18/05/2024
18/05/2024
שבת, 18 במאי 2024
מענקים ומלגות בסך 370,000 ₪ חולקו לספורטאים המצטיינים ברמת גן
02/06/2020
מגזין 64
02/14/2020

 האיילון מאסק הבא יהיה מגבעתיים?

המאיץ המדעי  Hack into Space תחרות בינלאומית ליוזמות חלל

  Hack into Space 2020 – המאיץ המדעי, תחרות אמריקאית ישראלית לתלמידי תיכון הלומדים להקים סטארט-אפ חלל.

שלב הגמר יתקיים במאי הקרוב במכון המחקר "איימס" של נאס"א ארה"ב, שאף מלווים את התוכנית הייחודית הזו מקרוב

השלב הראשון של התחרות הבינלאומית התקיים בסוף ינואר בתיאטרון גבעתיים

במסגרת התחרות יעלו תלמידי המאיץ משלושה בתי ספר בישראל, תיכון "קלעי", תיכון "שמעון בן צבי" וכפר הנוער "כנות", בקבוצות ויציגו את נאום המכירות שלהם "פיץ'" באנגלית ליוזמות אותם הגו ולמדו להציג בתחום החלל. בין היוזמות שיוצגו מחר: מערכת המסווגת גלים סיסמיים אשר מתקבלים ממאדים ולומדת באמצעות בינה מלאכותית להבחין בין רעש מאדים, מטאוריט או פיצוץ מבוקר, צנתר מיוחד לטיפול מנע בבעיות של פקקת עורקים בחלל או על הירח, תא וידוי הפועל באמצעות בינה מלאכותית כטיפול פסיכולוגי משלים לאסטרונאוטים במשימות ארוכות, מעבדה ניידת אוטומטית לגידול צמחים על מאדים, חולצה לטיפול בזרימת הדם בחלל, מערכת תקשורת מהירה מבוססת לייזר ומתקן מיוחד המפיק חמצן מפחמן דו חמצני באמצעות עובש.

לתלמידים יוענקו 6 דקות בלבד להציג את הרעיונות אל מול צוות שופטים בינלאומי הכולל גם את המדען הראשי של נאס"א איימס, ד"ר ג'ייקוב כהן המלווה את התוכנית מקרוב, ראש המחלקה למדיניות ציבורית בשגרירות ארה"ב, מר טרי דוידסון, סגן חברת ספייס פלורידה, מר טוני גנון, המתמחים ביזמות בתחום החלל, ד"ר דיאנה לאופר המנהלת המדעית של מצפה הכוכבים גבעתיים והגב' גילה לאמי, המפקחת על המדעים במחוז תל אביב במשרד החינוך. ברכה מצולמת מיוחדת נשלחה לתלמידים מאליסה קרסון, צעירה אמריקאית ואסטרונאוטית מתלמדת הנערכת למסע למאדים בשנת 2034.

האירוע יועבר בשידור חי לארה"ב, שם יצפו בו השותפים לתכנית: רשת בתי הספר iLEAD  ותיכון סנט פרנסיס אשר קיימו גם הם תחרות מקבילה לבחירת יוזמות חלל.

בהמשך, תלמידי המאיץ משתי המדינות יעבדו יחד על היוזמות שיבחרו על ידי צוות השופטים וילמדו לפתח אותם בכלים עסקיים, להעמיק את עבודת המחקר ולעבוד עם כלים דיגיטליים להכנת מודלים בתלת מימד ועוד. שלב התחרות הסופי יתקיים במאי בנאס"א איימס -ארה"ב.

תכנית המאיץ המדעי, פותחה על ידי היזמת, ורד כהן ברזילי בשיתוף עם iLEAD היא נתמכת על ידי: עיריית גבעתיים במסגרת התוכנית העירונית "גבעתיים עיר חלל", השגרירות האמריקאית בישראל ומשרד המדע (סל מדע). היא פועלת בעיר זו השנה השלישית ומכשירה את דור המחר לעבודה בשוק העבודה המתפתח של החלל החדש (new space ) הנמצא בזינוק משמעותי בשנים האחרות. התלמידים זוכים גם לקבל את סל המיומנויות של המאה ה-21 לפי הOECD  

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן