15/06/2024
15/06/2024
שבת, 15 ביוני 2024
מגזין 10
04/14/2016
זכויות היורשים של יוצאי גטאות ז"ל שעבדו בגטו
04/20/2016

זכויות ליוצאי מרוקו, עירק, אלג'יר

זכויות ליוצאי מרוקו, עירק, אלג'יר:

מענק חד פעמי של 2,550 יורו:

יוצאי מרוקו שהיו בחיים בזמן המלחמה בארצם (נולדו עד אוגוסט 1943) ולא משנה מתי הם עלו ארצה ולא קיבלו עדיין מענק חד פעמי מועידת התביעות זכאים להגיש בקשה לגרמניה למענק חד פעמי על סך 2,556 יורו. המענק ניתן פעם אחת בלבד ולא יינתן למי שקיבל בעבר.
 
מענק שנתי של 3600 ש"ח ופטור מתרופות ליוצאי מרוקו, עירק, אלג'יר:

יוצאי מרוקו ואלג'ר שנולדו לפני אוגוסט 1943, וכן יוצאי עירק שהיו בחיים בזמן אירועי פרהוד בבגדד זכאים לקבל כל שנה מהאוצר בישראל מענק שנתי של 3600 ש"ח וכן פטור מתשלום עבור תרופות שבסל הבריאות.

הקרנות נגד הגזזת:

אנשים שעברו הקרנות כנגד גזזת בישראל או כהכנה לעלייתם ארצה בשנות ה- 40 וה- 50 זכאים לפיצוי מהמדינה במידה והם חלו במחלות המוכרות בחוק בגין ההקרנות. המחלות הן: גידולי מוח שפירים או ממאירים, גידולים ממאירים בראש ובצוואר, גידולי עור סרטניים בראש ובצוואר, לוקמיה ומי שסובל בקרחות באזורים מצולקים בקרקפת.
מקבלי פיצויים שחלה החמרה במצבם באחת מהמחלות המוכרות בחוק זכאים להגיש בקשה להחמרה.

קצת על כותב המידע:
 אני בן של נרדפי הנאצים ולכן בחרתי לעסוק בפעילות חברתית זו, במסגרתה אני מדריך ישראלים אחרים כיצד לקבל זכויות אלו. מכיוון שיש מידע רב וחשוב לספר ולהדריך למי שמגיעות זכויות אלו ע"פ חוק, אנא הרגישו חופשי ליצור עימי קשר במייל או להשאיר הודעה בטלפון שבו מגיעים ישר למזכירה האלקטרונית שמיועדת לקבל הודעות. עדיף להתכתב עימי במייל כי במייל אני יכול להגיב מהר יותר מאשר בטלפון.

נא לכתוב במייל או להשאיר בהודעה בטלפון הנייד, פרטים אישיים כגון: שם, ארץ מוצא, תאריך לידה, שנת עלייה והאם מקבלים כיום גמלה כלשהיא שקשורה לשואה, ואם כן – איזו? אנא השאירו מספר טלפון ואני אחזור אליכם.

המייל:            amiami70@walla.co.il

טלפון נייד:         055-6665123

http://amibar.coi.co.il/

חשוב: מכיוון שיש תקופות עם פניות רבות אני לא יכול תמיד לענות בטלפון או באימייל מיידית. אני משתדל תמיד לחזור לכולם, אם בטעות לא חזרתי אנא אל תתיאשו ושלחו לי מייל שוב או השאירו לי הודעה נוספת ואני אחזור אליכם. כאמור עדיף לשלוח לי מייל!

 

בברכת כל טוב והרבה בריאות, עמי בר

 *מובהר בזאת כי המידע באתר זה הינו כללי ואיננו מהווה בשום צורה שהיא ייעוץ משפטי (2016)

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן