26/05/2024
26/05/2024
יום ראשון, 26 במאי 2024
עץ פיקוס קרס בשכונת בורוכוב בגבעתיים, אין נפגעים בנפש
01/09/2020
עורכת הדין רוית סיני – יצירת קשר
01/13/2020

גילי ויזל (משמאל) עם טלי רז בן ארי במירוץ ךמיליון

"ירדן אמרה לי: אמא, הכל בראש!"

גילי ויזל – אופטימית חסרת תקנה שרואה את החיים דרך משקפיים ורודים השתתפה ב'המירוץ למיליון' והגיעה למקום השישי יחד עם חברתה יזמית הנדל״ן ועורכת הדין טלי רז בן ארי, ועם חזרתה שינתה את חייה מן הקצה אל הקצה

ד"ר נגה רוזנפרב

צילום: איציק רובין

גילי ויזל מגבעתיים – אופטימית חסרת תקנה שרואה את החיים דרך משקפיים ורודים השתתפה ב'המירוץ למיליון' והגיעה למקום השישי יחד עם חברתה יזמית הנדל״ן ועורכת הדין טלי רז בן ארי, ועם חזרתה שינתה את חייה מן הקצה אל הקצה

נפגשנו לראיון בשעת בוקר בארקפה שהיה הומה ועמוס. גילי והגיעה מצוידת באנרגיות החיוביות הנפלאות שלה ותוך דקות מצאנו את עצמינו שקועות בשיחה כיפית על המירוץ בחיים.

גילי ויזל עם הבנות ירדן ועמית בטיול משותף

"אני מאלה שפוחדים מרכבות הרים… כששאלתי את ירדן איך היא התמודדה עם פחד הגבהים ומשימות האקסטרים היא אמרה לי: אמא, הכל בראש!"

גילי וטלי השתתפו בריאליטי "המירוץ למיליון" על משבצת 'הזוג המבוגר' והצליחו לגנוב את תשומת ליבם של הצופים בבית. לאורך כל הריאיון ניגשו אל גילי עשרות אנשים בכל הגילאים, ילדות, נערות, נשים מבוגרות וביקשו להצטלם איתה, לעשות סלפי ותוך כדי החמיאו לה על ההשתתפות שלה בתכנית: "הייתן מהממות", "רציתי שתזכו", איזה מקסימות הייתן", "עשיתן את התוכנית, כל הרייטינג בזכותכן ועוד ועוד…

גילי נולדה וגדלה בגבעתיים, היא למדה בבית הספר אמונים והמשיכה לתלם שם למדה הנהלת חשבונות. בהמשך שירתה כפקידת לשכה בחטיבה 7 בשריון ואחרי שחרורה החלה לעבוד בהנהלת חשבונות ב"ידיעות אחרונות". במשך 35 השנים שעבדה שם, הקימה את מחלקת הגבייה של העיתון וניהלה אותה בהצלחה.

למעשה, היא מעולם לא עזבה את אותו בניין מגורים שבו גרה בילדותה. היא ורועי, בעלה לשעבר, רכשו את הדירה בקומה מעל הוריה ושם גידלו יחד את שתי בנותיהם – עמית ויזל (27), גולשת גלים ומדריכת טיולי גלישה, וירדן ויזל (25), כוכבת רשת ודוגמנית, שבעצמה השתתפה ב"המירוץ למיליון" יחד עם אן זיוי.

"עם ההצלחה במשימות, התמלאתי אדרנלין ופשוט רציתי לנצח ולהמשיך עוד ועוד. גיליתי על עצמי המון דברים – גיליתי שיש בי כוחות שלא ידעתי על קיומם…"

שאלת השאלות – אז איך בעצם הגעת ל'המירוץ למיליון'?

"הכל התחיל כשירדן השתתפה במירוץ. כשהגעתי לצילומי המשפחות המברכות את המתמודדים, שחר מורד עורך התכנית אמר לי: 'אני רוצה אותך בתכנית הבאה'. אמרתי לו שאם הוא מתכוון לעשות את 'המרוץ למיליון' לגיל השלישי, אני באה… אבל ממש לא חשבתי להתמודד עם חבר'ה שהם בגיל של הבנות שלי. כשהגיע מועד הליהוקים והאודישנים החלו להתקשר אלי ולהפציר בי לבוא. המירוץ נראה לי תמיד משהו מטורף, בדיוק לאנרגיות שלי והחלטתי לקחת פסק זמן ממירוץ החיים ולהשתתף. אז החלה הדילמה – את מי אני לוקחת יחד איתי ובסופו של דבר החלטתי שאני עושה אותו עם טלי שהיא חברה של כבר 6 שנים שהתאימה לכך מכל הבחינות למרות שהייתי צריכה להפציר בה להתחיל להתאמן לפני שקיבלנו את התשובה הסופית שהתקבלנו. לי היה לי ברור שהתקבלנו" היא מחייכת.

מה היו ההכנות?

"הסתגרנו בכפר הים בסופשבוע וצפינו יחד בכל התכניות הקודמות, התחלנו לעשות אימוני כושר בכל יום בגן העיר, עם ברוך סרוסי – המאמן של נינט טייב ויהודה לוי. לטפס מדרגות, לקחתי שיעורים פרטיים בבריכת רמב"ם לשיפור סגנון השחייה ולהחלקה על גלגיליות ובמשך כל הזמן הזה, אסור היה לי לספר לאף אחד (חוץ מלרועי ולבנות) שאני יוצאת למירוץ וזו הייתה משימה קשה בפני עצמה כי אני אוהבת לדבר, לספר ולשתף…"

שבוע וחצי לפני היציאה להרפתקה, גילי ורועי, בעלה לשעבר, השתתפו בסדנה זוגית מתוך מטרה לנסות לגשר על הפערים שהלכו ונפערו ביניהם מסיבות שונות. הסדנה כשלה וגילי החליטה להיפרד מבעלה, אחרי 30 שנות נישואים. "תוך כדי בכי התקשרתי להפקה של התוכנית ואמרתי, 'מצטערת, אני לא יכולה לבוא. תנו לי שנה, אני אעשה כושר ואחזור בעונה הבאה'. אבל בהפקה לא ויתרו עלי ושכנעו אותי שדווקא כעת זה הזמן הכי נכון מבחינתי. אני מודה לכולם על זה, זו באמת הייתה ההחלטה הנכונה ואמרתי להם, 'קדימה, אני הולכת לעשות את זה!'. לאורך כל המירוץ טלי נתנה לי הרבה מאוד כוחות. אנחנו חברות טובות, היא אדם חזק ואכפתי והיא תמכה בי מאוד. אני מאמינה באלוהים ואני מאמינה שהוא שלח אותה אלי".

ידעתן שתהיו הכי מבוגרות?

"אני כל הזמן אמרתי לטלי שאם הביאו אותנו – אין סיכוי שלא יביאו עוד מבוגרים, שחר לא יעשה לי את זה. כשהגענו לשם וראינו את כל הצעירים, היינו בשוק כי לא היא ולא אני ספורטאיות. אנחנו לא כאלה ששוחות בכל בוקר וטלי בכלל מעשנת המון… האקשן במשימות שימש לה סוג של תחליף והיא הצליחה להתגבר על העישון. בהתחלה גם חשבנו שבתיקים אין כלום ושסתם רצים איתם בשביל הצילומים, אבל גילינו שיש בהם הכל.

עם ההצלחה במשימות, התמלאתי אדרנלין ופשוט רציתי לנצח ולהמשיך עוד ועוד. גיליתי על עצמי המון דברים – גיליתי שיש בי כוחות שלא ידעתי על קיומם, מעבר לכוחות הפיזיים גיליתי שיש לי גם כוחות מנטאליים. תביני, אני מאלה שפוחדים מרכבות הרים, אני לא מתחברת לספורט אקסטרים וכל חיי נמנעתי ממנו עד המירוץ. כששאלתי את ירדן איך היא התמודדה עם פחד הגבהים ומשימות האקסטרים היא אמרה לי: אמא, הכל בראש! פשוט לא הייתה לי ברירה! אין לי מושג איך, אבל הגענו ועשינו. כל מה שעברתי החזיר אותי לכאן בתחושה שהשמים הם הגבול."

מה היה האתגר הכי קשה במירוץ?

"את לא תאמיני אבל המשימה הראשונה על הקורה הייתה לי האתגר הכי קשה, הייתי בטוחה שאנחנו הולכות להיות מודחות. גם כי זו הייתה המשימה הראשונה, משימה שנעשתה בגובה רב וגם כי טלי התעקשה לשים לי את היתדות עם מרווחים גדולים, לא הצלחתי לעלות ולקח לי המון זמן לשכנע אותה לצמצם אותם. אבל כשעמדתי למעלה וראיתי את הנוף – את כל ירושלים פרושה לפני ממעוף הציפור – התרגשתי מאוד והתמלאתי באנרגיות טובות."

מה גרם לך לנחת רוח במירוץ?

"ההדחה של הזוג האדום – עדן ואביעד. מתחילת המירוץ הם היו הזוג החזק וידענו שהם מועמדים לנצח. ביום שהם הודחו ואנחנו נשארנו הרגשתי שהכול אפשרי. הדחנו את הזוג הכי חזק והייתי בהיי של החיים. הם יודעים שכך הרגשתי ואמרתי להם את זה."

"כרגע אני נמצאת בתחילת דרכי כאשת יחסי ציבור ומיתוג בתחום הלייף סטייל. אני מאוד אוהבת את זה וזה ממלא לי את המצברים, אני במסע אל תוך עצמי ואני נהנית מכל רגע…"

המרוץ הסתיים ובקרוב ישקע אבק הכוכבים, מה הלאה, מה גורם לך לצאת מהמיטה בבוקר?

"לפני שנים כאשר עבדתי ב'ידיעות אחרונות' למדתי יחסי ציבור. כעת, לקחתי אצל ברק רום שיעורים פרטיים בתחום ועשיתי אצלו סטאז' וכרגע אני נמצאת בתחילת דרכי כאשת יחסי ציבור ומיתוג בתחום הלייף סטייל. אני מאוד אוהבת את זה וזה ממלא לי את המצברים, אני במסע אל תוך עצמי ואני נהנית מכל רגע. לאחרונה קיבלתי אפילו הצעה ממחלקת הפרומואים ברשת לעסוק בדיבוב ואני הולכת ללמוד דיבוב. בין לבין אני נורא נהנית מחשבון האינסטגרם שלי, אני עושה 'סטורי' ומעלה תמונות, נהנית מהתגובות של העוקבים שמספרם עלה ללמעלה מ-26,000."

כאשה חזקה ועצמאית, איזו אשה מהווה השראה עבורך?

"אני בוחרת במרים פרץ כאשה מעוררת השראה שלמרות החיים הלא פשוטים שעברה ולמרות הכאב והיגון – בחרה להמשיך קדימה, לצמוח ולתרום לחברה הישראלית."

גבעתיים בשבילך?

"גבעתיים בשבילי היא נוף ילדותי, העיר שבה למדתי, העיר שעיצבה את אישיותי ונתנה לי פרספקטיבה לחיים."


הקליקו לאתר המירוץ למיליון

הכתבה פורסמה במגזין 63

למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן