גדלתי בגבעתיים, שיחקתי בכל הקבוצות – ילדים עד נערים בהפועל גבעתיים, כל החברים ביחד… בגיל ילדים עוד שיחקנו במגרש במנורה, לאחר מכן עברנו לטכניקום ובסוף התקדמנו לתלם המיתולוגי. לאורך כל הדרך שלחו אותי דרך המועדון למחנות מחוננים, בהם עבדנו על חזק על יסודות הכדורסל. במועדון, שיחקו כל החברים שלמדו איתי בבית ספר, זו הייתה חוויה מיוחדת שתמיד אזכור.

לאורך כל השנים לא התבלטתי במיוחד בקבוצה והייתי בורג נוסף במערכת, את קפיצת המדרגה עשיתי בגיל נערים, אז הגיע מאמן בשם ערן קליין שקידם אותי רבות הן מבחינה מקצועית והן מבחינה מנטלית ובעקבותיו עברתי להפועל תל אביב בהמשך."

מה הזיכרון המשמעותי שיש לך מאותה התקופה?

"זכורים לי כל הצוות והאנשים מסביב שעזרו לי להתעצב כשחקן כדורסל לאורך ילדותי, עמוס פרישמן שתמך בנו, אנשי הסגל הרחב שתמיד עזרו ועד רבים וטובים."

אחרי שנים שנדדת בין קבוצות הליגה ושיחקת בנבחרות הצעירות, הגיע הזימון המיוחל לנבחרת ישראל הבוגרת, איך קבלת את הבשורה?

"ראשית, חשוב לי לציין שזה היה חלום ילדות שלי, מאז ששיחקתי בגבעתיים חלמתי להגיע לרגע הזה, בהרגשה אני יכול להגיד שזה סוג של סגירת מעגל כשזה קורה, ההרגשה נהדרת והבשורה משמחת, כרגע אני מאוד מקווה שאני אהיה בין ה-12 שיוצאים לאליפות אירופה. זו גם ההזדמנות להודות לסוכן שלי, אבי זילברמן, שגם הוא איש גבעתיים ושיש לו חלק לא מבוטל בהתקדמות הקרירה שלי."

איך האווירה בנבחרת, מה לדעתך הסיכויים להצליח באליפות אירופה הקרובה?

"האווירה בנבחרת נהדרת, יש הרבה מאוד אימונים, לפעמים פעמיים ביום, עובדים אינטנסיבי, מבחינת הסיכויים להצליח קשה לדעת עדיין, אבל מבחינתנו נעשה את המקסימום ומקווה שייצא לי לתרום באופן אישי כמה שיותר לייצוג המדינה."

מה השאיפה הכי גדולה שלך לזמן הקרוב מבחינת הקריירה?

"המטרה הבאה מבחינה אישית יהיה לזכות בתואר בליגה, פעמיים הגעתי לגמר מול הפועל ירושלים – פעם אחת עם חיפה ופעם אחת עם אילת, ופעמיים הפסדנו, אשמח להמשיך את המסורת להגיע לפיינל פור כמו בשלוש השנים האחרונות. אני מקווה שבעונה הקרובה אצליח לזכות בתואר."

מהם הישגי השיא שצברת במהלך הקריירה?

"היו הרבה הישגים שזכורים לי, אבל אם צריך לזקק כמה, אז המהפך שעשינו באילת מול מכבי ת"א בחצי גמר, אחרי יתרון 2:0 בסדרה של הטוב מ-5, נצחנו 3:2 ועלינו לגמר, בו לצערי הפסדנו. גם אליפות הליגה הבלקנית בגליל זכורה לי במיוחד, וכך גם הניצחון על מכבי ת"א עם חיפה – גם בחצי הגמר."

איפה אתה רואה את עצמך עוד 10 שנים מהיום – הן מבחינת קריירה והן מבחינה אישית?

"קודם כל אני רוצה להיות בריא ולקוות שאוכל מבחינה פיזית להמשיך לשחק את המשחק שאני כל כך אוהב, מבחינה אישית מקווה שעוד 10 שנים תהיה לי משפחה וילדים שאותם אוהב."

איזה טיפ היית נותן לילד/ה, נער/ה שקורא את הכתבה ורוצה להיות שחקן כדורסל כשיהיה גדול?

"שתמיד יאמין בעצמו! בגיל צעיר לפעמים זה קשה, לא תמיד הדברים מצליחים על ההתחלה, ולפעמים הולך פחות טוב ממה שמצפים, מה גם שלעיתים ההתפתחות הפיזית מגיעה מאוחר, אז העצה שלי היא תמיד להאמין ולעבוד קשה כל הזמן, אני עבדתי קשה כל הקריירה שלי בשביל להגיע לאן שהגעתי, ואני מאמין שכל ילד שיתמיד ויעבוד קשה לאורך זמן יוכל למצות את הפוטנציאל האישי שלו לפחות למקסימום."

יש לך דוגמא אישית לתת?

"הייתי הולך לזרוק לסל, לבד, הרבה מעבר לשעות האימונים הרגילות ולפעמים עד השעות הקטנות של הלילה. זה מה שבידל אותי והפך אותי לטוב יותר מהסובבים אותי בשלב מסוים. אני מאמין שבעבודה קשה תוך שיפור מקסימלי של נתונים פיזיים (במידת האפשר) ניתן לקצור מקסימום פירות."

מכאן נותר לאחל לו הצלחה גדולה עם הנבחרת ובהמשך הקריירה, אני צופה לו עוד הגשמות והצלחות בהמשך.

גיל:27

חוויה גדולה בקריירה: משחק מול סקרמנטו ב"גולדן וואן ארנה".

מוטו: תמיד להיות מאושר.

חלום: להגיע לשחק ברמות יורוליג/ NBA.

מודל לחיקוי: קליי תומפסון.

לתגובות, הצעות הערות והארות הנכם מוזמנים לפנות בכתב בדואר האלקטרוני malkineditor@gmail.com

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן