fbpx
חדשות העיר רמת גן פלוס

גאווה מקומית! עידו קמחי מרמת גן בין מסיימי קורס החובלים היוקרתי

פורסם: 27.9.2021

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אחרי שנתיים וארבעה חודשים של חוויות, אתגרים וקושי תמידי התקיים טקס סיום קורס חובלים 143 בבסיס חיל הים שבחיפה. בין מסיימי הקורס סגן עידו קמחי מרמת גן.

קורס החובלים מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הבט”ש והצוללות, ולעמוד בחזית הלחימה הימית. הקורס מורכב משלוש מגמות: שייט, מכונה ואלקטרוניקה.
בקורס האחרון הוכשרו 38 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים ועם סיום הקורס שובצו על כלי השייט השונים וביניהם סגן עידו קמחי המתגורר ברמת גן, חגג את יום הולדתו ה-21 יום לאחר סיום הקורס, אותו סיים במגמת אלקטרוניקה ושובץ בספינת הטילים אח”י מגן.

עידו קמחי בוגר בית הספר התיכון “בליך”, שם הרחיב את לימודיו במקצועות ביולוגיה ורובוטיקה. במהלך שנותיו במגמה, השתתף וזכה במקום הראשון בתחרות רובוטיקה לאחר שהרובוט שהוא וצוותו בנו יחד, עבר את מסלול המכשולים בתחרות בזמן הקצר והמהיר ביותר!

מעבר לשעות הלימודים, עידו שיחק במשך שלוש שנים כדורגל בקבוצת “ביתר רמת גן” ולקח חלק בתנועת “הצופים” מכיתה ד’ עד כיתה י’.
את ההכנה לצבא לקח עידו באופן רציני ומקצועי מאוד, ובמשך שנתיים, מגיל 16 עד גיל 18, התאמן במרכז ההכנה לצבא – “יובל עילם” 3 פעמים בשבוע. החוויה במרכז תרמה לו המון והשפיעה עליו. עידו מספר כי במסגרת ההכנה לצבא הוא שמע הרצאות רבות, סיפורים וחוויות ממפקדים לשעבר ודמויות ששירתו בתפקידים משמעותיים בצבא, הוא התאמן בים וביבשה ואף בשלב מסוים במרכז החליט לתרום מניסיונו ונשאר שעות נוספות על מנת לקחת חלק בהדרכה ואימון צעירים אחרים במרכז. “ב”יובל עילם”, עידו משתף, “פיתחתי את תחושת המסוגלות הנדרשת על מנת לצלוח את קורס החובלים”.
סגן עידו קמחי מגיע ממשפחה לוחמת! אביו שירת כלוחם בגולני ונלחם במלחמת לבנון השנייה ובאינתיפאדה השנייה ואמו שירתה גם היא בחטיבה, שם הכירו. סביו שירת כלוחם בחיל השריון ונלחם במלחמת יום כיפור ודודו ז”ל היה לוחם בסיירת מטכ”ל אשר קיבל צל”ש על פעולותיו ונפל במלחמת יום כיפור.
מאז ומתמיד שמע עידו חוויות ממשפחתו על שירותם הקרבי ובמרכז ההכנה לצבא למד ושמע על אירועים וסיפורים מפי מפקדים בכירים לשעבר, שיחד עם הרצון לשרת בתפקיד משמעותי ומשפיע המשלב לוחמה ופיקוד, גרמו לו להגיע להחלטה להתגייס לקורס החובלים.
עידו מספר על הקורס שמדובר בחוויה מאתגרת ולא פשוטה, אך משמעותית ביותר. בתחילה היה מורכב, עמוס ואינטנסיבי מאוד, ועם הזמן למד את המקום ואת המצב.
במהלך הקורס, לקח עידו חלק במבצע “שומר החומות” – אירועים בהם הבין לעומק את משמעות התפקיד והאחריות המוטלת עליו
פרט מיוחד ונוסף על עידו – הוא אחד מ – 16% קצינים שסיימו את הקורס ששמם עידו!
בעתיד, שואף עידו לעסוק כמנתח מוח אך כרגע מתמקד בקריירה הצבאית המשמעותית הצפויה לו, ואת החוויות בקורס והאתגרים שחווה בדרך הוא מסכם במסר “מה שלא עושים טוב עושים שוב”.
ב ה צ ל ח ה  לעידו ולכל סיימי הקורס !

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות העיר רמת גן פלוס​
אוקטובר 15, 2021

גינת אלי כהן המערבית זכתה לשיפוץ ושידרוג

חנה ספיר
אוקטובר 4, 2021

המטפלות במעונות היום המפוקחים שובתות – הילדים מוזמנים לספארי

חנה ספיר
אוקטובר 2, 2021

גאווה מקומית! עידו קמחי מרמת גן בין מסיימי קורס החובלים היוקרתי

חדשות העיר רמת גן פלוס פורסם: 27.9.2021 שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter שיתוף ב email אחרי שנתיים וארבעה חודשים של חוויות, אתגרים וקושי תמידי התקיים טקס סיום קורס חובלים 143 בבסיס […]
ספטמבר 25, 2021

תערוכת רכבי האספנות במסגרת אירוע סוף הקיץ של מועדון החמש

חדשות העיר רמת גן פלוס תערוכת רכבי האספנות במסגרת אירוע סוף הקיץ של מועדון החמש פורסם: 26.9.2021 שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter שיתוף ב email סיפור בצילומים – אהוד מנקוטה […]
ספטמבר 3, 2021

שתי תערוכות חדשות ומעניינות ביד לבנים ברמת גן

חנה ספיר
ספטמבר 1, 2021

אחד מכל 20 ילדים חלה בקורונה מבלי שהוא או הוריו ידעו

חדשות העיר רמת גן פלוס פורסם: 25.8.2021 שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter שיתוף ב email 2829 ילדים בני 3 ועד 12 נבדקו ברמת גן במבצע הארצי לבדיקות הסרולוגיות ומהם נמצאו […]
ספטמבר 1, 2021

הצצה ראשונה לאסיפת דיירים טיפוסית

הצצה ראשונה לאסיפת דיירים טיפוסית עורכת הדין רוית סיני אייל, הוא הבעלים של דירת 70 מ”ר בבית משותף טיפוסי ישן (משנות השישים) הכולל 7 דיירים.  הוא פנה אלי בבקשה לעזור לדיירי הבית המשותף בו הוא […]
אוגוסט 22, 2021

אלון ויינשטוק – ”למה אני לא שחקן כדורסל”

”למה אני לא שחקן כדורסל” שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter הקולנוען הדוקומנטרי אלון ויינשטוק יוצא לחקור מה מנע ממנו להגשים את חלום חייו – לככב ככדורסלן ידוע ומוביל. היוצר […]

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן