22/07/2024
22/07/2024
יום שני, 22 ביולי 2024
האוכלוסיה הדרוזית בישראל
04/17/2019
רמת-גן חוגגת עצמאות בחמישה מוקדים
04/22/2019

כ-200 ניצולי שואה לא נשארו לבד והשתתפו בסעודת חג פסח

כ-200 ניצולי שואה לא נשארו לבד והשתתפו בסעודת חג פסח

ביום שלישי (ה-16.4.19) נערכה ארוחה חגיגית לכבוד חג הפסח ומתנדבים רבים הרימו כוסית, שרו ורקדו עם ניצולי השואה שהתרגשו עד דמעות. ראש העיר, רן קוניק, נכח באירוע: "נפלא לראות אנשים צעירים לוקחים חלק כה פעיל ואנרגטי בהפקת אירוע כה חשוב, אני מודה לאלעד שושן ולמיזם אורחי הכבוד שראו לנכון לשלב את תושבי וניצולי העיר גבעתיים בפעילות המבורכת שלהם." אלעד שושן, מייסד ”אורחי הכבוד" ופעיל בקהילת Roi: בליל הסדר הקרוב, כאשר נתכנס יחדיו בארוחות החג, נזכור כולם את המשמעות המיוחדת שאתם מעניקים לנו ואת ההשראה על כל מה שעברתם וכל מה שבניתם בזמן כה קצר."

האירוע נערך במסגרת פרויקט ״אורחי הכבוד״ (סעודות חג לניצולי שואה). כ-200 ניצולי שואה ו-50 מתנדבים נכחו באירוע שנערך ב"משען" בגבעתיים.

אלעד שושן, מייסד ”אורחי הכבוד" ופעיל בקהילת Roi: ״אירוע אורחי הכבוד היה מיוחד במיוחד אמש עקב הנוכחות הגבוהה של ניצולי שואה (למעלה מ-200) יחד עם כל עשרות המתנדבים שלקחו חלק חשוב מאוד בקיום האירוע. במהלך האירוע הגיע ראש העיר מלווה עם חברי מועצת העיר וזה היה מחזה נפלא לראות את הקשר האישי שנרקם בינם לבין הניצולים וזו בהחלט חוויה שהעשירה והנעימה את זמנם.

האירוע היה מרגש במיוחד עקב הנכונות של כל כך הרבה אנשים לתרום, החל מזמנם דרך האוכל הטעים ועד מתנות לחג. כל האירוע הוא תרומה והוקרה לאורחי הכבוד שלנו – הניצולים, ובתקווה שיהיה להם חג פסח שמח ומשמח. סעודות החג מתקיימות ב-4 מועדים בשנה: ראש השנה, חנוכה, פסח ושבועות. האירוע עצמו הוא בעצם החיבור הראשון ובהחלט לא האחרון לניצול, שכן הקשר ההדוק ביניהם ממשיך לאחר האירוע למפגשים מרגשים נוספים ונוצרת ידידות נפלאה בין מאות ניצולים ומתנדבים לאורך השנים.

עד כה לקחו חלק ב׳אורחי הכבוד׳ יותר מ-1000 מתנדבים ו-3000 ניצולי שואה. הפרויקט כיום נמצא במקומות שונים בארץ ובעולם ואני מזמין כל אחד ואחת שרוצים לקיים אירוע כזה ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק של ׳אורחי הכבוד׳. כל האירועים הם בהתנדבות מלאה.״

קרדיט תמונות: אורחי הכבוד

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן