22/04/2024
22/04/2024
יום שני, 22 באפריל 2024
מתגלגלים

קדילאק אסקלייד - האס האמריקאי

מבחן הדרכים ל"ספינת הפאר" של ג'נרל מוטורס

כתב וצילם: ירון הולנדר

ספטמבר 2023

בכל ביקור ביבשת המוזהבת, הסתכלתי בהערצה על האוניות הגדולות, המתאימות ככפפה לארץ הענקית הזאת. כאשר חנייה היא בעיה זניחה, מחירי דלק זולים והמרחקים גדולים, טוב שיש עם מה לשייט בנינוחות.

בגילי המתקדם ישנם רכבים ספורים המעוררים את דמיוני מסיבות שונות: יכולות שטח קיצוניות, מנוע עוצמתי, מחיר מופרע ומוגזם, או כאלו ששמם לבד לוקח אותי אל מחוזות אחרים.

כשהגעתי לאולם התצוגה החדש של UMI בהרצליה עמדה לפני נבחרת שלמה של נציגים אמריקאיים וביניהם הקדילאק אסקלייד הגדול המשודרג. לפי מידותיו – 5.38 באורך, שני מטר רוחב ו-1.94 בגובה (לפני הגבהה), ברור כי מדובר כאן בנכס נדל"ני מתנייד.

ולחשוב שיש אנשים בעולם שמתגוררים בבית קטן מזה, ועכשיו לך תמצא חניה בגבעתיים לרכב המגודל הזה.

ומה זה הדבר הזה? אומר כל מי שרואה אותו מבחוץ, מתקרב, בודק וממשש, ואז משנפתחת הדלת (הקדמית, האחורית או זו של תא המטען), אתה חוזר ואומר את אותו הדבר פעם אחר פעם. רשימת התוספות והאבזור ארוכה כמו אורכו הפיזי, וממלאת את כל שלושת אלפי הליטרים פלוס, של נפחו.

מהחניון אני יוצא לאט לאט, מנסה ללמוד ולהכיר את הרכב בתנועה. ברור כי מי ששם מיליון שקלים על כלי רכב זכאי לקבל את הטוב ביותר.

"האסקלייד מצדו מביא גם נוחות יוצאת דופן, ולמרות שיש כאן מצב אוטומטי שהרכב מחליט איזו הנעה טובה יותר, ניתן גם לבחור הנעה על 2 גלגלים או על ארבעתם גם יחד. [...] רשימת התוספות והאבזור ארוכה כמו אורכו הפיזי, וממלאת את כל שלושת אלפי הליטרים פלוס, של נפחו"

האסקלייד הפליג בשקט לדרכו

על הכביש המהיר אין צורך בשמונה צילינדרים, קבעו המהנדסים שבנו את הרכב הזה, אפשר אפילו לנתק שישה מהם ועדיין האסקלייד יפליג בשקט לדרכו, אבל אם לרגע, יזוז איזה וריד במוחו של הנהג, שישלח פקודה למוח, שיפעיל את רגל ימין, או אז ישמע ממעמקי חרטום הספינה קול רעם עמוק שאי אפשר לטעות בו, ומנוע וי 8 אשר ניפחו 6200 סמ"ק, ישאג שאגה שלא שומעים כמותה במרחבי הסוואנה האספלטית, והספינה תפתח מבער שיזיז את 2.6 הטון של הטנק האמריקאי.

בין שני המושבים הקדמיים יש תא אכסון גדול עם אפשרות קירור. "תא מקורר" קוראים לזה במפרט הרכב, אבל, כל מי שאוהב שיש לו שתיה קרה, ממש קרה, במהלך טיול או נסיעה ארוכה, שידע כי באסקלייד חשבו בדיוק עליו, וכזה הוא המקרר. (בין 5 מעלות למינוס 5).

יושבי השורה השנייה נהנים ממסכים אישיים אותם הם יכולים לחבר בכבל מיוחד (מסופק עם הרכב) שמשקף את מכשיר הטלפון על המסך הגדול, במקום לבהות במסך הטלפון הקטן. שני המסכים יכולים לראות את אותו טלפון או לחבר כל מכשיר למסך נפרד.

"הנהג, שיפעיל את רגל ימין, ישמע ממעמקי חרטום הספינה קול רעם עמוק שאי אפשר לטעות בו, ומנוע וי 8 אשר ניפחו 6200 סמ"ק, ישאג שאגה שלא שומעים כמותה במרחבי הסוואנה האספלטית, והספינה תפתח מבער שיזיז את 2.6 הטון של הטנק האמריקאי"

יצאנו לחפש הרפתקאות שיתאימו למוביל

על מנת להגיע ליעד הנבחר נסעתי על כביש 99 העולה לרמת הגולן, בפניה למצפה גולני (תל פאח'ר) פניתי ימינה ועל ציר הנפט שנמתח כסרגל נסענו עד שנפתחת בגדר פנייה שמאלה.

כאן הדרך כבר הופכת קשה יותר לעבירות ונדרש רכב גבוה, קשוח וחזק. האסקלייד מצדו מביא גם נוחות יוצאת דופן, ולמרות שיש כאן מצב אוטומטי שהרכב מחליט איזו הנעה טובה יותר, ניתן גם לבחור הנעה על 2 גלגלים או על ארבעתם גם יחד.

השביל מוביל אל שרידיו של כפר סורי, שבתחתית הערוץ הצמוד לכפר נמצא מעיין בשם עין פית – נקודת חמד בשיפולי רמת הגולן, בלב שרידי כפר עלווי שנכבש במלחמת ששת הימים.

השארנו את הקדילאק בחניה בין בתי הכפר וירדנו רגלית אל הערוץ. המעיין עצמו קטנטן ולא משכנע טבילה, אבל מכיוון ולא הייתי כאן מעולם אני שמח על חדוות הגילוי.

משם כיוונתי את האסקלייד להעפיל את מג'דל שאמס, ומשם אל ברכת רם. כאן ועכשיו אפשר להתחיל לסכם את החוויה הגדולה. והפעם אתייחס בכמה מילים על "החריגים" (אלו שלא מדברים עליהם באופן רגיל אבל חייבים לומר עליהם משהו).

מערכת סיוע בחניה – עם הגודל המפלצתי הזה המערכת השחילה את המפלץ ביעילות בעדינות ובקלילות אל מקום החניה המיועד, כפי שלא נתקלתי כדוגמתה באף רכב, גם כאלו שעולים הרבה יותר.

רמקולים – 36 הרמקולים המפוזרים בחלל העצום, מייצרים חוויה מטורפת! כאשר בוחרים במוזיקה צלולה חלקיקי הסאונד מתפזרים לתדרים וערוצים שממש לא מחייבת נסיעה לשום מקום, אלא למצוא מקום נעים, מתחת לאיזה עץ גדול, או חוף אגם, ופשוט לצלול לתוך הצלילים. בין השורות מותקנים מיקרופונים המאפשרים שיחה שקטה, וגם זה שיבחר לשבת בשורה השלישית יוכל לנהל שיחה נינוחה עם דרי השורה הקדמית. ביזארי על גבול הבלתי אפשרי.

למי מתאים לרכוש את הקדילאק אסקלייד?

ברור שדרישת הסף היא זה שיתרת הזכות שלו בבנק מאשרת לו את הרכישה ואת ההוצאות הנלוות המתבקשות, כמו ביטוח, ותחנת דלק שנותנת מחירי מבצע.

בנוסף, כדאי מאד שלרוכש המאושר תהיה חנייה מתאימה, כי כאמור, לא פשוט ולא מובן, וגם שהצורך היומי שלו דורש שימושיות כזאת, הבאה לידי ביטוי בגמיאת מרחקים בנוחות מקסימלית.

בלב שלם אני יכול לומר כי מי שיכול ורוצה, אני אתו בהחלטתו, כי אם כבר מחליטים לא להיות הגיוניים, הכי הגיוני זה לעשות את זה בגדול, ואם בגדול, אז הכי גדול.

ואם מישהו עוד מנסה לבנות תיאוריות פסיכולוגיות שיתאימו לאמונתו, אני מציע לו להזמין נסיעת מבחן שתעשה לו חישוב מסלול מחדש, בעיקר למצוא את הדרך למימון העונג הזה, כי מה זה הדבר הזה אם לא האושר המושלם?

קדילאק אסקלייד

רמת גימור PREMIUM LUXURY PLATINUM

מנוע 6.2 ל'.

הספק 420 כ"ס.

מומנט 63.6 קג"מ.

צריכת דלק (במבחן) 1:6.5 ק"מ/ל'.

מחיר 955,051 ₪ (כולל אגרה).

לאתר היצרן, הקליקו כאן

……………………………………

יש לכם שאלות או הבהרות לכותב ירון הולנדר? הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס' 110
מבחני דרך

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד »

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

המגזינים

היו מעודכנים וקבלו את הכתבות והטורים הכי מעניינים

החדשות והחידושים, הכתבות והטורים הכי מעניינים

אל תפספסו הכתבות האהובות
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות
, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן