15/06/2024
15/06/2024
שבת, 15 ביוני 2024
מחיר הקיטנות העירוניות ברמת גן ישארו ללא שינוי
06/04/2019
שאלות ותשובות בנושא תמ"א 38 ופינוי בינוי בהתייחס לתיקונים החדשים בחוק
06/04/2019

עומדים לפני ניתוח קטרקט? חשוב לדעת איך אנחנו רואים

עומדים לפני ניתוח קטרקט? חשוב לדעת איך אנחנו רואים

קרני האור עוברות שינוי זווית אופטי על ידי העדשה שנמצאת בתוך העין שלנו. ככל שאנו מתבגרים עדשה זו קולטת קרינת UV ומשנה את הגוון שלה עד שהופכת ללא צלולה. "קטרקט", או ירוד בעברית, זו עכירות של עדשת העין, הפיכתה של העדשה ללא צלולה כאמור.

כאשר אנו לא רואים טוב ולא ניתן לשפר את הראייה על ידי משקפיים הפתרון לרוב הוא ניתוח "קטרקט": לאחר בדיקות מקיפות אצל רופא עיניים מומחה, במידת הצורך הרופא ימליץ על הפתרון: ניתוח "קטרקט" שבמהלכו מסירים את העדשה הטבעית ומשתילים עדשה מלאכותית שקופה וצלולה. חשוב מאוד לבחור רופא מומחה בתחום כדי להגיע לתוצאה מיטבית שהיא ראייה אופטימלית לפי צרכי המנותח.

לפני הניתוח עורך הרופא המנתח מספר בדיקות חשובות ומברר עם המנותח מה הם צרכי הראייה שלו. למשל, נהג מקצועי רוצה לראות טוב לאחר הניתוח ללא משקפיים למרחק. לעומתו איש מחשבים מעוניין לרוב לראות את מסך המחשב ללא משקפיים וניתן על ידי תכנון נכון לבצע זאת עבור המנותח. לאחרונה, החלו לבצע השתלות של עדשות מדור חדש, עדשות מולטי פוקל. בשונה ממשקפי מולטי פוקל שלהם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים, בעדשות מולטי פוקל המצב שונה. הסיבה היא שהעין זזה יחד עם העדשה המושתלת, עובדה אשר מאוד מקשה על המשתמש לראות בצורה אופטימלית לכל מרחבי הראייה. ניתוח זה אינו מתאים לכל המטופלים ורבים דיווחו שחזרו להרכיב משקפיים.

גם אם יש "קטרקט" בשתי העיניים הרופאים מנתחים ראשית עין אחת ורק לאחר כחודש את העין השנייה. הסיבה הינה לשלול מצב של זיהום שעובר מעין לעין או אי הצלחת הניתוח הראשון.

מחירי הניתוחים מאוד מגוונים. ניתן לעבור את הניתוח אצל רופאי קופות החולים כמעט ללא עלות. לעיתים יש להוסיף כסף עבור עדשת השתלה יותר מתקדמת (5,000-8,000 ₪ לעין). ניתוח פרטי נע בין 10,000 ₪ עד 16,000 ₪ לכל עין, תלוי במנתח וטכנולוגיית הניתוח (חיתוך לייזר יותר מדויק ועולה יותר).

מומלץ! שמרו כתבה זו לעת הצורך

הכותב אביב בריל, הינו אופטומטריסט ותיק, בוחן אופטומטריסטים בבחינה המעשית טרם קבלת רישיון מטעם משרד הבריאות ומומחה בטיפול בקרינה כחולה. ניתן לקבל תשובות לשאלות בטלפון 037315056 או להגיע לאבחון ראייה ללא תשלום באופטיקה בריל

* כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן