30/11/2023
30/11/2023
יום חמישי, 30 בנובמבר 2023
מתגלגלים

קדילאק אסקלייד - האס האמריקאי

מבחן הדרכים ל"ספינת הפאר" של ג'נרל מוטורס

כתב וצילם: ירון הולנדר

ספטמבר 2023

בכל ביקור ביבשת המוזהבת, הסתכלתי בהערצה על האוניות הגדולות, המתאימות ככפפה לארץ הענקית הזאת. כאשר חנייה היא בעיה זניחה, מחירי דלק זולים והמרחקים גדולים, טוב שיש עם מה לשייט בנינוחות.

בגילי המתקדם ישנם רכבים ספורים המעוררים את דמיוני מסיבות שונות: יכולות שטח קיצוניות, מנוע עוצמתי, מחיר מופרע ומוגזם, או כאלו ששמם לבד לוקח אותי אל מחוזות אחרים.

כשהגעתי לאולם התצוגה החדש של UMI בהרצליה עמדה לפני נבחרת שלמה של נציגים אמריקאיים וביניהם הקדילאק אסקלייד הגדול המשודרג. לפי מידותיו – 5.38 באורך, שני מטר רוחב ו-1.94 בגובה (לפני הגבהה), ברור כי מדובר כאן בנכס נדל"ני מתנייד.

ולחשוב שיש אנשים בעולם שמתגוררים בבית קטן מזה, ועכשיו לך תמצא חניה בגבעתיים לרכב המגודל הזה.

ומה זה הדבר הזה? אומר כל מי שרואה אותו מבחוץ, מתקרב, בודק וממשש, ואז משנפתחת הדלת (הקדמית, האחורית או זו של תא המטען), אתה חוזר ואומר את אותו הדבר פעם אחר פעם. רשימת התוספות והאבזור ארוכה כמו אורכו הפיזי, וממלאת את כל שלושת אלפי הליטרים פלוס, של נפחו.

מהחניון אני יוצא לאט לאט, מנסה ללמוד ולהכיר את הרכב בתנועה. ברור כי מי ששם מיליון שקלים על כלי רכב זכאי לקבל את הטוב ביותר.

"האסקלייד מצדו מביא גם נוחות יוצאת דופן, ולמרות שיש כאן מצב אוטומטי שהרכב מחליט איזו הנעה טובה יותר, ניתן גם לבחור הנעה על 2 גלגלים או על ארבעתם גם יחד. [...] רשימת התוספות והאבזור ארוכה כמו אורכו הפיזי, וממלאת את כל שלושת אלפי הליטרים פלוס, של נפחו"

האסקלייד הפליג בשקט לדרכו

על הכביש המהיר אין צורך בשמונה צילינדרים, קבעו המהנדסים שבנו את הרכב הזה, אפשר אפילו לנתק שישה מהם ועדיין האסקלייד יפליג בשקט לדרכו, אבל אם לרגע, יזוז איזה וריד במוחו של הנהג, שישלח פקודה למוח, שיפעיל את רגל ימין, או אז ישמע ממעמקי חרטום הספינה קול רעם עמוק שאי אפשר לטעות בו, ומנוע וי 8 אשר ניפחו 6200 סמ"ק, ישאג שאגה שלא שומעים כמותה במרחבי הסוואנה האספלטית, והספינה תפתח מבער שיזיז את 2.6 הטון של הטנק האמריקאי.

בין שני המושבים הקדמיים יש תא אכסון גדול עם אפשרות קירור. "תא מקורר" קוראים לזה במפרט הרכב, אבל, כל מי שאוהב שיש לו שתיה קרה, ממש קרה, במהלך טיול או נסיעה ארוכה, שידע כי באסקלייד חשבו בדיוק עליו, וכזה הוא המקרר. (בין 5 מעלות למינוס 5).

יושבי השורה השנייה נהנים ממסכים אישיים אותם הם יכולים לחבר בכבל מיוחד (מסופק עם הרכב) שמשקף את מכשיר הטלפון על המסך הגדול, במקום לבהות במסך הטלפון הקטן. שני המסכים יכולים לראות את אותו טלפון או לחבר כל מכשיר למסך נפרד.

"הנהג, שיפעיל את רגל ימין, ישמע ממעמקי חרטום הספינה קול רעם עמוק שאי אפשר לטעות בו, ומנוע וי 8 אשר ניפחו 6200 סמ"ק, ישאג שאגה שלא שומעים כמותה במרחבי הסוואנה האספלטית, והספינה תפתח מבער שיזיז את 2.6 הטון של הטנק האמריקאי"

יצאנו לחפש הרפתקאות שיתאימו למוביל

על מנת להגיע ליעד הנבחר נסעתי על כביש 99 העולה לרמת הגולן, בפניה למצפה גולני (תל פאח'ר) פניתי ימינה ועל ציר הנפט שנמתח כסרגל נסענו עד שנפתחת בגדר פנייה שמאלה.

כאן הדרך כבר הופכת קשה יותר לעבירות ונדרש רכב גבוה, קשוח וחזק. האסקלייד מצדו מביא גם נוחות יוצאת דופן, ולמרות שיש כאן מצב אוטומטי שהרכב מחליט איזו הנעה טובה יותר, ניתן גם לבחור הנעה על 2 גלגלים או על ארבעתם גם יחד.

השביל מוביל אל שרידיו של כפר סורי, שבתחתית הערוץ הצמוד לכפר נמצא מעיין בשם עין פית – נקודת חמד בשיפולי רמת הגולן, בלב שרידי כפר עלווי שנכבש במלחמת ששת הימים.

השארנו את הקדילאק בחניה בין בתי הכפר וירדנו רגלית אל הערוץ. המעיין עצמו קטנטן ולא משכנע טבילה, אבל מכיוון ולא הייתי כאן מעולם אני שמח על חדוות הגילוי.

משם כיוונתי את האסקלייד להעפיל את מג'דל שאמס, ומשם אל ברכת רם. כאן ועכשיו אפשר להתחיל לסכם את החוויה הגדולה. והפעם אתייחס בכמה מילים על "החריגים" (אלו שלא מדברים עליהם באופן רגיל אבל חייבים לומר עליהם משהו).

מערכת סיוע בחניה – עם הגודל המפלצתי הזה המערכת השחילה את המפלץ ביעילות בעדינות ובקלילות אל מקום החניה המיועד, כפי שלא נתקלתי כדוגמתה באף רכב, גם כאלו שעולים הרבה יותר.

רמקולים – 36 הרמקולים המפוזרים בחלל העצום, מייצרים חוויה מטורפת! כאשר בוחרים במוזיקה צלולה חלקיקי הסאונד מתפזרים לתדרים וערוצים שממש לא מחייבת נסיעה לשום מקום, אלא למצוא מקום נעים, מתחת לאיזה עץ גדול, או חוף אגם, ופשוט לצלול לתוך הצלילים. בין השורות מותקנים מיקרופונים המאפשרים שיחה שקטה, וגם זה שיבחר לשבת בשורה השלישית יוכל לנהל שיחה נינוחה עם דרי השורה הקדמית. ביזארי על גבול הבלתי אפשרי.

למי מתאים לרכוש את הקדילאק אסקלייד?

ברור שדרישת הסף היא זה שיתרת הזכות שלו בבנק מאשרת לו את הרכישה ואת ההוצאות הנלוות המתבקשות, כמו ביטוח, ותחנת דלק שנותנת מחירי מבצע.

בנוסף, כדאי מאד שלרוכש המאושר תהיה חנייה מתאימה, כי כאמור, לא פשוט ולא מובן, וגם שהצורך היומי שלו דורש שימושיות כזאת, הבאה לידי ביטוי בגמיאת מרחקים בנוחות מקסימלית.

בלב שלם אני יכול לומר כי מי שיכול ורוצה, אני אתו בהחלטתו, כי אם כבר מחליטים לא להיות הגיוניים, הכי הגיוני זה לעשות את זה בגדול, ואם בגדול, אז הכי גדול.

ואם מישהו עוד מנסה לבנות תיאוריות פסיכולוגיות שיתאימו לאמונתו, אני מציע לו להזמין נסיעת מבחן שתעשה לו חישוב מסלול מחדש, בעיקר למצוא את הדרך למימון העונג הזה, כי מה זה הדבר הזה אם לא האושר המושלם?

קדילאק אסקלייד

רמת גימור PREMIUM LUXURY PLATINUM

מנוע 6.2 ל'.

הספק 420 כ"ס.

מומנט 63.6 קג"מ.

צריכת דלק (במבחן) 1:6.5 ק"מ/ל'.

מחיר 955,051 ₪ (כולל אגרה).

לאתר היצרן, הקליקו כאן

……………………………………

יש לכם שאלות או הבהרות לכותב ירון הולנדר? הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס' 110
מבחני דרך

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד »

THAT’S THE WEY – I LIKE IT

WEY! ללא הילה ותהילה, וללא מוניטין רב שנים של מותג וותיק, עלה ארצה המותג היוקרתי ווי מבית גרייט וול מוטורס – אחת משלושת היצרניות הגדולות בסין

קראו עוד »

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

המגזינים

היו מעודכנים וקבלו את הכתבות והטורים הכי מעניינים

החדשות והחידושים, הכתבות והטורים הכי מעניינים

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן