18/05/2024
18/05/2024
שבת, 18 במאי 2024
מופע שירי ביטלס עם להקת דייטריפרס לרגל חגיגת ט"ו באב בגבעתיים
08/19/2019
People of the Streets – תערוכת צילום של חסרי בית בתל אביב
08/22/2019

הסתיימו בהצלחה הקייטנות העירוניות, השנה הושם דגש על שילוב ילדים מיוחדים

הסתיימו בהצלחה גדולה הקייטנות העירוניות

אלפי ילדי גבעתיים השתתפו במגוון הקייטנות העירונית במועדי א' ו-ב'

השנה הושם דגש על שילוב ילדים מיוחדים במסגרת הקייטנות

אלפי ילדי גבעתיים סיימו ביום שישי האחרון את מועדי ב' של הקייטנות העירוניות לאחר קיץ גדוש בפעילויות הן בקייטנות גני הילדים והן בקייטנות בתי הספר.

למועדי ב' של הקייטנות העירוניות, שפעלו בחודש אוגוסט נוספה גם "הקייטנה הממשלתית". למעלה מ- 1,000 ילדים בגילאי בי"ס משתתפים בקייטנה זו ובקייטנות וסדנאות אנגלית, דרמה, הייטק, סייבר, אנימציה וסדנאות נוספות שהתקיימו בתפוח הפיס.

ובנוסף לכל זאת כ- 1,500 ילדים השתתפו במועד ב' של קייטנות הגנים אשר מנוהלות באופן פרטי ע״י גננות העיר.

חשוב במיוחד לציין כי השנה, בשיתוף פעולה עם קהילת ״ההורים המיוחדים״, הועצם שילוב הילדים המיוחדים בקייטנות  (17 ילדים עם צרכים מיוחדים!) בקבוצות הרגילות, תוך מתן הכשרה מתאימה לצוותים בהם משובצים הילדים. לצד זאת נפתחו השנה גם 2 קייטנות של ילדי הגנים השפתיים אליהן נרשמו כ- 30 ילדים.

קייטנת הגנים השפתיים שהתקיימה בבית ראשונים  ופועלת כבר כ- 4 שנים, התאפיינה ביחס חניכה גבוה והעשרה רבה ומגוונת מבחינת חוגים והפעלות. הקייטנה מושקעת מבחנת הרשות במשאבים רבים ומוענקת להורים תוך סבסוד רב. זהו פרויקט חלוצי בארץ המהווה כיום מודל לחיקוי בקרב רשויות נוספות אשר לומדות על שיתוף הפעולה בין הרשות לקהיליית ההורים הבונים את הצרכים יחדיו.

במחזור הראשון  השתתפו מעל 3000 ילדים בקייטנות של בתי הספר וגני הילדים שהסתיימו בהצלחה מרובה, כשבקייטנות "בית הספר של החופש הגדול", בכל בתי הספר היסודיים, השתתפו 2058 תלמידים מתוך כל 2320 תלמידי כיתות א-ג . מדובר באחוז השתתפות חסר תקדים של כ- 90%, מה שמעמיד אותנו במקום הראשון בהשתתפות במחוז תל אביב. גם במועד א' של קייטנות גני הילדים, בקייטנות הכייפת, הדרמה והסדנאות במרכזים הקהילתיים השתתפו כ- 2,500 ילדים.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים אמר : "הקייטנות הרבות בעיר, פעלו בהצלחה רבה תחת פיקוח ובקרה על בסיס יומי. מעדות אישית שלי, בסיורים שקיימתי במהלך הקיץ במספר קייטנות התרשמתי שהילדים נהנו, למדו, שיחקו והעבירו את הקיץ בנעימים ובכייף"

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן