16/04/2024
16/04/2024
יום שלישי, 16 באפריל 2024
סוויטות אספרנסה בחד נס – אירוח מפנק לזוגות וקבוצות
05/20/2018
פרגולות פתרון מושלם עבור פנטהאוז, דירת גג, מרפסת וגינה 
05/21/2018

שימוש יתר בסמארטפון או טאבלט יכול לגרום לעיוורון? האם עיניך מוגנות?

שימוש יתר בסמארטפון או טאבלט יכול לגרום לעיוורון?

האם עיניך מוגנות?

מהפכת הסמארטפונים שינתה את חיינו לחלוטין. היא מאפשרת לנו לתקשר על ידי מסרונים ודואר אלקטרוני מכל מקום ביקום, לנווט בקלות ולהישאר זמינים כל הזמן. אך איך היא משפיעה על הראייה שלנו?

אביב בריל

החידושים הללו שינו את צרכי הראייה של המטופלים. מכשירים דיגיטליים כבשו את העולם בקצב מסחרר והפכו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, אך בחלק ניכר מהמקרים מערכת הראייה שלנו איננה מתאימה לכך ואיננה מתפקדת כראוי. מטופלים המגיעים אלי לבדיקה מתלוננים על קושי בקריאת מיילים ושימוש באפליקציות ניווט.
הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכאשר רוצים להתמקד במסך קטן לאורך זמן מופעל עומס על מערכת הראייה ולעתים רבות נגרמים תופעות אסטנופיות כמו כאבי ראש וצריבות עיניים.
חברת "צייס" הגרמנית מתמחה בפתרונות ראייה מתקדמים וציוד רפואי מציעה עדשות דיגיטליות שמטרתן להפחית באופן ניכר את העומס על מערכת שרירי העיניים וליצור מיקוד לראיה מקרוב, על ידי שינוי המרשם באזורים שונים בעדשה.
כדוגמא לכך הוא מטופל שסבל מספר חודשים מכאבי ראש, ולאחר בדיקת עיניים  מקיפה הותאמו לו העדשות הנ"ל. המטופל הסתגל לעדשות במהירות, חש הקלה ניכרת בכאבי הראש, ותיאר כי הצליח לעבוד יותר זמן במהלך היום, כמו כן דיווח על הקלה בתחושת העייפות בסוף היום.
העדשה נותנת פתרון מהיר וקל לבני גיל 40-50 אשר זקוקים לתיקון ראייה לקרוב. בעבר, מטופל בטווח הגילאים הזה, היה רוכש משקפי קריאה. כיום פתרון זה אינו מספיק. האנשים רוצים לראות את הדרך וגם את מסך הסמארטפון בו זמנית – עדשות הדיגיטל מאפשרות זאת ובנוסף ניתן אף לראות את לוח השעונים, הדיבורית, הוראות הניווט וכדומה. כל זאת לעומת משקפי קריאה רגילים אשר מיועדים לטווחים מסוימים בלבד.
העדשה מומלצת גם למטופלים אשר עברו ניתוח רפרקציה להסרת משקפיים, הגיעו לגיל 40 פלוס, וזקוקים לעזרה אופטית מקרוב. עדשה זו מפחיתה את העומס מהשריר הציליארי, שזהו השריר שתפקידו לאפשר לנו להתמקד בראייה מקרוב. ככה ניתן לקרוא בקלות ללא מאמץ.
שימוש נוסף בעדשה הינו : .MIOPIA CONTROL בקרב מרכיבי העדשות "צייס דיגיטל" בגיל ההתבגרות, העלייה במקרי קוצר הראיה הייתה נמוכה לעומת התקופה שבה השתמשו בעדשה חד מוקדית רגילה.
הקדמה הטכנולוגית של מכשירי הסמארטפון שיפרו באופן ניכר את איכות חיינו, אך מנגד עוררה בעיות חדשות שעלינו להתמודד איתן. הדרך להתמודד איתן בצורה אופטימלית מתבססת על משולש הזהב: אופטומטריסט מקצועי ומוסמך, עדשות טובות ומתקדמות וציוד אבחון מהמתקדמים בעולם.

הכותב, אביב בריל, הינו אופומטריסט מומחה B.s.c , חבר במועצת האופטומטריסטים הארצית ומנהל את החנות המשפחתית "אופטיקה בריל"

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן