25/04/2024
25/04/2024
יום חמישי, 25 באפריל 2024
12/25/2018
מגזין 49
01/08/2019

שלושה צעדים מחשבתיים ומוחשיים לרכישת דירה

שלושה צעדים מחשבתיים ומוחשיים לרכישת דירה

כמו כל דבר בחיים, בסופו של יום, הפסיכולוגיה היא שמנחה אותנו, בין אם ברכישת או מכירת דירה, בבחירת בן או בת הזוג, בעבודה שהציעו לנו באם לקבל או לסרב להצעה, לנפוש במקום מסוים ואם כן אז היכן ומתי וכדומה. אם כך, מהם שלושת הצעדים המחשבתיים מחד והמוחשיים מאידך שאנו צריכים לעבור כדי לממש את אחד החלומות הגדולים של כולנו בני האדם וזה, רכישת דירה.

מאת: מתן נסטל

מה שואלים?
מדוע אני מעוניין לעזוב את מקום מגוריי הנוכחי? מדוע לרכוש ולא לשכור דירה? האם ארכוש את הדירה לבדי? או אולי עם שותפ/ים? האם אני מזהה הזדמנות כלשהי מבחינה עסקית? האם אני "חייב" לעבור ממקום מגוריי למקום אחר היום? מהו הצורך האמיתי שלי בשינוי? מהם נתוני הדירה המבוקשת? שטח (מ"ר), מספר חדרים, מעלית, חניה, קומה, נוף, חדש או יד 2, קרבה למקום העבודה, לגן הילדים, לבית הספר, למרכז המסחרי וכדומה.
תקציב:
אתם לקראת אחת ההחלטות החשובות ביותר בחייכם, ייתכן אף שלאחר שתרכשו את הדירה, לא תבצעו זאת שוב לעולם ובטח לפי הסטטיסטיקה המוכרת לא לפני כשמונה תשע שנים אז תחשבו היטב ותחשבו כראוי (כפל משמעות למלה "תחשבו") לפני שאתם מממשים את ההחלטה הגורלית. כדאי לשים לב למספר פרמטרים מהותיים ובהתאמה, מומלץ לתעד את התהליך לצורך מעקב ובדיקה עצמיים. הראשון הוא כמה הון עצמי יש לרשותכם ולפי כך לאיזו הלוואה אתם מכוונים, סקר שוק של הבנקים והסניפים השונים, לקיחה בחשבון של הוצאות נלוות כמו למשל שיפוץ עתידי לאחר רכישת הדירה, עמלות שונות עבור הבנק, עורך דין, תיווך, מיסים למדינה ועוד. אתם יכולים לכמת את כולם ל 10% מסך התקציב הכולל לדוגמה, אם התקציב שלכם לרכישת הדירה הוא אחד מיליון שקלים אזי תשמרו בצד עוד כמאה אלף ש"ח לטובת הפרמטרים הללו.
שיעורי בית – מהו השוק שלי?
הנקודה החשובה ביותר במאמר! בצעו שיעורי בית, היו יסודיים, בדקו האם התקציב שלכם תואם את השוק אליו אתם מכוונים כלומר לעיר שאתם מעוניינים לעבור אליה ו/או לרכוש בה דירה כהשקעה. לאחר סקירת העיר, בדקו את השכונות בה ולפי מאפייני הסביבה תוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר. כמו כן חפשו באתרי האינטרנט השונים את מחירי העסקאות שבוצעו ומחירי הדירות המוצעות למכירה והתייעצו עם משרדי תיווך מנוסים שעובדים ופועלים בשטח, שנושמים את השוק ואל תוותרו על לראות דירות בפועל כנאמר, אין טוב ממראה עיניים. בהצלחה.
כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן