22/04/2024
22/04/2024
יום שני, 22 באפריל 2024
הוסר הלוט מקיר הזיכרון בבי"ס גורדון
05/07/2019
פעילות למשפחות ביום העצמאות במתחם ה'קונטיינרס'
05/07/2019

קשה לתאר אסון כזה שנוחת עלייך. זה היה בן הזוג שלך, אבל את "רק חברה", אז את נשארת בצד

קשה לתאר אסון כזה שנוחת עלייך. זה היה בן הזוג שלך, אבל את "רק חברה", אז את נשארת בצד

​"ידענו שנתחתן ביולי 1974. היינו חברים 3 שנים, ציקי ואני. הוא היה בן 22, ואני הייתי בת 19 וחצי. הוא כבר היה רשום ללימודי הנדסת מכונות והתכוון לעבוד במפעל של הוריי אחרי הלימודים. כל העתיד שלנו היה לגמרי ברור מבחינתנו.

הבית של ציקי היה כמו בית בשבילי, והמשפחה שלו הייתה כמו המשפחה שלי. הייתי מחכה שהוא יחזור מהצבא פעם בשבועיים — הוא היה סגן מפקד פלוגה בשריון — ומהרגע שהוא חזר לא נפרדנו לרגע. הוא כבר היה בחופשת שחרור, אבל אז בערב יום כיפור קראו לו לכוננות. אחרי כמה חודשים גילינו שהוא נהרג למחרת, אבל בהתחלה הוא נחשב לנעדר.

כשאת מאבדת אותו, את מאבדת גם את עצמך, את מי שהיית עד אותו רגע — אבל אף אחד לא יודע מה עובר עלייך

קשה לתאר אסון כזה שנוחת עלייך. זה היה בן הזוג שלך, הנפש התאומה שלך, האדם הכי קרוב אלייך — אבל את "רק חברה", אז את נשארת בצד"

כך מספרת רינה כהן, מנכ"לית העמותה 'הותיר אחריו חברה'

העמותה עוסקת בתמיכה לחברות חללי צה"ל, נוסדה בשנת 1998 כדי ללוות חברות של חללי צה"ל ולהעניק להן תמיכה נפשית להתמודדות עם אובדן בן הזוג, במטרה לחזור לחיים מלאים בצד האבל ולא בצלו.

כ-40% מכלל חללי צה"ל היו בזוגיות עם בנות זוג איתן תכננו את עתידם. בנות הזוג השכולות אינן מטפלות באופן ישיר על ידי צה"ל שכן אינן נחשבות בנות משפחה. העמותה פוגשת את בת הזוג בנקודה הקריטית ביותר בו איבדה את בן הזוג ויחד אתו את חלומותיה ותכניותיה לעתיד, וצריכה לארגן את חייה מחדש. מרגע זה והלאה העמותה מסייעת לחברה בתמיכה נפשית בדומה לתמיכה הנפשית הניתנת לאלמנות צה״ל. 

העמותה הוקמה ומנוהלת בהתנדבות על ידי פיליס חיימוביץ ובתה, עו"ד תמר חיימוביץ-ריכטר, לאחר שבן זוגה של מיכל, בתה של פיליס, סגן אבי בוק הי״ד, נהרג בהפצצת מרגמות על מוצב דלעת בלבנון בשנת 1997. בשנת 2002 לאחר מבצע חומת מגן הצטרפה לניהול העמותה רינה כהן אשר שכלה את בן זוגה, ציקי ברוידא הי״ד, במלחמת יום כיפור.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן