15/06/2024
15/06/2024
שבת, 15 ביוני 2024
זכויות ליוצאי מרוקו, עירק, אלג'יר
04/20/2016
זכויות עדכניות לנרדפי הנאצים
04/20/2016

זכויות היורשים של יוצאי גטאות ז"ל שעבדו בגטו

זכויות היורשים של יוצאי גטאות ז"ל שעבדו בגטו:

היורשים שהם אלמנים של הניצול יוצא הגטו יכולים לקבל גמלת שארים לכל חייהם. במידה וגם האלמן הלך לעולמו, היורשים של יוצא הגטו יכולים להיות ילדיו או כל יורש חוקי אחר ע"פ צוואה, במקרה כזה היורשים יכולים לקבל תשלום רטרואקטיבי אחד עבור התקופה בין 1.7.97 ועד ליום פטירתו של הניצול יוצא הגטו, בהתאם ל- 3 התנאים הבאים:

חשוב לשים לב – רק האלמנים או האלמנות של יוצא הגטו צריכים להתאים לתנאים 1 ו- 3 בלבד, שאר היורשים צריכים להתאים לכל שלושת התנאים יחד:

1.הניצול שנפטר עבד בגטו ולא הגיש מעולם בקשה לביטוח הסוציאלי הגרמני.

2. הניצול נפטר לאחר יוני 2002.

3. הניצול הגיש בקשה לביטוח הלאומי בישראל לקבלת קצבת זקנה לאחר 1.4.75 (גם אם הבקשה נדחתה, כולל בקשות עבור עקרות בית, אשר נולדו לאחר 1.1.31 ולא  הייתה להן בישראל תקופת ביטוח מספקת, כמו כן כולל עולים חדשים אשר עלו לארץ  מאוחר, אשר גם להם לא הייתה תקופת ביטוח מספקת).

קצת על כותב המידע:
 אני בן של נרדפי הנאצים ולכן בחרתי לעסוק בפעילות חברתית זו, במסגרתה אני מדריך ישראלים אחרים כיצד לקבל זכויות אלו. מכיוון שיש מידע רב וחשוב לספר ולהדריך למי שמגיעות זכויות אלו ע"פ חוק, אנא הרגישו חופשי ליצור עימי קשר במייל או להשאיר הודעה בטלפון שבו מגיעים ישר למזכירה האלקטרונית שמיועדת לקבל הודעות. עדיף להתכתב עימי במייל כי במייל אני יכול להגיב מהר יותר מאשר בטלפון.

נא לכתוב במייל או להשאיר בהודעה בטלפון הנייד, פרטים אישיים כגון: שם, ארץ מוצא, תאריך לידה, שנת עלייה והאם מקבלים כיום גמלה כלשהיא שקשורה לשואה, ואם כן – איזו? אנא השאירו מספר טלפון ואני אחזור אליכם.

המייל:            amiami70@walla.co.il

טלפון נייד:         055-6665123

http://amibar.coi.co.il/

חשוב: מכיוון שיש תקופות עם פניות רבות אני לא יכול תמיד לענות בטלפון או באימייל מיידית. אני משתדל תמיד לחזור לכולם, אם בטעות לא חזרתי אנא אל תתיאשו ושלחו לי מייל שוב או השאירו לי הודעה נוספת ואני אחזור אליכם. כאמור עדיף לשלוח לי מייל!

 

בברכת כל טוב והרבה בריאות, עמי בר

 *מובהר בזאת כי המידע באתר זה הינו כללי ואיננו מהווה בשום צורה שהיא ייעוץ משפטי (2016)

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן